İçeriğe Yönlendir

Tıkırtılardan Kurtuldum

Özgen Acar

Recommended Posts

Özgen Acar

Merhaba arkadaşlarım abilerim..

Artık şu son zamanlarda gelen tıkırtılardan trim seslerinden gına gelmişti..kendi başına çözüm arayışına girdim ve büyük oranda başarılı oldu diyebilirim ,üstelik bayağı da uygun oldu :)

Pencere bandı(lastik olanlardan):9 TL

Ses izolasyon süngeri:11 TL

Sesin önemli bir kısmı arka koltuğun ayaklarının değdiği metal kısımdan geliyormuş,ayakların değdiği kısımlara pencere izolasyon bandını yapıştırdım  oradaki seslerden kurtuldum..,daha sonra izolasyon için aldığım süngeri arka koltuğun altına yerleştirdim o kısımla işim bitti ve istediğim sonuca ulaştım.

Daha sonra bagajın pandizotunun plastiğe değen kısımda fiestada yumuşak bir malzeme vardı courier de koymamışlar onu da biz halletttik,artık bozuk yolda istediği kadar titreyebilir zemin yumuşak en ufak ses çıkmıyor

Pencere izolasyon bandının siyahını çok aradım ama bulamadım onu da bulsam iç kısımda el atacağım kısımlar var..

Bu yaptıklarım bile bayağı farkettirmesine rağmen yaptık mı tam yapalım dedim servise gidip kilitleri ayarlattım ve sanırım yağladılar..

Şu an çok şükür en ufak tıkırtı gıcırtı yok arabada :)

jCEhh2L.jpg

opVrmjb.jpg

eLA0s2V.jpg

R1Xv7Sr.jpg

qQAtnfL.jpg

cvu2j1Q.jpg

EWJU0tq.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şu kapı izolasyon bantları çok iyi. Ben gerçek amaçlarına istinaden ahşap doğrama balkon kapılarımda kullandım ve parmağımı koyduğumda rüzgar hissettiğim alandan hava akışını sıfırladı.

Pandizotum için ben de yapacağım en kısa zamanda.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Aynı ürün ve ses bende de var. Ne zamandır yapacağım unutmuştum. 

Yarın yapayım iyi hatırlattınız.

Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Şu kapı izolasyon bantları çok iyi. Ben gerçek amaçlarına istinaden ahşap doğrama balkon kapılarımda kullandım ve parmağımı koyduğumda rüzgar hissettiğim alandan hava akışını sıfırladı.

Pandizotum için ben de yapacağım en kısa zamanda.

Kazara 2 yıl önce o bantlardan ben de fazlaca almışım. Kapı pencere nereden şikayetçi olsam uyguluyorum.

206'nın kapı içlerine bile yapıştırmıştım bir zamanlar. En son evin giriş kapısının altına çektim, artık komşular apartmanı yıkarken içeri su girmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben pandizotu kırıcam en sonunda, şu banttan alıp bastığı yere tamamen çekeyim. O noktadan çok ses geliyor

Yorum bağlantısı
Özgen Acar
(düzenlendi)

Teşekkürler :) siyahını bulursanız bana da haber verin,torpidonun iç kısmına uygulayacağım :)

tarihinde Özgen Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Geçmiş olsun ama fordlar genelde seslidir

kusura bakmayın mesajı geç gördüm,3. ford aracım en sessizi bu çıktı :)  ,yaptığım uygulamaların da bayağı bi yararını gördüm 

Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

son zamanlarda 2014 focus 3 de de tıkırtı var.özellikle sol ön kapının aynanın olduğu bölümde gıcırtı seklinde geliyor.devamlı olsa servise gideceğim ama ara ara sanki plastik birseye kablo veya tel vuruyor gibi.

Yorum bağlantısı

Ben artık saldım kasmıyorum denizde su biter courierde trim sesi bitmez.. bıkkınlık getirdi bana bu courierin trim sesleri.

Yorum bağlantısı

Bu bantlar işini cidden çok iyi yapıyor,bende spoilerin altına koymuştum 2-3 yıl önce hala etkili.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Elinize sağlık

Teşekkürler :)

Elinize sağlık.. Başarılı bir çalışma..  :bravo:

Teşekkür ederim sonuç almak güzel oldu :)

Ben artık saldım kasmıyorum denizde su biter courierde trim sesi bitmez.. bıkkınlık getirdi bana bu courierin trim sesleri.

Abi bak dene bi aynı yerlere inan bayağı bi rahatlıyo,şu an tık yok arabada :)

Bu bantlar işini cidden çok iyi yapıyor,bende spoilerin altına koymuştum 2-3 yıl önce hala etkili.

Siyahını bulsam bide neler yapıcam da :)

Yorum bağlantısı

Abi bak dene bi aynı yerlere inan bayağı bi rahatlıyo,şu an tık yok arabada :)

Bantlardan alayım servise giderken yanımda götürürüm bunları yapıştırın sağa sola derim yapsınlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...