İçeriğe Yönlendir

Ford Sync Guncellemeleri

Ömer Zahit Kara

Recommended Posts

Önder Aldemir

Bana sanki menü de dolaşmak biraz daha hızlanmış gibi geldi. Başka da gözle görülür çok küçük şeyler var. Mesela müzik dosyalarının isimlerinin gösterilme şekli değişmiş. Bir de bluetooth ile cihaz bağlı değilken "Acil yardım için telefon bağlı olmalıdır" uyarısı verdikten sonra tamam diyip kapatıyorduk onu kaldırmışlar. Bu uyarı daha hızlı kayboluyor artık.

Yorum bağlantısı

"Acil yardım için telefon bağlı olmalıdır" uyarısı verdikten sonra tamam diyip kapatıyorduk onu kaldırmışlar. Bu uyarı daha hızlı kayboluyor artık.

O uyarı sinir bozucu zaten tamam demezseniz uzun bir süre duruyor ekranda, güncellemede düzelmesi iyi olmuş

Yorum bağlantısı
Önder Aldemir

Evet bende her seferinde tamam demekten bıkmıştım. SYNC e uygulama yüklemek için bağlı bir Apple istiyor  :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/276618-ford-sync-guncellemeleri/?p=2812067

Ömer Zahit KARA yukarıda güncellemelerden bahsetmiş. Bende Courier için güncellemelere baktım ancak https://www.india.ford.com/owner da Courier için bir güncelleme bulunamadı uyarısı aldım. Daha sonra şase numarasını değiştirerek B-max şase no girdim ve güncellemeyi buldum. Flash belleğe indirdim ve risk alarak aracımda denedim, sonuç başarılı.

Aracımda yüklü olan: E1BT-14D544-AG

Yeni güncelleme: E1BT-14D544-AK

İndirmek isteyen arkadaşlar için link: SYNC (aracımı güncellediğim dosyadır, kendim upload ettim.)

Dosyaları rar dan çıkardıktan sonra (install.lst, autoinstall.lst, SyncMyRide) fat32 formatlı flash belleğimize atıyoruz.

Flash belleğimizi aracımıza takıp SYNC yükle seçeneğini seçip işlemi başlatıyoruz.

20-35 dk arasında yükleme tamamlanıyor. Bu süre içerisinde müzik sistemini kullanmaya devam edebilirsiniz. Örn: radyo dinleyebilirsiniz.

Önder bey merhaba,

Konunuz birleştirilmiştir, lütfen tek konudan devam edelim.

Yorum bağlantısı
Osman Altıntop
(düzenlendi)

Siri den yardım istiyorum

Osman sen araç kullanırken sana yardım edemem deyip duruyor [emoji2][emoji2][emoji2]

Pek yardımcı olamıyor açıkcası

1- araba kullandığımı nasıl anladın???

2- kötü araba kullanıyormuşum imajı neden veriyosun???

tarihinde Osman Altıntop tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Zahit Kara

Siri den yardım istiyorum

Osman sen araç kullanırken sana yardım edemem deyip duruyor [emoji2][emoji2][emoji2]

Pek yardımcı olamıyor açıkcası

1- araba kullandığımı nasıl anladın???

2- kötü araba kullanıyormuşum imajı neden veriyosun???

Siri Eyes Free, normal siriden daha farklı çalışıyor. Normal siride bazı yönergeleri size iphone ekranından yaptırırken, Siri Eyes Free yi tamamen sesle kullanılacak şekilde yapmışlar.

-Mesela şu uygulamayı aç dediğinde yapamam diyor ama bana istanbul hakkında bilgi ver dediğin zaman başlıyor wikipedia dan bilgileri okumaya.

-Ya da Osman Altıntop yol tarifi dediğiniz zaman, o kişiye ait bir adres varsa direk apple mapsten rota çiziyor. Ya da yine üsküdar yol tarifi dediğiniz zaman direk haritalardan üsküdara navigasyon başlatıyor. Ben telefonuma jailbreak yapıp apple mapsle google mapsi yer değiştirdim. Google maps hem trafiğe göre rota çiziyor hem de çok başarılı çalışıyor.

-Ayrıca ipod müzik kontrollerini de yine siri eyes free ile kullanabiliyorsunuz. Barış manço çal dediğinizde direk barış mançoya ait şarkıları çalıyor. Kendi oluşturduğunuz çalma listeleri varsa onları söylebiliyorsunuz. Yabancı şarkılar listesi çal diye. Ya da ne bileyim pop türündekileri çal diyebiliyorsunuz.

-Ajanda kaydı, hatırlatma kaydı, mesaj ya da mail gönderme özelliği falan bunların hepsini çok başarışı bir şekilde yapabiliyorsunuz. Son mesajlarımı oku, son epostalarımı oku falan. 

