İçeriğe Yönlendir

Mondeo V - Bagaj Genişletme Operasyonu

Ahmet Türedi

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

Katlanır 26 jant bisikletim var. bakalım sığacakmı? :rolleyes:  ;)

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Derinlik 10 cm civarı artacak ordan hesap edin.

Stepne için bagaj strapor desteğini kaldırdığınızda koltuğun arka kısmında hafif eğimli bir yer var o kısmı kalın sıvacı süngeri veya blok halinde tam boy sünger ile desteklersiniz yoksa o kısım aşağı doğru meyilli oluyor.Benim o kısımda birde arka emniyet kemerlerindeki hava yastıklarının tüplerini koymuşlar o kısımda mecbur parça parça sünger kullandım sizde olmadığı için daha rahat o kısmı doldurabilirsiniz.Malzemeler elinizde hazır olduğu taktirde 1-2 saat içersinde bagajınız hazır hale gelir.Bence stepne gelmeden bagajı bir söküp bakın kafanızda daha rahat canlandırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Haftasonu bagajı kullandım. Evet derinlik iyi ama yükseklik aynı oranda olmadığından dehliz gibi birşey, kafamı mağaraya sokar gibi oldum dipteki eşyaları alırken. Yükseklikten dolayı ayrıca eşyalar hep yukarı sürtüyor.

Operasyon ile sadece hacim değil kullanış da artacak diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Haftasonu bagajı kullandım. Evet derinlik iyi ama yükseklik aynı oranda olmadığından dehliz gibi birşey, kafamı mağaraya sokar gibi oldum dipteki eşyaları alırken. Yükseklikten dolayı ayrıca eşyalar hep yukarı sürtüyor.

Operasyon ile sadece hacim değil kullanış da artacak diye düşünüyorum.

Aynen öyle özellikle koli tarzı yükleri koymak işkence gibi.Direk yukarıya sürtüyor.Zaten çoğuda bagaja sığmıyor.Ben ilk bagajı doldurduğum günün ertesi stepneyi sipariş vermiştim :) Şuanda bagaj yönüyle hiç bir sorunum yok çok şükür.

Bu arada birde bagaj havuzu almanızı öneririm, çok iyi oluyor hem görsel hemde kullanışlılık yönünden.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Aynen öyle özellikle koli tarzı yükleri koymak işkence gibi.Direk yukarıya sürtüyor.Zaten çoğuda bagaja sığmıyor.Ben ilk bagajı doldurduğum günün ertesi stepneyi sipariş vermiştim :) Şuanda bagaj yönüyle hiç bir sorunum yok çok şükür.

Bu arada birde bagaj havuzu almanızı öneririm, çok iyi oluyor hem görsel hemde kullanışlılık yönünden.

Bagaj havuzu düşünüyorum. Otosan dan 500 TL aksesuar hediye çeki bekliyorum, eğer tanımlanırsa ilk işim bu olacak. 

Ha bir eksiğim de Nav.SD kart. Onu da edindim mi tamamdır. O konuda da belki ucuza denk gelir diye beklemedeyim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bagaj havuzu düşünüyorum. Otosan dan 500 TL aksesuar hediye çeki bekliyorum, eğer tanımlanırsa ilk işim bu olacak. 

Ha bir eksiğim de Nav.SD kart. Onu da edindim mi tamamdır. O konuda da belki ucuza denk gelir diye beklemedeyim.

Banada hediye çeki tanımladıklarını söylediler ama meblağ ne kadar olduğunu öğrenemedim bir türlü.Servis buraya geldiğinizde yardımcı olalım dedi.Eğer 500 TL gibi bir fiyat ise onunla sd kart almayı planlıyorum kalanıda bakımda kullanırım artık.

Bagaj havuzunu kliksadan aldım ben 80 TL gibi bişeydi sanırım çok kaliteli değil ama işimi görüyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saygın Can Oğuz

Mondeo'ya uygun stepne stokları bitmiş, 15gün sonra gelebilir denildi. Ben de iptal ettim şimdilik.

