İçeriğe Yönlendir

Fctr Kan Grubu Karnesi (Anket)

Misafir

183 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Serhan Gürbüzol

12. Kanımı az önce verdim,duyarlı tüm vatandaşlarımızı Kızılay Kan Merkezlerine davet ediyorum.

Paşam tebrik ediyorum seni gerçekten kan önemli bir konu, şimdi oylamaya baktımda 152 kişide sadece 2 kişide var benim kan grubum AB Rh ( - )

Bende 9 kişiye verdim zaten çok zor bulunan bir grup olduğu için bizden kan almıyorlar sadece adres alıp acil durumda ulaşıyorlar, Rabbim kimseyi böyle zor durumlara düşürmesin inşallah... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Paşam tebrik ediyorum seni gerçekten kan önemli bir konu, şimdi oylamaya baktımda 152 kişide sadece 2 kişide var benim kan grubum AB Rh ( - )

Bende 9 kişiye verdim zaten çok zor bulunan bir grup olduğu için bizden kan almıyorlar sadece adres alıp acil durumda ulaşıyorlar, Rabbim kimseyi böyle zor durumlara düşürmesin inşallah...

Rica ederim abi ne demek,burası Aile forumu sonuçta,hepimizin birşeyler yapması gerek.

Abi kendine çok çok dikkat etmen gerekiyor o halde.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Rica ederim abi ne demek,burası Aile forumu sonuçta,hepimizin birşeyler yapması gerek.

Dikkat ediyorum çok şükür, sonuçta Allah lazım etmesin ama eşim ve kardeşimde aynı kan grubundalar Allah'a şükür [emoji1]
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benim kanım B(-), az bulunan kanlardan.30u geçti bağışım,12 sefer de trombosit bağışladım.K.peder kan kanserinden vefat ettiği için trombositin önemini daha iyi anladım artık trombosit bağışlamaya çalışıyorum imkanım oldukça.

Artık Kan merkezindekilerle ahbap olduk, önünden geçtikçe uğruyorum, kan vereyim diye, kan almıyorlar bile , acil trombosit gerekirse trombosit alabilmek için. Kan verdikten sonra sanırım 1 ay trombosit almıyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

0 Rh (+)  5 -6 sefer bağışta bulundum, ama artık bizden geçti yada geçmek üzere  :(

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

O kadar kuzuyu ben yesem ben de aylık düzenli kan veririm. :D.

A+ benim kanım bir ünite söz veremesem de ne çıkarsa çıktığı kadar veririm, sıkıntı yok..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

A+ benim kanım bir ünite söz veremesem de ne çıkarsa çıktığı kadar veririm, sıkıntı yok..

Aylık kan verilmez abi,ne yaptın sen? Erkekler yılda 4, kadınlar ise 3 kez kan verebiliyor. Trombosit ise sanırım yılda 24 kez verilebiliyor.

Yorum bağlantısı

Yılda 1 kez veriyorum abi :)

Aylık versek ne olurduk bilemem [emoji23]

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kan merkezinde bağış için sıra beklerken, lösemi olan 4 yaşındaki evladı için trombosit bekleyen, uygun kan grubundan donör arayıp bulamayan bir anneyle karşılaşmıştım.. İçim parça parça oldu. Arkadaşlar, çok önemli bir konu ve basit 1 (aslında 2 ,kan bağışı öncesi parmaktan bir kaç damla kan alıp uygun olup olmadığınızın testi yapılıyor)  iğne batması acısı katlanacağımız, vereceğimiz bir ünite trombosit / kanla bir insanın hayata bağlanmasına vesile olabiliriz.

Kan bağışı 15 dk, trombosit ise 55/65 dk kadar sürüyor, ama bağışın vereceği manevi huzur paha biçilemez. 

Özellikle çocuklarda lösemi yahut benzer hastalıklarda çok büyük önem arz ediyor trombosit..

Sanırım 3-4 günde bir olmakla sık sık verilebiliyor ama yılda 24 kez sınırı trombositin.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Minimum 3 ayda Maximum 6 ayda bir kan veriyorum. Benimde 9 oldu sanırım kanım normalden Biraz daha yüksek çıkıyor. 15.4 olması gerekirken 16.5 gibi hem benim değer düşüyor hemde 3 kişiye kan vermiş oluyorum. Sağlık için zaten gerekli bu durum.

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

Aynen dediginiz gibi Samet bey. Benim de degerler hep 16 uzeri cikiyor...

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...

Bağışlarımız devam ediyor,duyarlı herkesi bağış yapmaya davet ediyorum.

Az önce Berat ve Madalyamı takdim etti Kızılay yöneticileri.

71d2511e3a37da38137868d8b15403ec.jpg

88c9eb26ab56acb0908f84fe6aefdedb.jpg

6f740d877183424510f4b294181f0937.jpg

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

2 ay olmadı son kan verişimden bu yana, bana da "plaket mi ne almaya hak kazanmışsınız vermediler mi" dediler, daha kimsenin bişey takdim ettiği yok :)

Yorum bağlantısı

2 ay olmadı son kan verişimden bu yana, bana da "plaket mi ne almaya hak kazanmışsınız vermediler mi" dediler, daha kimsenin bişey takdim ettiği yok :)

Ben 2015'te hak kazandım,daha yeni aldım.bildiğim hemen vermiyorlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...