Ve en güzel yanı, sadece direksiyondaki konuşma işaretine 2 saniye basılı tutarak yapıyorsunuz bütün bunları. Ben çok sevdim bu güncellemeyi sadece bu siri yüzünden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

+ Telefon bağlantısı hissedilir şekilde hızlanmış

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Önder Aldemir

Arkadaşlar yeni güncelleme yayınlanmış. İndirmek isteyenler için link: SYNC v5.9 

Update name:E1BT-14D544-AL

What's included in this update?

SYNC v5.9

ABOUT THE LATEST UPDATE

The new software update for SYNC® includes all the improvements from previous updates, plus additional benefits such as:

Media

• Streamlined connectivity allows you to connect smartphones to SYNC® via USB and browse its content on the SYNC screen.

Voice

• When you say, “Call <name>” the name will now appear on the SYNC® screen, confirming your command.
  • The voice command “Redial” has been added to call last number dialed.
  • A message on the SYNC® screen will let you know SYNC is either connecting to the last paired device or searching for a new one.
  • When you want to switch audio sources, you can now say, “AM” or “FM” without saying “Radio” first.

AppLink

• If you're trying to access apps through SYNC® AppLink™ and your device is not connected, SYNC will display a prompt, reminding you that your device must be connected either by Bluetooth or USB for iOS devices.

If you are trying to access a compatible app on SYNC® AppLink™ and it is not running on your iPhone or other iOS device, such as an iPad and iPod Touch, you'll now be reminded by a voice and screen prompt.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Tokdoğan

Merhabalar,

2012 Focus titanium aracım var, sync ile sadece telefon ve müzik özellikleri kullanılıyor, (klima vs kullanılamıyor) bunları aldım kabul ettim fakat ses sanki,

Türkçeyi yeni öğrenmeye başlamış Rus bir bayan gibi :p

Acaba güncelleme ile ses düzelir mi? tecrübe eden var mı? İnternette izlediğim bazı videlorda araba gayet düzgün konuşuyor  :)

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Osman Altıntop

Sync2 Son güncelleme versiyon no bilen ya da aracındaki versiyonu bilen varmı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Gökay Şirikçi

2013 fiestaya uygun bir güncelleme var mı acaba ?

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Murat Dağdeviren

Ben yukledim sync 2  buyuk ekran 

ama turkce gitti navi turkcesi gitti

servisde icinden cikamadi nolcak bilmiyorum 2016 ford connet titanyum * paket   

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Levent Okutan
(düzenlendi)

merhaba şasi numarasını girmeme rağmen VIN hatalıdır diyor..

tarihinde Levent Okutan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
22 saat önce, Levent Okutan yazdı:

merhaba şasi numarasını girmeme rağmen VIN hatalıdır diyor..

Bazı harfler ile rakamlarda karışıklık olabiliyor. Yani 0(sıfır) rakamı yerine O harfi ile yada tam tersi şekilde giriş yaparak deneyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar konuyu canlandırayım diyorum,

Ford mondeo aracımın müzik sisteminde SYNC 3, 2.0 versiyon yüklü. Yaklaşık 10 gündür aracımı cep telefonuna bağlıyorum ve sync güncellemesi indiriyordum ama bir türlü inmek bilmiyordu. Ekranda çıkan my Ford mobile ile de yapabilirsiniz uyarısı üzerine googleda my ford mobil araması yaptım karşıma abd https://owner.ford.com sitesi çıktı. araç şase numarası ile üye oldum sizin için güncelleme var deyince 2,16 gb lık zıp dosyasını indirdim. sync 3 güncellemesini aracıma kurmayı düşünüyorum. bu işlemi mondeo aracında deneyen var mı? herhangi bir sorunla karşılaştınız mı. @Ömer Zahit Kara, @Osman Altıntop, @Ahmet TürediCevaplarınızı bekliyorum.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bugün sabah sync3 sistemimin 2,0 olan yazılımını 3,0 versiyonuna yükselttim. İlk gözüme çarpan ekranın komple kapatılması ve kullanmadığım apple car play ikonunun kaybolması oldu. Beklentim samsung telefon ekranının mirror link ile ekrana yansıması olayıydı o gerçekleşmedi yada ayarını yapamadım. Haritalarda veya diğer bölümlerde ve dilde herhangi bir sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

apkmirror.com sitesinden android auto apk indirdim ve kurdum android auto sync3 3.0 yüklü aracımda sorunsuz çalışıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
apkmirror.com sitesinden android auto apk indirdim ve kurdum android auto sync3 3.0 yüklü aracımda sorunsuz çalışıyor.

Bu konu sana emanet hocam
Kendin sorup kendin çözmüşsün. [emoji1319]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Sync güncellemesine ve Apkmirror sitesine ilk önce çekinceli yaklaştım.  Sync sistemi ingilizceye dönen navigasyonu silinen olmuş. Aracı serviste kalan olmuşları okuyunca ilk önce çekindim fakat teknolojinin cazibesine yenik düşüp yaptım. Allah'tan sıkıntı çıkmadı.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu konu sana emanet hocam
Kendin sorup kendin çözmüşsün. emoji1319.png

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...