Son 2-3 ayda tahmin etmediğimiz kadar satıldı dediler.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

helal olsun. güzel bir düşünce ve iyi bir sonuç. tebrikler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Mondeo'ya uygun stepne stokları bitmiş, 15gün sonra gelebilir denildi. Ben de iptal ettim şimdilik.

Son 2-3 ayda tahmin etmediğimiz kadar satıldı dediler.

Yaptığımız uygulamalar ilham oluyor ,kimide stepne yerine LPG taktığı için bu tarz stepne kullanıyor.

Aslında şimdiye kadar üretmeleri lazımdı neyse yakında çıkartırlar umarım.

helal olsun. güzel bir düşünce ve iyi bir sonuç. tebrikler.

Teşekkürler.
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Saygın Can Oğuz

Bagaj büyütme işi ne oldu merak ettim.stepne geldi mi?

Yeni sipariş verdim yarın gelir muhtemelen. Bakalım güzel biçimde halledebilecek miyiz?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Yeni sipariş verdim yarın gelir muhtemelen. Bakalım güzel biçimde halledebilecek miyiz?

Hayırlı olsun.Umarım halledebilirsin.zor değil zaten yaptıktan sonra rahat edeceksiniz.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Hayırlı olsun.Umarım halledebilirsin.zor değil zaten yaptıktan sonra rahat edeceksiniz.

En kötü koyarız havuza, sağından solundan destek, olur biter :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

En kötü koyarız havuza, sağından solundan destek, olur biter :)

Fotoğrafları bekliyoruz.Siz ikinci olacaksınız :) 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Saygın bey geldimi stepne ne yaptınız?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Süper bir çalışma. :bravo:  :bravo:

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bagaj genişletme sonrası stepne sabitleme için kullanılacak aparatın ölçülerini resimlendirdim.Yapmak veya yaptırmak isteyen referans olarak kullanabilir.

20160306_093333.jpg

20160306_093520.jpg

20160306_093435.jpg

20160306_093507.jpg

20160306_093353.jpg

20160306_093403.jpg

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Saygın bey geldimi stepne ne yaptınız?

Geldi, hediye kılıf da var içinde. Haftasonu niyetli idim ama zaman ayırıp yapamadım değişimi. Haftaya kaldı artık.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bizim araçlara bile alıp yerden kazanabiliriz gibi geldi bana, 175-65-14 lastiğin kaçta kaçıdır boyutlar?  :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bagaj genişletme sonrası stepne sabitleme için kullanılacak aparatın ölçülerini resimlendirdim.Yapmak veya yaptırmak isteyen referans olarak kullanabilir.

Oo süper bir çalışma. Eline sağlık Ahmet Bey.

Böyle bir imalatı kim yapar?

Bizim araçlara bile alıp yerden kazanabiliriz gibi geldi bana, 175-65-14 lastiğin kaçta kaçıdır boyutlar?  :)

İşte Mobilet lastiği gibi birşey düşün Hocam, o kadar.:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Oo süper bir çalışma. Eline sağlık Ahmet Bey.

Böyle bir imalatı kim yapar?

İşte Mobilet lastiği gibi birşey düşün Hocam, o kadar.:)

Marangoz veya sanayide torbacı yapabilir.

Lastik ebadında 115 eninde yani 175 linkten 6 cm daha ince ona göre hesap edin.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

İşlem tamam, neredeyse bir yarım bagaj daha elde ettik :)

Şimdilik bir sabitleme yapmadım bakalım kullanımda nasıl olacak.

Fotoğraflar da gelecek.

Yorum bağlantısı
Misafir

Fotoğraflar da gelecek.

hadi hayırlı olsun.fotoğraflar bekleniyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Fotoğraflar da gelecek.

Hayırlı olsun.Artık kocaman bir bagajınız oldu :) Güle güle kullanın. .
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...