İçeriğe Yönlendir

Ford Fiesta Seramik Kaplama

Ergün MÜMİN

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Zaten anlatılanda budur...

detaylı bilgi ürünle yada sitesinde bulunur, eli yatkın olan ve yapmak isteyen kendisi yapabilir, bilgi edinmek çok kolay artık, bu ürünler pro ürün değil, kişisel kullanım için satılan ürünler, bu sebeble özel uygulama yaptırmak kendin yapamıyorsan geçerli, ha şu var, koruma öncesi zemini hazırlamak, polisaj, makine kullanmak beceri ister, yoksa boyaya zarar verirsiniz, bunun dışında özel uygulama gerekmez, bu arada ufak bir not, koruma öncesi alkol karışımlı özel sıvı dediğiniz şeyde %50 su %50 İzopropil alkoldür, alkolü safta kullanırsınız sulandırmanın amacı alkolun hemen buharlaşması, su ile seyreltip kullanırsanız hemen buharlaşmaz....

Neyse dediğim gibi, boya hazıırlığı özellikle polisaj makinası kullanılacaksa uzmanlık gerektirir, yeni araçta buna gerek yoktur, kendiniz yaparsınız, yeterki uygulamaları izleyin ve bilgi edinin, bunun dışında isteyen elbette parayı basıp yaptırır, şahsen 1000 lira vereceğime kendim yaparım, elimden gelir ve bu ürünü kullanmak içinde özel eğitim gerekmez, kişisel kulanım içindir bunlar, tam pro ürün değildir. 

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Kalağan
(düzenlendi)

Ali Bey, olanı da olması gerekeni de anlatarak noktayı koymuş...Ben diyalog (monolog değil) şeklinde bilgi alışverişinin ve yeni şeyler öğrenmenin güzel olduğuna inananlardanım.Ayrıca bilgi paylaşılınca güzeldir diye düşünüyorum (mesleğim gereği)....

Herkese iyi forumlar dilerim...

tarihinde Gökhan Kalağan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Gökhan bey sizde tam olması gerekini yazmışsınız, tıpkı ürün açıklamalarındaki gibi, tam uygulama bu şekilde elbette, yalnız bunu özel yaptırınca maliyette bayağı yüksek oluyor, şimdi buna 1000 tl. veremeyecek arkadaşlarımızda var, onlar içinde %100 olmasada %90 etkiyi nasıl veririz şeklinde açıklamalarda yaptımki faydalı olayım, zaten ürünün sitesinde tamda sizin yazdığınız şeyler yazıyor, yani bu işe girişecek olanlar bunu öncelikle okurlar  okumalılar, daha sonra imkanlarına göre kendileri karar verir, şahsen ben kendim yapıyorum, uygun ortamı ve zamanı denk getirip uygulamayı yaptım, çok memnunum açıkcası, destek ürünlerde gerçekten çok iyi, bunlara alternatif çok fazla ve uygun fiyatlı ürünlerde var, bunlarıda kullanıp deneyimlerimizi paylaşıyoruz, böylece konuya meraklı olanlar yada yapmak isteyenler içinde çok güzel bir kaynak oluyor bu forum...

Neyse olay böyle, iyi forumlar :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Kalağan

Ali Bey, bütçe ve maliyet konusunda haklısınız...Detaylı bilgi vermeniz için teşekkürler, elinize sağlık...

Bilgi paylaşınca güzeldir diyorum... :good1:

İyi forumlar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

komple 1.000 TL iyiymiş...

Normalde daha fazla ücret alıyorlarmış ancak araç sıfır olduğundan ve işlemi uygulayanda Reno bayii olduğundan kampanyalı fiyatmış..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

G technicte uygulama yapmadığım ürün kalmadı(7 yıl ömür vaad eden serum dahil). Bütçe ile doğru orantılı c2v3 ten serum a kadar gidiyor liste. Giriş seviyesi c2v3 amatör dostu, c1+exo orta seviye, serum+exo ise G technicte nirvana. Serumun koyu renge kattığı derin ton farkını defalarca gözlemledim. Tek başına bile serum derinlik ve aşırı kaygan bir yüzey yaratıyor. Sıfır araç alsam en azından c1+exo yapardım.

Not:exo çift kat atılır, ilk kat bitince beklemeden 2.kata geçebilirsiniz. c1 den sonra exo arası kürleşme süresi mevsim sıcaklığına göre 6-10 saat arası değişebilir.

