İçeriğe Yönlendir

Fctr Kan Grubu Karnesi (Anket)

Misafir

183 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Herkese Merhabalar değerli forum üyelerimiz.

Düzenli olmasa da sık aralıklar ile kan vermeye gayret ediyorum,geçen hafta verdiğim kan ile şuan 11.kez bağışta bulundum,kan vermek hem sağlık açısından,hem de hayati açıdan çok değerli bir yaşam kaynağıdır.

Bu arada benim de kan grubum AB Rh (+)

Anket yapmamdaki sebep,hem bilgilendirme,hem de forumdaki kan gruplarının hangi oranda fazla olmasını bildirme amaçlıdır.

Lütfen oyunuzu kullanınız  :flowers:

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

verme zamanım geldi ayrıca trombosit bağışı da pek bilinmiyor ona da çok ihtiyaç oluyor ihtiyaç olduklarında aramaları için telefonum bile var kızılayda kanı benim gibi fazla olan insanlarda kan ziftleşmeye başladığından vermek sağlık açısından da faydalı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aralıklı olarak ilaçlar kullandığım için maalesef kan veremiyorum ama grubumu işaretledim. Köpeği kessen o gruptan akar dersem, herkes anlar galiba :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Herkese Merhabalar değerli forum üyelerimiz.

Düzenli olmasa da sık aralıklar ile kan vermeye gayret ediyorum,geçen hafta verdiğim kan ile şuan 11.kez bağışta bulundum,kan vermek hem sağlık açısından,hem de hayati açıdan çok değerli bir yaşam kaynağıdır.

Anket yapmamdaki sebep,hem bilgilendirme,hem de forumdaki kan gruplarının hangi oranda fazla olmasını bildirme amaçlıdır.

Lütfen oyunuzu kullanınız :flowers:

Ben o sayıya üniversite bitmeden ulaştım yavrum. 18 yaşına girdikten sonra her 3 ayda bir gidip verdim. Maraş'a gelince bıraktım.

Ama kan bankasında kaydım var. 2-3 defa hastaneden arandım gittim verdim.

verme zamanım geldi ayrıca trombosit bağışı da pek bilinmiyor ona da çok ihtiyaç oluyor ihtiyaç olduklarında aramaları için telefonum bile var kızılayda kanı benim gibi fazla olan insanlarda kan ziftleşmeye başladığından vermek sağlık açısından da faydalı

Trombosit çok daha çabuk yeniliyor kendini. Sık sık verilebiliyor.

Bunlara ek olarak

İLİK NAKLİ. Yaygın değil ama kesinlikle başvurulmalı.

İlik bankası ile görüştüm Ankara ve İstanbul'da var sanırım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

A negatif.

zor bulunur Ankara da bulunanlara her zaman yardımcı olabilirim inşallah.

benim 3 ay beklememe de gerek yok.fışkırıyor maşallah.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

İşaretledim ama inşallah ihtiyaç olmaz, olursa da bir telefon kadar yakınız [emoji4] A+

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Hakan çok iyi düşünmüşsün...

0 rh (-) ama maalesef çağımızın kötü hastalığını geçirdiğim için veremiyorum :(

Yorum bağlantısı
Sedat Irgın

0 Rh (-) Konya'da hemen her zaman müsait oluyorum.Abim de aynı grup aklınızda olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Kan gruplarınızın kıymetini bilin. beninki AB Rh (-) yüzde dağılımıda %0.8.  :angry:  oy verdiğimde 59 kişi vardı ve  bir tek ben AB Rh (-) idim.  :shok:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

0 Rh + Kan vermeyi çok istiyorum ama gel gelelim geçmişte yaşadğım kötü anılardan dolayı ( Askerlik saolsun ) Kan tutuyor o yüzden veremiyorum . Ama iş çok acil olursa sonu bayılmakta olsa seve seve veririm

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

0 Rh (-) düzenli olarak vermeye çalışıyorum bu arada kan değerlerim 15-16 arasında seyrediyor. :)

56678cca1a8d733e1d6755c792f32748.jpg

Bu da üç gün önce vermiş olduğum trombosit hatırası.

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Mütemadiyen gün aşırı sağımı solumu yaraladığım için bağış yapacak rezerv kalmıyor bende :). Sani iyi demiş bizim kan grubu için :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

B+ benim kan grubum. Hayatımda bir kere kan verdim :)

Bu aralar vereceğim inşallah tekrar.

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

16-17 kere Kızılaya kan verdim bu yaşıma kadar, denk geldikçe de özen gösteririm gidip kan veririm, ihtiyaç halinde yine vermeye hazırım.

A(+) İzmir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...