İçeriğe Yönlendir

Mondeo 5 - Sallanan Bagaj Kapağı :)

Ahmet Türedi

Recommended Posts

Ahmet Türedi

Gerçekten araçla hiç alakası olmayan ve emanet bir bagaj kapağı yapılmış.Hafiflik uğruna bukadarda olmaz yani.Sizlerdede durum aynı mı bilmiyorum ama bagaj sallanarak açılıyor ve kapatmak için güm pat vurmak lazım.Anlamadım bu kapağı hangi mühendis tasarladı.Keşke liftback modeli dizel gelseymiş süper olurmuş.Elektrikli bagaj kapağı gerçekten ihtiyaç bu araç için.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Resimden sallandığı belli olmayacaktır.Öğle arası aracın yanına gidebilirsem fotosunu çekerim fikir verir mi bilmiyorum ama.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bir çözüm bulabileceğimden değil :),  merak ettim ve bundan sonrası için alacak olanlara bilgi mahiyetinde.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Muhtemelen kilide ayar yapılacaktır.

Kilit hadi neysede bagaj açılırken değişik bir sallanma meydana geliyor.Hatta şöyle bagajı kapağını tutup sağa sola çok rahat sallayabiliyorsunuz.Sanırım hafiflik uğruna alüminyum alaşımı saç kullanılmış.Ancak rijitlik bir nebze kaybolmuş ve bagaj pistonuda olmayınca kapat şuursuzca sallanıyor.Hafta sonu aracımı yıkatırken yıkamacı arkadaş abi kapağa ne oldu diye sordu :) Bişey yok takılma sen öyle şeylere dedim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bende bagaj amortisörü bozulan 1998 HB Mondeonun bagaj kapağı o kadar ağır'ki tek elle kaldıramıyorum.

Yeni nesil araçların geneli hafif. :bambam:

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Herşeyin abartısı zarar :)

Bende tek elle zor kapatıyorum.şöyle aşağı doğru ittirince kilide oturmuyor kapanmadan geri açılıyor.Hızlıca vurmak gerekiyor.Allahtan açılmada sorun yok sadece açılırken sallanıyor.

Yorum bağlantısı
ismail eriş

bende aynı olaydan muzdaribim kardeşim özellikle kapatırken çok ses oluyo birde ortadan olmassa kapanmıyo geri açılıyo

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Demek bunlar hep aynı.valla küt pat vurup kapatıyorum kapağı.bunun çözümü yok anlaşılan.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Keşke 2015 mondeo sahibi olsam da tek derdim bagaj olsa, direk aklıma şu caps geldi. :D

aaaaaaaa-ne-kadar-da-guzelmis-keske-beni

Allah sizlere daha iyilerini nasip etsin kardeşim.Bir zamanlar bende ulaşılmaz olarak baktığım şeylere şuanda sahip olabiliyorum.Allah hepimizin işlerini rast getirsin.Ağız tadıyla binelim inşallah.

Aldıktan sonra insan kusursuz olsun istiyor işte sonuçta para kolay kazanılmıyor.Neyse dediğin gibi çok büyük bir sorun değil ama kafaya takılıyor işte napalım :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

Mk5 tr ye gelmeden önce video sunu izlemiştim passat la mondeonun bagaj kapaklarını kıyaslıyorlardı. Passatınki kumandadan tamamen açılabiliyordu ama mondeonun ki hem açılıp hem kapanıyordu sanırım tr ye gelirken bu özelliği çalmışlar :-)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Mk5 tr ye gelmeden önce video sunu izlemiştim passat la mondeonun bagaj kapaklarını kıyaslıyorlardı. Passatınki kumandadan tamamen açılabiliyordu ama mondeonun ki hem açılıp hem kapanıyordu sanırım tr ye gelirken bu özelliği çalmışlar :-)

O özellik 5 kapılı versiyonda var bizdeki 4 kapılı sedan versiyon.Yani 5 kapılıda elektrikli bagaj kapağı ve liftback açılan bagaj mevcut.Bende  çok istiyordum ama 1.6 dizelde sadece sedan kasa alınabiliyor malesef.Ayrıca passat tada elektrikli bagj kapağı highline versiyonda mevcut yani hem açılıp hemde kapanabilir.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

O özellik 5 kapılı versiyonda var bizdeki 4 kapılı sedan versiyon.Yani 5 kapılıda elektrikli bagaj kapağı ve liftback açılan bagaj mevcut.Bende çok istiyordum ama 1.6 dizelde sadece sedan kasa alınabiliyor malesef.Ayrıca passat tada elektrikli bagj kapağı highline versiyonda mevcut yani hem açılıp hemde kapanabilir.

Benim izlediğim de sedan dı bulursam koyacağım videoyu
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Benim izlediğim de sedan dı bulursam koyacağım videoyu

Sedanlarda elektrikli bagaj kapağı bulunmuyor. emin misiniz sedan olduğuna?Bagaj açılırken arka cam sabit mi duruyordu yani?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muhittin Özer

Bagaj kapağı bazen kapanmıyor. Benim farkettiğim teori şu: tamamen açılmadan kapatmaya çalışınca kapanmıyor. Ama bir keresinde tamamen açıp kapatmayı denemiştim yine kapanmamıştı. Sizlerde de böyle mi yoksa farklı birşey mi var dikkat etmem gereken?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bagaj kapağı bazen kapanmıyor. Benim farkettiğim teori şu: tamamen açılmadan kapatmaya çalışınca kapanmıyor. Ama bir keresinde tamamen açıp kapatmayı denemiştim yine kapanmamıştı. Sizlerde de böyle mi yoksa farklı birşey mi var dikkat etmem gereken?

Tam yada yarım açma değil önemli olan elinizle bagajı kapatırken kapağı desteklemek.Kapağı desteksiz kendi halinde kapatmaya çalışırsanız kesinlikle kapanmıyor.

Yorum bağlantısı
Muhittin Özer

Tam yada yarım açma değil önemli olan elinizle bagajı kapatırken kapağı desteklemek.Kapağı desteksiz kendi halinde kapatmaya çalışırsanız kesinlikle kapanmıyor.

Alıştım ben de artık, teşekkürler bilgilendirme için :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Osman Altıntop
(düzenlendi)

Ahmet bey kapağın altındaki bar ların konumunu fotoğraflayabilirmisiniz?

Bilgisayar başına geçtiğimde konuyla ilgili dökümanları koyabilirim?

tarihinde Osman Altıntop tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Ahmet bey kapağın altındaki bar ların konumunu fotoğraflayabilirmisiniz?

Bilgisayar başına geçtiğimde konuyla ilgili dökümanları koyabilirim?

Osman bey sizin araçta bu sorun yok mu?

Bar dediğiniz bagaj kapağını tutan kollara mı diyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Tam olarak hangi demirlerden bahsettiğinizi anlayamadım kusura bakmayın.Siz bir resimle tarif edebilirsiniz?ona göre bende resmini çekeyim.

Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

67af75125dd7bee58ce2782978f982d7.jpg

Evet yanlış tarif ettim. İçerde yukardaki çubuklardan bahsediyorum. Resimdeki. Daha güzel fotolar vardı fakat bulamıyorum?!

Mail atabilirim

Yardımcı olabilir ?!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...