İçeriğe Yönlendir

Ford Sync Guncellemeleri

Ömer Zahit Kara

Recommended Posts

Ömer Zahit Kara

Merhaba arkadaslar,

Ford'un india sayfasina sasi numaraniz ile kaydolup guncellemeri indirebilirsiniz usb cihaziniza.

https://www.india.ford.com/owner

Bu adresi kullanarak kayit olmaniz gerekiyor. Kayit olduktan sonra SYNC cihaziniza yapilan en son gucellemeyi gorebiliyorsunuz ve varsa yeni guncelleme indirme islemini yapabiliyorsunuz. Benim aracim icin bir guncelleme oldugunu soyledi. USB bos bir cihazi takip guncellemeyi USB ye indirdi. Bu arada activex kullanildigi icin internet explorer dan yapmalisiniz. Baya buyuk guncellemenin boyutu. 566mb di benim guncelleme dosyam.

Indirme islemi bittikten sonra araciniza usb yi takip SYNC menusunden SYNC yukle diye bir secenegi secerek baslatiyorsunuz guncellemeyi. Yaklasik 20 dk kadar suruyor. Baslamadan once sizi uyariyor zaten sesli bir sekilde. Guncelleme baslayacak ve 20 dakika surecek diye. Benim guncelleme islemi sirasinda ekranda guncelleniyor diye bir ibare cikmadi fakat ben bekledim. 20 dakika sonra guncelleme bitti. SYNC yeniden baslayacak diye sesli bir sekilde uyardi cihaz ve yeniden basladi. Islem basit baya. Guncelleme icerigini ve ekran goruntulerini asagida belirtiyorum.

Update name: E1BT-14D544-AK

1. Phone
Siri Eyes Free compatibility. 
Streamlined user experience for easier Bluetooth pairing. 
Enhanced Bluetooth connectivity and link loss recovery. 
New phone book browsing capability by first or last name. 
Improved text messaging support. 
Added option for SYNC® to confirm " call < contact > " voice commands before dialing. 

2. Media
Improved file browsing on connected iPod /USB devices. 
Added alert to advise if device USB drive formatting is not supported. 
Enhanced iPod Nano 2 support 

3. Emergency Assistance /911 Assist
Added Indian English voice option. 

4. Voice
Additional voice commands for sorting phone book by first or last name. 

5. SYNC® AppLink
Improved AppLink stability and user experience during application start-up

Resimleri imgur adresine yukledim. Goremeyenleriniz varsa dns ayarlarini degistirebilirler.

Hesabinizin oldugu sayfanin gorunumu:

9jORXbh.jpg

Bu sayfanin altinda soyle bir bolum bulacaksiniz ve Go to download page dugmesine tiklayin:

QjVSZCg.jpg

Acilan sayfada eger indirebileceginiz bir guncelleme varsa bu sekilde belirtecek ve USB cihazinizi takip download update tusuna basacaksiniz:

wGP3HYc.jpg

Indirme islemi sirasinda da boyle bir ekran goreceksiniz :

7d8fCtC.jpg

USB cihazinizi alip arabaya takin ve guncellemeyi baslatin. Ben guncelleme sirasinda araci calisir tuttum. Sitenin yonergelerinde de bu sekilde yapmanizi belirtiyor. Guncelleme bittikten sonra cihazi tekrar bilgisayara takin ve indirme yaptiginiz ekranin altindaki report update tusuna basin. Tekrar usb cihazinizi bilgisayara takin ve islemin bitmesi bekleyin. Bu sayede siteye guncellemeyi yaptigimizi belirtiyoruz ki bir daha yeni guncelleme oldugunda bizi uyarsin. Guncelleyi belirttikten sonra boyle bir ekran karsiniza cikacak sayfayi yenilediginizde:

LghgAHI.jpg

Guzel ozellikler ve iyilestirmeler gelmis. En hosuma gideni direksiyonun uzerinde konusan adama 1-2 saniye basili tuttugunuzda iphonelarda siriyi direk kullanabilmeniz. Guncelleme logunda da belirtmisler bunu Siri Eyes Free diye.

Bu guncellemeyi ben Fiesta navigasyonlu aracimda yaptim ama eminim diger sistemler ve araclar icinde ayni sekildedir. Takildiginiz bir sey olursa yardimci olmaya calisirim.

• Beğen 1
  • Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bölge seçme de ülkeler yok ?

tarihinde DOĞUŞ BAĞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Kayıt oldum ama log in yaparken hata veriyor.Bişey anlamadım.Zaten ülkede seçemedim saçma sapan biyer seçtim :)

Sonuç bir işe yaramadı.Şifreyi tekrar gönder diyorum oda gelmiyor.

Neden ford Türkiye bu şekilde sitesinden güncellemeleri sunmuyor ki?

