İçeriğe Yönlendir

Lpg Geçişi Nasıl Anlaşılır?

Halil İbrahim Bilgiç

Recommended Posts

Halil İbrahim Bilgiç

Herkese merhabalar. forumda yeniyim ve iki gün önce ford focus araç aldım araçta da yeniyim :)

forumun bana katacağı çok şey olduğunu düşündüğüm için üye oldum ve bi sorum olacaktı

benzinden lpg ye geçişi nasıl anlayabiliriz ilk defa çok nokta enjeksiyonlu aracım oldu geçişte bir sinyal veya ses mi geliyor ve 25  dereceye ayarlı çok mu düşük ? hepinize şimdiden teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun aracınız.

Geçişi bilemem ama, okuduğum kadarıyla forumda en verimli geçişin 40 derece civarında olduğu söylenir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

çıt diye röle sesi geliyor duyamazsanızda lpg göstergesindeki led yanıyor zaten 

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

25 derece kış için biraz ısınan a kadar silkeleme yapar o kadar başka sıkıntı olmaz

Hayırlı olsun aracınız.

Geçişi bilemem ama, okuduğum kadarıyla forumda en verimli geçişin 40 derece civarında olduğu söylenir.

40 derece çok yüksek be ☺☺ayda bir 100 lira bnzin yaksrsin☺☺☺
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Merhaba efendim öncelikle aracımız hayırlı uğurlu olsun normal şartlarda geçiş ısısı 35 derece olması isteriz aracımız benzinden gaza geçince yeşil led ışığı sabit yanacaktir çıt sesini duydunuzmu piston acar ve lpg ye geçmek üzeredir

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

25 derece kış için biraz ısınan a kadar silkeleme yapar o kadar başka sıkıntı olmaz

40 derece çok yüksek be ☺☺ayda bir 100 lira bnzin yaksrsin☺☺☺

Gazın sıvı hale geçişi için bu derece derler ama, bilemem. Alternatif yakıtlara uzağım daha :)

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Herkese merhabalar. forumda yeniyim ve iki gün önce ford focus araç aldım araçta da yeniyim :)

forumun bana katacağı çok şey olduğunu düşündüğüm için üye oldum ve bi sorum olacaktı

benzinden lpg ye geçişi nasıl anlayabiliriz ilk defa çok nokta enjeksiyonlu aracım oldu geçişte bir sinyal veya ses mi geliyor ve 25  dereceye ayarlı çok mu düşük ? hepinize şimdiden teşekkür ederim...

benim araçta eskiden lavatonun 10 senelik sistemi takılı idi.Benzinden lpg'ye geçtiğinde müthiş bir sarsılma olurdu ve geçtiğini anlardım :D Geçen aylarda akl sistemle değiştirdim.Lpg göstergesindeki lede bakıp anlıyabiliyorum,benzinden lpg ye geçerken hiç ses yok.Röle sesinide içeriden duymak için kurtların kulakları gibi kulaklarımızın olması gerekir.

Yorum bağlantısı
Halil İbrahim Bilgiç

herkese teşekkürler cevaplar ve yardımlar için.Sesi duymadım ama lpg kitinden anlaşılabilir mi ? bana hep benzinde gidiyomuşum gibi bi his veriyo araç :)

Yorum bağlantısı

Gösterge sarı yanarsa benzin yeşil yanarsa lpg dir benzinden lpg ye geçene kadar sarı yanar yeşil isik yanıp soner daha sonra sarı sönüp sadece yeşil olur lpg durumunuza göre 4-3-2-1 yeşil isik ve daha azinda kırmızı isik yanar bunun yanında ise lpg ye geçince enjektorler den çıt çıt ses gelir benzinde o sesi duyamazsiniz ... Bu arada aracınız hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...