İçeriğe Yönlendir

Mondeo V - Bagaj Genişletme Operasyonu

Ahmet Türedi

Recommended Posts

Ahmet Türedi

http://www.kliksa.com/urun/ajs-mini-stepne-yedek-lastik-tum-binek-arac-ebatlarina-uygun/902096980

Sanıyorum bu olsa gerek, uyumlu olarak mı gönderiyorlar? Ölçü ve bijonlar açısından.

Evet aynı ürün.Sipariş açtıktan sonra firma sizi arayarak araç marka modelini soruyor ve ona göre gönderim yapıyor.Sıkıntı yok yani.

Güzel çalışma..

Süper çalışma olmuş elinize sağlık, orjinal stepnesi ne oldu?

Bence güzel olmuş, elinize sağlık.

Teşekkürler.Orjinal stepne depoda duruyor :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Gerçekten süper çalışma olmuş. Belki ben de yaparım aracı alınca  :fiuw:

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Gerçekten süper çalışma olmuş. Belki ben de yaparım aracı alınca :fiuw:

Eğer bagaj ihtiyacınız varsa mutlaka yapın çok farkediyor.Aslında bagaj ihtiyacı az olanlarda yapmalı çünkü bagaj yüksekliği bariz artıyor ve koli yada çocuk arabası yüklerken çok rahatlık sağlıyor.Orjinal hali ile gerçekten bagaja bişeyler koymak eziyet.Ford bu bagaj olayını bence bir an önce çözmeli.
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Herhalde bir süre sonra ben de yaparım. Stepne siparişi dışında tek sorun sabitleme aparatı :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Elinize sağlık, stepne küçük değil mi ama?( çap olarak) 

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bana da kalınlığı az geldi, motor lastiği gibi. Focusumun orjinal ince stepnesi bundan daha kalın herhalde.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

Fordun orjinal mini stepnesi yaklaşık olarak 1cm daha kalın eğer ondan koymaya kalkarsanız busefer stepnenin kenarlarına tekrardan 1cm yüksekliğinde strapor plaka döşemeniz lazım.aksi taktirde stepne ortada şişik duracak ve bagaj paspasınız orta çıkıntı olacak.Yanları desteklemek hem bagaj hacminden kayıp demek hemde bir sürü iş demek :)

Kullandığım stepnenin videolarını izleyebilirsiniz . www.ministepne.com.tr  bana mantıklı geldi ve uyguladım gayet memnunum.Zaten ömrümde hiç stepne kullanma ihtiyacım olmadı ama ne olur ne olmaz diye hiç yoktan iyidir mantığı ile aldım ve bagaja koydum belkide bunuda hiç kullanmayacağım ama tedbirli olmakta fayda var :)

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Evet tedbirli olmakta fayda var gerçekten. En olmadık zamanda zor durumda kalmak mümkün.

Eğer orjinal olan havuzdan taşma yapıyorsa tercih etmek gereksiz gerçekten.

Sabitleme aparatı konusunda ne önerirsiniz? Mevcuttan mı yararlandınız yoksa yeniden mi yaptınız? Yakın olsanız yapacağım zaman gelirdim yanınıza.

Fordun orjinal mini stepnesi yaklaşık olarak 1cm daha kalın eğer ondan koymaya kalkarsanız busefer stepnenin kenarlarına tekrardan 1cm yüksekliğinde strapor plaka döşemeniz lazım.aksi taktirde stepne ortada şişik duracak ve bagaj paspasınız orta çıkıntı olacak.Yanları desteklemek hem bagaj hacminden kayıp demek hemde bir sürü iş demek :)

Kullandığım stepnenin videolarını izleyebilirsiniz . www.ministepne.com.tr  bana mantıklı geldi ve uyguladım gayet memnunum.Zaten ömrümde hiç stepne kullanma ihtiyacım olmadı ama ne olur ne olmaz diye hiç yoktan iyidir mantığı ile aldım ve bagaja koydum belkide bunuda hiç kullanmayacağım ama tedbirli olmakta fayda var :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Evet tedbirli olmakta fayda var gerçekten. En olmadık zamanda zor durumda kalmak mümkün.

Eğer orjinal olan havuzdan taşma yapıyorsa tercih etmek gereksiz gerçekten.

Sabitleme aparatı konusunda ne önerirsiniz? Mevcuttan mı yararlandınız yoksa yeniden mi yaptınız? Yakın olsanız yapacağım zaman gelirdim yanınıza.

Aparatın ölçüleri aklımda kalmadı tekeri sökmek gerekiyor.Stepne geldiğinde göbek çapını ölçün ,aparatın orta çapını 2mm düşük yaptırın,göbek boyu stepnenin göbek boyu kadar olacak.üst kısımda ise vidalamak için 15mm yüksekliğinde kare şeklinde bırakın.Malzeme olarak fiber kullanabilirsiniz.Herhangi bir marangoz işinizi görecektir.orta kısmında uygun cıvata yerleştireceksiniz.Biraz karışık gibi ama çok basit aslında.aparatın ortasına cıvatanın kafasına uygun yuvada açtığınızda aparat cıvata ile birlikte rahatça sıkılıyor.

Stepneyi komple çıkartmak zorunda olmasam tam ölçüleri size yollardım.müsait bir zamanda bakabilirim ancak.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Teşekkürler. Sabitlenmese de yatağa oturduğundan sorun olmaz herhalde.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Teşekkürler. Sabitlenmese de yatağa oturduğundan sorun olmaz herhalde.

Yatağa oturuyor fakat yatak genişliği fazla olduğu için stepneyi orda hareket edecek ve ses çıkaracaktır. Ben sabitleyerek hallettim.eger sabitlemezseniz çok iyi şekilde stepneyi desteklemelisinizki yatağında kıpırdamadan dursun.Orta kısımdaki sabitleme vidasının bağlandığı saç kısım stepnenin tam olarak göbek kısmına denk geliyor ve kenarların yuvasına temasını engelliyor yani kenarları 1cm kadar yukarıda kalıyor.

Belki o kısmı kurtaracak şekilde zemine sert sünger koyarsanız sabitleme den kullanabilirsiniz.stepnenin etrafınada rahatlıkla kriko ve çeki demirini koyarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Aracı aldığınızda stepne bölgesini açınca bahsettiğim şeyleri daha iyi anlarsınız.Siz zaten stepneyi aldığınızda onu bir şekilde oraya yerleştirirsiniz merak etmeyin :) malzeme elinizde olsun gerisi kolay çözüm var yani.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Araba geldi, şimdi sıra bagaj operasyonunda :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Araba geldi, şimdi sıra bagaj operasyonunda :)

Şimdiden kolay gelsin :) stepneyi alın gerisi kolay.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ministepne sitesine mail attım, kalmamış stoklarında

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Hmm sizin şansınıza demek.neyse üretirler sorun olmaz kalıpları vardır nasıl olsa.ne zaman tedarik edebiliyorlarmış?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

onu da yazmamışlar, bir cümle ile geçiştirmişler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

5x108 mini stepne diye araştırın başka sitelerde var satılıyor.stoklarında kalanlar olabilir.

onu da yazmamışlar, bir cümle ile geçiştirmişler.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Evet var farklı sitelerde. Fiyatlar fiks 275.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bakalım artık, önümüzdeki günlerde ben de bir tane edinirim herhalde.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...