İçeriğe Yönlendir

4000-6000Tl Arası Motosiklet Tavsiyesi

Burak Beykurt

Recommended Posts

Burak Beykurt

Forumda çok sayıda motosiklet kullanıcısı olduğundan fikir almak istedim.

Başakşehir-Ayazağa arasında işe git-gel için bir motosiklet almayı düşünüyorum.Arabayla hem sabah hem akşam trafik stresi yaşamak istemiyorum artık.

Nakit param yok.Kredi kartına taksit ile alabilirim.Bu yüzden de sıfır motor alma seçeneği kalıyor bir tek.Almışken de birkaç yıl sonra çöpe dönüşecek bir motor almayayım diyorum.

Gönlümde scooter yatıyor fakat PCX125'in fiyatı 8.350TL'den başlıyor.Yamahanın bu tarz motorları daha da pahalı.Yamaha ve Hondanın uygun fiyatlı ufak scooterları da var ama o da trafikde zor olur gibi.

Şuan Honda'da CBF150 5.500TL olarak kampanyada 9 taksit ile. 

Altta iki adet sorum var.İlgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. 

- CBF150 kullananlar var ise çok yorar mı beni işe git gelde.4 sene önce CBR125R motorum vardı.Hem ses hem titremiş yoruyordu yarım saatten sonra.

- Scooter olarak Honda-Yamaha haricinde önerebileceğiniz bir marka-model var mı?

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

cbf150 candır

hem de 1 sene sonra çöp olmz

CBF konusunda haklısın Çağlar abi.Taş gibi motor.Zaten sağlam olmasa kuryelerin 1 numaralı tercihi olmaz.Ama motor sarsması falan nasıldır o konuda şüphelerim var. Scooterla o yüzden çelişkide kaldım :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Güzergahı bilmiyorum ama eğer otoban kullanımı yoksa scooter olarak o fiyatlara Honda Spacy Alpha var, yeni çıkan bir model. Kullananlar çok memnun.

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

Güzergahı bilmiyorum ama eğer otoban kullanımı yoksa scooter olarak o fiyatlara Honda Spacy Alpha var, yeni çıkan bir model. Kullananlar çok memnun.

27km'lik yolun yaklaşık 24km'si otoban :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

CBF konusunda haklısın Çağlar abi.Taş gibi motor.Zaten sağlam olmasa kuryelerin 1 numaralı tercihi olmaz.Ama motor sarsması falan nasıldır o konuda şüphelerim var. Scooterla o yüzden çelişkide kaldım :)

bende var.sarsama titreşim yok. Lokman gelsin konuya tecrübe var

cbr 125 e göre limuzin sayılır. oturma pozisyonu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

cbf 150 titremez ve ayrıca sınıfının en cüsseli motoru. Manevra kabiliyeti ve dengesi şaşırtır. Çok güzel makina..

Yorum bağlantısı
Tevfik Özdemir

Pcx alın bence yolun çoğu otoban ama sabah ve akşam trafiklerinde emniyet şeridini kullanacağınız için scooter daha rahat olur. Biraz peşinat verip üstüne taksitle Pcx alırdım

Yorum bağlantısı
Canberk Eken

Ben yazları Marmariste ev-iş arası patronumun bi nevi şirket arabası olarak altıma verdiği pcx'i kullanıyorum. Bildiğimiz scooterlar gibi ciğersiz değil, uzun yol ve yüksek hızlarda bağıra bağıra yormuyor. çok da zevkli ve rahat. 12 ay orda yaşasam ya da ailem izin verse Ankara'da kullanmak için bile düşünmeden alırım. Bence eğer zorlama imkanınız varsa biraz daha zorlayıp pcx alın.

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Daha önceden cbr 125 kullandım  2 yıldır da cbf600SA kullanıyorum  .

İhtiyaçlarınıza göre ben de size scooter tavsiye edeceğim . 

Limitlerinizi biraz daha yükseltebilirseniz honda pcx ve yamaha tricity tavsiye ederim .

Yakıt ekonomisi , tasarım , 125cc performansı , servis - yedek parça bolluğu ve satışı kolay olması nedeniyle sizi memnun edecektir .

Tricity 3 teker olmasıyla bir adım daha önde , pcx ise start-stop özelliği ile ön planda .

http://www.feyizoglu.com/Tricity-125-On-Cam-14-D2120ST-_49445.html#0

Böyle bir tur camı takılmış tricityi bir yamaha bayisinde incelerseniz belki fikirleriniz değişebilir , ben hayran kaldım .

Yorum bağlantısı
Kemal VİCDAN

Honda pcx tavsiye ederim eskiden benim makam aracımdı 8 bin tl civarıda sıfırı

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

hayırlısı olsun, cbf 150cc şehir içi için güzel vitesli, yakıtı düşük fiyatı uygun, 110 km hızı geçmez, uzun yolda sıkılırsınız :D motor alınca arayışlara başlayacaksınız, biraz daha hızlı, rahat, otomotik filan :D helede bir arkadaş gurubunuz olursa, hafta sonları geziye çıkacaksınız cbf150 sizi çok sıkacak, ikinci el temiz pcx 150 bakın veya kendinizi biraz daha zorlasanız sym gts 250i gibi uzun yolda sizi hiç yormayacak, yolda giderken keyif alacaksınız.

dip not: scooter ların parçası diğerlerine göre biraz pahalıdır.

Yorum bağlantısı

Cbf bir zamanlar efsaneydi hala da sağlam ama ne yazık ki yavaş, arka tampona yapışanlar olacaktır.

Ayrıca bütçeyi sadece motor olarak düşünmek yanlış. En az 1000 TL de koruma şart.

Ben tvs veya bajaj öneririm.

Scooter olarak da sym modelleri tercih edilir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...