İçeriğe Yönlendir

2006 1.4 Fiesta Comfort Için Lpg Önerileriniz?

Fatih Hanoğlu

Recommended Posts

Fatih Hanoğlu

Aracıma tüp taktırmayı düşünüyırum. Bu model aracı olan herhangi bir abim ya da kardeşim varsa fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

Saygılar..

Yorum bağlantısı
Muhammet Selman Nesne

ben 20 gün önce lavoto marka smart kit taktırdım çok memnunum 1500 / 9 taksite 500 km oldu bir sıkıntı yok şuan km de 19 krş yakıyor hesaplamama göre tavsiye ederim tabi işçilik önemli. sanırım ankarada damla otogaz var orası iyi diyorlar bir araştır istersen lavoto düşünürsen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Keklik

o araba zaten az yakıyordur kardeşim, bence hiç bulaşma tüp işine

astarı yüzünden pahalıya geliyor.

yıllık 20-30 bin yapıyorsan o başka.

benzinde iş gören buji vs. ateşleme sistemi lpgde iş görmüyor, değiştir

zırt pırt hatalı karışımdan arıza lambası yakıyor.

açıkçası benim tüp işinden çok masrafım oldu, şahin doğan hariç  bir daha tüplü araba binmem.

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

açıkçası bende tüp taktırsam mı taktırmasam mı diye düşünüyorum çok aradayım. Aslında sende 10bin 15bin arası anca yaparım diye düşünüyorum. Tam hevesleniyorum taktıriym diye sonra senin dediklerin aklıma geliyor Uğur Abi. Bazen de diyorum yarı yarıya fiyat çok aradayım. Şu anda şehiriçinde 26-28 kuruş yakıyor bu arada 

Yorum bağlantısı
Uğur Keklik

vallahi Fatih sen bilirsin abicim 

ama ben 2 kere emme manifoldu değiştirdim, yenisi 1600TL, çıkma buldum 350TL

bir sürü iş yapılırken benzin enjektörlerinin fiş soketleri plastikten, narinleşmiş kırıldı, 3 tane enjektör değişti farklı zamanlarda.

bujiler,kabloları, distribitör, değişti

2 yılda sanırım 4 yada 5 kez ateşleme bobini yaktı.

9 yıl sanayiye sadece bakıma götürdüğüm araba 4 yıl içinde sanayiden çıkmaz oldu. 

Hatta bir ara evde çocuklar ''baba araba sanayiye gitmeyecekse bu hafta sonu denize götür'' bile dediler.

En sonunda ne varsa yenilendi, saat gibi oldu, 4 ay kullandım tık yok,sağlamlığını test ettikten sonra sattım ki alan küfür etmesin.

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Valla abi fikirlerin çok iyi oldu ilgilenip cevap verdiğin için teşekkür ediyorum. Bu iş biraz da usta ve şansla ilgili sanırım birazda. Çok aradayım ama sanırım ertelicem şu anda taktırmamayı düşünüyorum. Seneye ekimde muayenem bitcek bakalım bi o zamana kadar test edeyim o  zaman ondan sonra tüp taktırısam taktırır öyle muayeneye girerim. Sanırım en mantıklı bu.

Yorum bağlantısı
Muhammet Selman Nesne

eğer km de 28 krş yakıyosan taktırma 2004 fiestam var 35 krş altına düşemedim  bende senin gibiydim düşünmüyordum ikilemdeydim bir anda gittim taktırdım 2 günde karar verdim ve gayet memnunum . tercih meselesi

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Teşekkür ediyorum kardeşim fikirlerin için. Evet km de 28 kuruş yakıyor şimdilik uzun yolu da daha hiç denemedim. Hayırlısı bakalım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Aynı model bizde vardı.Hiç gerek duymadık uzun yolda 80 i geçmeyince ekonomik bir araç.Yılda 10 bin anca yapıyoruz biz ve bagaj küçülmsini göze alamadık ailecek kullanıldığı için.  :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...