İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Frene Basınca Kilometre Saat Işığında Parlaklığın Düşmesi

kenan karga

Recommended Posts

kenan karga

Birkaç gündür fark ediyorum frene basınca kilometre saat ışığında kararma oluyor parlaklık düşüyor sebebi ne olabilir sizce?

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Emin olmamakla birlikte şarj dinamosu olabilir diyorum.Frene basınca ekstra lamba yanar ve akım yetmezse tüm ışıkların parlaklığı azalır.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

fren lambalarınızda kısadevre olabilir.bazen yolda görürsünüz,öndeki araç frene basar,geri vites lambası,sinyal lambası gibi alakasız kısımlar hep beraber tuhaf şekilde yanar.bunun gibi birşey olabilir.

ayrıca akü zayıf olabilir,direk şarj dinamosundan olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
kenan karga

cevaplarınız için teşekkür ederim bende akü diye tahmin ediyorum gidip bir ölçtüreyim en iyisi

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

elektrik tesisatında biri birşey değiştirdi ve arka elektriği yanlış yerden almış olabilir. farları yakınca da zayıflıyor mu yahut sinyal verince?

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

muhtemelen, topraklama tarafında sıkıntı var. benim diğer arabadada aynı sıkıntı var hala bulamadım sinyal veriyorum farlar stoplar alayı kararıyor...

arka lamba soketlerindendir.ya oksit ya temessızlık.soketleri sökün wd 40 la temizleyin iyi oturtun.

Yorum bağlantısı
kenan karga

3-4 ay önce kendim stop lambasıyla sinyal lambasını değiştirmiştim ama bundan olmuştur diyeceğim ama o zamanlar yapmıyordu son birkaç gündür oluyor

Yorum bağlantısı
YAVUZ TÜRK

Akü zayıflıyor. Kanımca elektrikli camların ikisini aynı anda açıp kapatın bunu yine hissedersiniz. Ayrıca direksiyonu sonuna kadar çevirince sağa veya sola rölanti devrinde oynama oluyor mu merak ettim :?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 8 ay sonra...
Bayram Uzman

hocam hangi lambalarla degistirdiniz

orjinalleri duruyormu

ben de lamba degistirecemde her lamba olmuyor diyorlar

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Durmuş Dinçel

Herhangi bir arıza belirtisi değil kablo gerilim düşüşü bahsettiğiniz  km sayacı ekranı ampulune gelen voltaj değeri düşüyor parlaklığı azalıyor sıfır km ikende öyleydi o arka stop lambalarının fişini çek bas frene parlaklık azalmaz. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ümit Türk

benim araçtada camları sonda bastığımda farlarda kısılma oluyor normal diye biliyorum. normalde sıkıntı yok.

diğer bir husus araç ısınınca dörtlüler yaktığımda motorun sesi değişiyor direksiyona vınlama sesi geliyor resmen yaşayan var mı? 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
1 saat önce, ÜMİT TÜRK yazdı:

benim araçtada camları sonda bastığımda farlarda kısılma oluyor normal diye biliyorum. normalde sıkıntı yok.

Bu olay cogu aracta mevcut bir durum.Ariza veya problem oldugunu dusunmuyorum.Anlik gerilim cektiginden guc kaybi normal..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...