İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiat 124 Spider!

Misafir

Recommended Posts

Fiat ikonlaşmış modellerinden 124 Spider'ın yeni versiyonunu Los Angeles Otomobil Fuarı öncesi görücüye çıkardı. Üstü açılır 2017 model Fiat 124 Spider çevik ve sportif gövdesiyle dikkat çekiyor.

Daha önce casus fotoğrafları sızan otomobili düşük kalitede de olsa görmüştük. O zaman da belirttiğimiz gibi 124 Spider, Mazda'nın MX-5 Miata modeliyle aynı platformu paylaşıyor. Dolayısıyla hem iç hem de dış tasarımda Miata'dan fazlasıyla iz bulmak mümkün.

124 Spider'da çekik gözlü kardeşinden farklı olarak yuvarlatılmış farlar, biraz daha kalkık bir burun, köşeli LED stop lambalarına sahip. İç kısım da tıpatıp Miata görünümünde. Bilgi eğlence sistemi, konsol ve klima kontrol sistemleri doğrudan Miata'dan alınmış.

Kaputun altında 160 beygir güç ve 250 Nm tork üreten 1,4 litre hacimli ve turbo beslemeli bir motor yatıyor. 6 ileri manuel ve otomatik şanzıman seçenekleriyle gelen 2017 Fiat 124 Spider önümüzdeki yıl yaz aylarından itibaren piyasada olacak.

62ef31f5067a53ba61c8eb3b06c7d38f.jpg

87de5ca4c4bf39246b1e04b0fc0c601f.jpg

a1a46f7a5bd4df6e205bcfd62044f0fd.jpg

4ebd26540f596d656183fa5d39aab167.jpg

e66f6ee9399914256a8324c30785f19a.jpg

Fiorino sinyal kolu hariç mükemmel olmuş bence :) rwd olsa tadından yenmez

Yorum bağlantısı

Direksiyonda ege'nin direksiyonu. Bu kadar da toplama cabrio yapilmaz ki:)

Saygilarimla.

Ne oldu bizim Fiat sevgimiz? Gömdün 2 dk'da abi :D

Yorum bağlantısı

Ne oldu bizim Fiat sevgimiz? Gömdün 2 dk'da abi :D

Yok ben intizara dokundum Eraycim:)Fiat sevgisi Ferrrari'ye, Masarati'ye giden yolda maddi engellerle karsilasildiginda Alfa'ya binebilmek icin temel basamaktir:)

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Erdal Delebe

Şekil şemal gayet güzel,otomatik 250 nm tork gayet albenili.  FIAT logosuna ben takmış durumdayım. Eskiden FIAT 697 çekici vardı bizim. FIAT şeklinde logo varı o zaman. Yıllar geçi hala büyük harfler font vs. daha farklı bir şey olmalı. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

bende hacı murat yenilendi aha diyerek başlığa tıkladıydım. amma yanılmışım. makine güzel ama.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Taner Kültüroğlu

Gayet spor ve modern bir araç olmuş ben çok beğendim.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

tipi facia ötesi kötü , tofaşların görünümü bile daha güzel valla keşke hakiki 124 kasayı modernize edip cabrioya çevirselerdi:)

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Mazda Mx5 tipinde bir otomobil olmuş. Performansı yerinde olursa kullanımı çok keyifli olur. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Araç zaten yazıda da dediği gibi mx5 platformu, bence tipi mx5 den güzel olmuş, ancak mx5 in sevilme yönü sürüş zevki, platform aynı olduğundan sürüş dinamikleri de iyi olursa, tipinin de yakışıklı oluşu ile Fiat bir adım daha önde.

Bu araç bire bir başka marka altında olsa övgüler yağardı.

Fiat ı genel olarak ben de sevmesem de bu araç olmuş

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tırt, hele ortadaki ekranda yazan arabaya tam olmuş, alıpta Pandora nın kutusunu açmanın lüzumu yok  :D

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

bizim kırk yıllık hacı murat*, olmuş sana kara murat   :ninja:  :)

*aslında 44

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

..

Konun uygun bölüme taşınmıştır Ozan..

Marka fanatikliği yapayım.

Fiat zaten tartışılmayacak kadar über bir marka. Herşeyi geçtim Ferrari adamların bünyede. ;) Birde Japon larla işbirliği yapıldığında üstün ırk gibi, üstün bir araç meydana geliyor. (Sedici gibi)  :fiuw:  :D

Şaka bir yana Japon esintiler taşıyor araç gerçekten. Klima düğmeleri neredeyse 10 senelik. (Sedici de bile aynısı var)  :)

Dış tasarımın biraz eski kasa havası var. İçi dışına göre biraz daha modern olmuş. Ön far tasarımı "ben Fiat ım" der cinsten. 

Başarılarının devamını dilerim.  :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

İlk kez görsel olarak beğendim iç dizaynda yıldızdan esinlenilmiş.malzeme kalitesi üst seviyedeyse iyi araç ta yine fiyatını şişirirlerse avcunu yalar   :D

edit : Ahanda gözümden düştü arka bağaj kapanın üstündeki o köpek balı anteni ne yaaaaa yuhh 

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgen Acar

lüks segmentte araba çıkar ama sinyal silecek kollarını standart yap,bu nasıl bir kafadır anlamıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...