İçeriğe Yönlendir

Fctr Kan Grubu Karnesi (Anket)

Misafir

183 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Serhan Gürbüzol
(düzenlendi)

Maalesef ki benim kan grubum da AB Rh (-) en zor bulunan ikinci sırada ki grup, Allah lazım etmesin kimseye ama olursa da her zaman buralardayım.

Bizden bağış olarak almıyorlar maalesef sadece adres isteyip lazım olduğunda istiyorlar o nedenle de Mersin de tüm hastanelerde internettede iki sitede adreslerim var. Bugüne kadar da 11 veya 12 defa verdim....

tarihinde Serhan Gürbüzol tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı

Ben o sayıya üniversite bitmeden ulaştım yavrum. 18 yaşına girdikten sonra her 3 ayda bir gidip verdim. Maraş'a gelince bıraktım.

Ama kan bankasında kaydım var. 2-3 defa hastaneden arandım gittim verdim.

Trombosit çok daha çabuk yeniliyor kendini. Sık sık verilebiliyor.

Bunlara ek olarak

İLİK NAKLİ. Yaygın değil ama kesinlikle başvurulmalı.

İlik bankası ile görüştüm Ankara ve İstanbul'da var sanırım.

Hocam,keşke bırakmasaydınız.

Trombositte verdim 1 kere.

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Maalesef ki benim kan grubum da AB Rh (-) en zor bulunan ikinci sırada ki grup, Allah lazım etmesin kimseye ama olursa da her zaman buralardayım.

Bizden bağış olarak almıyorlar maalesef sadece adres isteyip lazım olduğunda istiyorlar o nedenle de Mersin de tüm hastanelerde internettede iki sitede adreslerim var. Bugüne kadar da 11 veya 12 defa verdim....

Hocam ayni gruptayiz ve cok zor bulunan bir kan grubu. Ben de duzenli olarak kan bagisinda bulunuyorum...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Konu hazır kan üzerine açılmışken ben sizlerinde fikrini almak istiyorum. Benim yıllardır şöyle bir düşüncem var.. Bu kan grupları neden farklı ? Yani insanlar eşit yaratılmış ancak kan grupları neden farklı yaratılmış. Bunun derinlemesine araştırılması lazım. Bu yönde çalışmalar var ancak yeterli değil bence.. Mesela şu grupta olanlar hastalıklara daha mı dirençli veya daha mı zayıf kalıyor bünyesi.. Ya da bu grup insanlar daha mı zekiler.. Yada tam tersi.. işte bu şekilde bir çok şey var. Bence kesinlikle kan grupları çok önemli. Bizim temel taşımız. Bu konuyu gerçekten merak ediyorum. Bilgisi olan paylaşırsa güzel olur. Misal kanser şu gruplarda az görülüyor şu grupta çok görülüyor gibi bir çalışma var mı..

Yorum bağlantısı

Hakan abi öncelikle bu duyarlı konu için teşekkür ederim. Benim kan grubumda 0 Rh + bende 3 ayda bir kan veriyorum. Spor yaptığımdan dolayı kanım normal insanlara göre biraz daha yüksek çıkıyor. 16 17 gibi. Normal 15,4 olması gerekiyormuş. İkametim Karabük ama iş İçin  bu ara sık sık izmir de bulunuyorum. Aslında Forum içerisinde Kolay birbirimize ulaşıyoruz  ve bi çoğumuzun birbirinde telefon numarası mevcut. Ama yinede Hani kan bağışında yardımcı olucakdır diye düşünerek ( Sonuçta burda herkes bir aile oldu ) İkamet edilen il isim soy isim irtibat no ve kan grubu ile ilgili ufak bi bilgi konusu olsa ( Sadece üyelerin ulaşabileceği üye olmayanın giremeyeceği ) Olur ya Allah kaza bela hastalık vermesin ama Atıyorum karabük de bana 0- kan lazım olduğunda karabükdeki üyeleri ve telefonlarına kan gruplarına ulaşabileceğim bir bilgi kutusu gibi sizce nasıl olur ?

Yorum bağlantısı

Hakan abi öncelikle bu duyarlı konu için teşekkür ederim. Benim kan grubumda 0 Rh + bende 3 ayda bir kan veriyorum. Spor yaptığımdan dolayı kanım normal insanlara göre biraz daha yüksek çıkıyor. 16 17 gibi. Normal 15,4 olması gerekiyormuş. İkametim Karabük ama iş İçin  bu ara sık sık izmir de bulunuyorum. Aslında Forum içerisinde Kolay birbirimize ulaşıyoruz  ve bi çoğumuzun birbirinde telefon numarası mevcut. Ama yinede Hani kan bağışında yardımcı olucakdır diye düşünerek ( Sonuçta burda herkes bir aile oldu ) İkamet edilen il isim soy isim irtibat no ve kan grubu ile ilgili ufak bi bilgi konusu olsa ( Sadece üyelerin ulaşabileceği üye olmayanın giremeyeceği ) Olur ya Allah kaza bela hastalık vermesin ama Atıyorum karabük de bana 0- kan lazım olduğunda karabükdeki üyeleri ve telefonlarına kan gruplarına ulaşabileceğim bir bilgi kutusu gibi sizce nasıl olur ?

Samet kardeşim,düşüncen çok güzel fakat böyle bir hadise olduğunda konu açılması daha etkili oluyor.Forumda bir çok kez etkisini gördük,ayrıca hemen sonuca ulaşan arkadaşlarımız çok oldu.hem bu şekilde de güncel olarak birbirimize bilgi aktarabiliriz.