Yorum bağlantısı
Ömer Zahit Kara
(düzenlendi)

Ben de bu siteyi ingiltere forumlarindan buldum. Onlar da ayni dertten muzdaripler. Hindistan sitesinden indiriyorlar guncellemeleri. Bende sallamadan bi bolge sectim hindistanda. Sase numarami girdim direk kayit oldum bi problem cikmadi. Bendeki sync 1 saniyorum. Fiestalarda amerika haric dokunmatik olan sistemlerden yok bilgidim kadariyla.

tarihinde Ömer Zahit Kara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

Ben kayıt oldum fakat güncellemeye güvenemedim. Zannedersem Sync2 için ekstra dil desteği yüklüyor?!

Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

Bile bile lades

Downgrade olmaz herhalde dedim bi deneyim

Denemez olaydım [emoji45][emoji45]

Sync saçmaladı sitedeki 3.8 indirmeme rağmen 3.08 downgrade oldu (:&@:!)!'

Navigasyon gitti

Türkçe yok

Usb indexleme olmuyor

Servisteyim bakalım nekadar sürcek [emoji45]

Yorum bağlantısı
Ömer Zahit Kara

Aslında kontrol yapıyor yüklemeden önce ama sizde yapmadı mı ki? geçmiş olsun üzüldüm gerçekten. İnşallah servis halleder sorunu.

Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

Aslında kontrol yapıyor yüklemeden önce ama sizde yapmadı mı ki? geçmiş olsun üzüldüm gerçekten. İnşallah servis halleder sorunu.

8470e1694f89b32ccc4cec0e79a840a4.jpg

Resimdeki ara bağlantı parçası olmadığından bugün halledemedik

İkame araç verdiler, evin yolunu tuttum.

PS: ikame araç full donanım mondi yine [emoji3][emoji3]

Yorum bağlantısı
Önder Aldemir

Dün siteden Courier şase no girerek güncellemeye baktım bulamadı ancak B-max şase no girdiğimde güncellemeyi buldu indirdim ve güncelledim şu an bir sıkıntı yok. 

Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

Aracımı nihayet bu akşam teslim aldım.

Yeni yazılım yüklenmiş olarak[emoji3]

Çetaş Bornova

Başta Ahmet Bey olmak üzre ilgileri, ikramları, güleryüzleri ve en önemlisi sağlamış oldukları sıcak ortam için tüm çalışanlara teşekkürü bir borç bilirim.

TEŞEKKÜRLER FORD ÇETAŞ

Yorum bağlantısı
Önder Aldemir
(düzenlendi)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/276618-ford-sync-guncellemeleri/?p=2812067

Ömer Zahit KARA yukarıda güncellemelerden bahsetmiş. Bende Courier için güncellemelere baktım ancak https://www.india.ford.com/owner da Courier için bir güncelleme bulunamadı uyarısı aldım. Daha sonra şase numarasını değiştirerek B-max şase no girdim ve güncellemeyi buldum. Flash belleğe indirdim ve risk alarak aracımda denedim, sonuç başarılı.

Aracımda yüklü olan: E1BT-14D544-AG

Yeni güncelleme: E1BT-14D544-AK

İndirmek isteyen arkadaşlar için link: SYNC (aracımı güncellediğim dosyadır, kendim upload ettim.)

Dosyaları rar dan çıkardıktan sonra (install.lst, autoinstall.lst, SyncMyRide) fat32 formatlı flash belleğimize atıyoruz.

Flash belleğimizi aracımıza takıp SYNC yükle seçeneğini seçip işlemi başlatıyoruz.

20-35 dk arasında yükleme tamamlanıyor. Bu süre içerisinde müzik sistemini kullanmaya devam edebilirsiniz. Örn: radyo dinleyebilirsiniz.

tarihinde Önder Aldemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Aldemir
Farklar

1. Phone

Siri Eyes Free compatibility. 

Streamlined user experience for easier Bluetooth pairing. 

Enhanced Bluetooth connectivity and link loss recovery. 

New phone book browsing capability by first or last name. 

Improved text messaging support. 

Added option for SYNC® to confirm " call < contact > " voice commands before dialing. 

2. Media

Improved file browsing on connected iPod /USB devices. 

Added alert to advise if device USB drive formatting is not supported. 

Enhanced iPod Nano 2 support 

3. Emergency Assistance /911 Assist

Added Indian English voice option. 

4. Voice

Additional voice commands for sorting phone book by first or last name. 

5. SYNC® AppLink

Improved AppLink stability and user experience during application start-up

Yorum bağlantısı

Fark yaratacak bir değişiklik yok yazılanlara göre zaten olmasıda pek beklenemez sistemin yapabilecekleri bu kadar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...