İçeriğe Yönlendir

Explorer - 2001 Eddie Bauer Motor Isısını İçeri Veriyor

Burak Kırışoğlu

Recommended Posts

Burak Kırışoğlu
(düzenlendi)

Arkadaşlar selamlar, yaklaşık 6 ay önce 2001 model Ford Explorer 4.0 v6 Eddie Bauer marka aracı satın aldım, aracımda kontrol edemediğim bir motor ısısını içeri verme sorunu var, yaz aylarında dahi aşırı bir şekilde motorun tüm sıcağını içeriye veriyor ve engelleyemiyorum, aynı zamanda dijital klima da çalışmıyor, herhangi bir öneriniz, çözümünüz varsa benimle paylaşırsanız sevinirim.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

İlk bahsettiğiniz sorun kalorifer radyatör vanasının açık kalması gibi gözüküyor. Siz açmasanız bile aracınızın radyatör vanası açık kalıyor ve aracınızın kaloriferi yanıyor. Fan açmamanıza rağmen bir nebze de olsa içeriye sıcağı veriyor.

Dijital klimanız nasıl çalışmıyor? Soğuk mu üflemiyor yoksa elektronik kısımda mı sorun var. Eğer klimanız soğuk üflemiyorsa kompresor ve klima gazına baktırılmalı. Eğer klima ünitesi kademe ayarı yapmıyor veya çalışmıyorsa klima beyninin çıkmasını bulup değiştireceksiniz ya da tamir yoluna gidilecek. Çıkmasını bulamazsanız tamir etmeye çalışırım.

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Burak Kırışoğlu

Klima soğuk üflemiyor, tüm göstergeleri normal bir şekilde çalışıyor, açtığım zaman sıcak üflemeye başlıyor. Bu vanayı kendim bulabilir miyim, doğuda ücra bir yerde görev yaptığımdan dolayı gösterebilecek hiçbir yer yok.

Yorum bağlantısı
Bülent Koç

Klima soğuk üflemiyor, tüm göstergeleri normal bir şekilde çalışıyor, açtığım zaman sıcak üflemeye başlıyor. Bu vanayı kendim bulabilir miyim, doğuda ücra bir yerde görev yaptığımdan dolayı gösterebilecek hiçbir yer yok.

aracın torpido gözünü yerinden çıkartın, arkasında bir kutu göreceksiniz sıcaktan soğuğa alan dişli zamanla kırılıyor, yenisini bulana kadar dişlinin pozisyonunu değiştirip en azından sıcak-soğuk ayarlayabilirsiniz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Kırışoğlu

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, bir servis buldum götürdüm, ancak kaloriferin vanasına ulaşmak için motoru komple sökmeleri gerektiğini belirttiler, belki böyle bir sorunla karşılaşan vardır, motorun indirilmesi gerekli mi, yoksa daha kolay bir yolu var mıdır?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...