Yorum bağlantısı

Samet kardeşim,düşüncen çok güzel fakat böyle bir hadise olduğunda konu açılması daha etkili oluyor.Forumda bir çok kez etkisini gördük,ayrıca hemen sonuca ulaşan arkadaşlarımız çok oldu.hem bu şekilde de güncel olarak birbirimize bilgi aktarabiliriz.

Tabiki dediğin doğru paylaşım platformu dahilinde ama dediğim gibi belki biraz daha hız kazanilabilinir diye söylemiştim [emoji5] zaten güncel takip ettiğim için biliyorum çok şükür çok kişiye yardımı oluyor forumun [emoji106]
Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Taşdelen

Sonuçlara bakılırsa, grup üyeleri arasında bir kan çekiminden söz edebiliriz. Ben de diyorum niye böyle samimi bu insanlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konu hazır kan üzerine açılmışken ben sizlerinde fikrini almak istiyorum. Benim yıllardır şöyle bir düşüncem var.. Bu kan grupları neden farklı ? Yani insanlar eşit yaratılmış ancak kan grupları neden farklı yaratılmış. Bunun derinlemesine araştırılması lazım. Bu yönde çalışmalar var ancak yeterli değil bence.. Mesela şu grupta olanlar hastalıklara daha mı dirençli veya daha mı zayıf kalıyor bünyesi.. Ya da bu grup insanlar daha mı zekiler.. Yada tam tersi.. işte bu şekilde bir çok şey var. Bence kesinlikle kan grupları çok önemli. Bizim temel taşımız. Bu konuyu gerçekten merak ediyorum. Bilgisi olan paylaşırsa güzel olur. Misal kanser şu gruplarda az görülüyor şu grupta çok görülüyor gibi bir çalışma var mı..

https://tr.wikipedia.org/wiki/Kan_grubu

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Günümüzde yapılan çalışmalar önemli.. ben bunu merak ediyorum. Yani yıl 2015 olmuş bu kan olayı nasıl gelmişse öyle gidiyor.. Yani önemli bir konu bence ama önem verilmiyor gibi.. Belki de bana öyle geliyor..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hakan abi öncelikle bu duyarlı konu için teşekkür ederim. Benim kan grubumda 0 Rh + bende 3 ayda bir kan veriyorum. Spor yaptığımdan dolayı kanım normal insanlara göre biraz daha yüksek çıkıyor. 16 17 gibi. Normal 15,4 olması gerekiyormuş. İkametim Karabük ama iş İçin bu ara sık sık izmir de bulunuyorum. Aslında Forum içerisinde Kolay birbirimize ulaşıyoruz ve bi çoğumuzun birbirinde telefon numarası mevcut. Ama yinede Hani kan bağışında yardımcı olucakdır diye düşünerek ( Sonuçta burda herkes bir aile oldu ) İkamet edilen il isim soy isim irtibat no ve kan grubu ile ilgili ufak bi bilgi konusu olsa ( Sadece üyelerin ulaşabileceği üye olmayanın giremeyeceği ) Olur ya Allah kaza bela hastalık vermesin ama Atıyorum karabük de bana 0- kan lazım olduğunda karabükdeki üyeleri ve telefonlarına kan gruplarına ulaşabileceğim bir bilgi kutusu gibi sizce nasıl olur ?

Samet kişisel bilgiler bölümünde kan gurupları var ve üye arama bölümünde de arama yapıyor.

64e9608d966b7448dd69711d869380b6.jpg

Yorum bağlantısı

Samet kişisel bilgiler bölümünde kan gurupları var ve üye arama bölümünde de arama yapıyor.

Mehmet abi biliyorum onuda o an forumda olamayabiliyor insan birde memleket yazıp aratınca üyeler çıkıyor mu hiç denemedim açıkcası :)

Yorum bağlantısı

Hakan çok iyi düşünmüşsün...

0 rh (-) ama maalesef çağımızın kötü hastalığını geçirdiğim için veremiyorum :(

Teşekkürler Hocam.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

B rh+

Bende sık sık vermeye çalışıyorum. 10 gün once verdim.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

AB Rh (-) O Rh (-) kan grubundan daha nadir gibi duruyor bizim forumdaki ankete göre, ben de kanımı bulunmaz Hint kumaşı sanıyordum :)

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...

0 rh + (05462554875) gaziantep

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Anketi düşünüp uygulamak çok mantıklı. Teşekkürler. 8 ayda 10 ameliyat geçiren birisi olarak kanın değerini bilenlerdenim. İlaç kullandığım için kan veremiyorum. Ama yine de ankete girdim. B+ Anket acil durumda kan verecekleri belirlemek içinse silebilirim

tarihinde Çiğdem KAYA tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Anketi düşünüp uygulamak çok mantıklı. Teşekkürler. 8 ayda 10 ameliyat geçiren birisi olarak kanın değerini bilenlerdenim. İlaç kullandığım için kan veremiyorum. Ama yine de ankete girdim. B+ Anket acil durumda kan verecekleri belirlemek içinse silebilirim [emoji106] Forumun kan karnesi de ilginç bir hal aldı. Bulunmayan kanların bizde çok olması ayrı bi güzel.

Teşekkürler Çiğdem hanım;

Forumumuzda böyle bir durum olduğunda,direk konu açılıp oradan da desteklerimizi veriyoruz aynı zaman da.

Ankete oy vermeniz,illa kan verebilirsiniz anlamına gelmiyor.o yüzden silmenize gerek yok.

Bu arada çok geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...