Diğer markalarda da çok güzel ürünler vardır muhakkak ama kullanmadığım için yorum yapamıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Kalağan

Köksal Bey, güzel özetlemişsiniz, uygulama ve sonuçlar tıpkı dediğiniz gibi, C1 + Exo'dan memnunum ama  serum+exo oldukça pahalıydı ve C1+Exo'da sonuçları görmek istedim ama sonraki araçlarımda serum denemek istiyorum ama fiyatların biraz daha düşmesini bekleyeceğim, dolardaki artış maalesef uygulamada kullanılan ürünleri de vurdu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Land, 1800 tl yoldan geçene. Porselen kaplama. 4 gün süren işlem. Adım adım izledim. Rakam yüksek ancak işlemi yapan firmanın ekipmanları, diğer giderleri ve uğraşılan emeği gördüğüm için yüksek gelmedi bana. Dikkatimi çekti, 20.000 tl lik yaklaşık aynı hacimli araç ile 2015 model, daha bol sıfırlı dolar rakamlı araçla aynı rakamın alınması. Bu hoşuma gitti. Semere göre rakam çıkmıyor

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal Bey, güzel özetlemişsiniz, uygulama ve sonuçlar tıpkı dediğiniz gibi, C1 + Exo'dan memnunum ama  serum+exo oldukça pahalıydı ve C1+Exo'da sonuçları görmek istedim ama sonraki araçlarımda serum denemek istiyorum ama fiyatların biraz daha düşmesini bekleyeceğim, dolardaki artış maalesef uygulamada kullanılan ürünleri de vurdu

G techniq serum un son kullanıcıya satışı yok maalesef, uygulama merkezi olmanız lazım. Ben heroic detailing de uygulamıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Kalağan
(düzenlendi)

Köksal Bey aynı durumu benim araca uygulama yapan ustada söylemişti, serumun çok titiz bir uygulama gerektirdiğini çok çabuk kürleştiği ve boyaya zarar vermeden hatalı uygulamanın çıkarılmasının zor olduğundan bahsetmişti.Onun için sertifikalı uygulayıcı olması lazım dedi.Ayrıca serum gerçekten mükemmel kuruma sağlıyor ama fiyat malzeme alımında bile nerdeyse C1'in %70 fazlası....

Uygulama zahmetli 3 veya 4 gün sürüyor ve kullanılan sarf malzeme gerçekten iyi bir uygulama için çok pahalı (uygulama yapan arkadaş benim paraya kıyıp alamadığım über blue mikrofiber kurulama beziyle arabayı yıkadıktan sonra kuruluyordu,ayrıca ugulamada poşetini açıp kullandığı en az bir düzine mikrofiber bez vardı hep bunlar uygulayıcıya maliyet.)

tarihinde Gökhan Kalağan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

zr53 alın 2-3 kat atın, benim ekonomik ve kolay çözümüm bu, zamanı ve bu kadara parası olmayan için iyi bir alternatif, yanlış anlamayın, şahsen o parayı vermem o kadarda bekleyemem, varsın az daha geride olsun, ki 3 kat atınca pekte geri kalmıyor onuda söyleyeyim :)

Elöver testinden bile geçti, 10 yaşındaki arabama sıfır gibi dedi, düşünün artık  :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksal Bey aynı durumu benim araca uygulama yapan ustada söylemişti, serumun çok titiz bir uygulama gerektirdiğini çok çabuk kürleştiği ve boyaya zarar vermeden hatalı uygulamanın çıkarılmasının zor olduğundan bahsetmişti.Onun için sertifikalı uygulayıcı olması lazım dedi.Ayrıca serum gerçekten mükemmel kuruma sağlıyor ama fiyat malzeme alımında bile nerdeyse C1'in %70 fazlası....

Uygulama zahmetli 3 veya 4 gün sürüyor ve kullanılan sarf malzeme gerçekten iyi bir uygulama için çok pahalı (uygulama yapan arkadaş benim paraya kıyıp alamadığım über blue mikrofiber kurulama beziyle arabayı yıkadıktan sonra kuruluyordu,ayrıca ugulamada poşetini açıp kullandığı en az bir düzine mikrofiber bez vardı hep bunlar uygulayıcıya maliyet.)

Gökhan bey serumun uygulaması tek gün aslında, 3-4 gün süren önceki temizlik ve polisaj işlemleri. Sıfır çizikli bir aracınız varsa sabah erken saatte uygulanıp akşama alabilirsiniz. serum+exo olursa 2 gün sürer(kürleşmesi vs).

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zr53 alın 2-3 kat atın, benim ekonomik ve kolay çözümüm bu, zamanı ve bu kadara parası olmayan için iyi bir alternatif, yanlış anlamayın, şahsen o parayı vermem o kadarda bekleyemem, varsın az daha geride olsun, ki 3 kat atınca pekte geri kalmıyor onuda söyleyeyim :)

Elöver testinden bile geçti, 10 yaşındaki arabama sıfır gibi dedi, düşünün artık  :D

puntoya da ferrari ile yarışır diyen över mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...