İçeriğe Yönlendir

Jazz'a Lpg. Atiker Mi, Brc Mi?

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Süleyman Çetin

Jazz'a BRC uygulattıran biri olarak, BRC derim. Çünkü memnunum.  Benzin ile 30-35 Krş yakınca taktırma gerekliliği duymuştum. Pişman mıyım? Kesinlikle hayır. İyi ki de taktırmışım diyorum. Ş.içi en fazla 18 Krş yakıyor(Lpg 1.94). Eğer stepne taşımazsanız bagajda daralma olmuyor Mehmet hocam. Ben tamir spreyi taşıyorum. Hayatımda lastik değiştirmedim. Değiştireyim desem, 1 saati kesin bulur ki kaskodan araç çağırsam sanki daha kısa sürede gelir. Tenha bir yerde kalırsam da sprey iş görür diye düşünüyorum. Sizin hesaba göre ben 1 yılda lpg kitini amorti ediyorum hocam. 2-3 yıl sonra da aracı satabilirim. :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

yıllık 20 bin km de kaç lira farkediyor?

25 kuruş benzinde 17 kuruş LPG de yakacaksınız.  8 kuruş. 10000 km de  800 TL 20 bin km de 1600 TL. Kayıp bagaj alanı ara ömründe kısalma vs vs.

Yeni araç bir yıl geç alın tüm aradaki yılların masrafı kurtarır. Ayrıca LPG li diye daha çok bineceksiniz arabanın km si daha hızlı gidecek.

Güzel hesap. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu

BRC'ye nasıl boşver diyor anlayamadım. Bütün Honda Civic'ler sıfır km BRC'li çıkıyor, Fordlara da hep BRC takılıyor, şu ana kadar BRC'den yok fakir karışım yok zengin karışım arıza lambası diyen kişi görmedim. Gayet başarılı, LPG'ye bakış açısını değiştiren kit markalarından biri BRC.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

yıllık 20 bin km de kaç lira farkediyor?

25 kuruş benzinde 17 kuruş LPG de yakacaksınız. 8 kuruş. 10000 km de 800 TL 20 bin km de 1600 TL. Kayıp bagaj alanı ara ömründe kısalma vs vs.

Yeni araç bir yıl geç alın tüm aradaki yılların masrafı kurtarır. Ayrıca LPG li diye daha çok bineceksiniz arabanın km si daha hızlı gidecek.

25 değil de 30 Krş. Ama bu hesap ona göre de yine acaba dedirtiyor bana. Haklisinz yani.

Taktırmayın diyeceğim ama yıllık km de az değil. Dizel araç iyi olurmuş.

Dizel fiestaya otomatik uğruna kıydik. Malum dizel otomatik seçenekleri kısıtlı, sorunlu.

30.000 de bir subap ayarı yaptıracaksınız. (Önerilen 20.000 dir)

Subaplar lpg de sıkar, sıktıkça subaplara motora zarar verir, bu yüzden yaptırmalısınız.

Her marka modelde bu yapılmaz, ama honda da yapacaksınız.

Çok teşekkür ederim.

jazz için lpg ye gerek yok. ben size "sakin kullan az tüket" tampon sticker göndereyim tüketimi düşürüyor.

Bu ne abi anlamadım?
Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

30.000 de bir subap ayarı yaptıracaksınız. (Önerilen 20.000 dir)

Subaplar lpg de sıkar, sıktıkça subaplara motora zarar verir, bu yüzden yaptırmalısınız.

Her marka modelde bu yapılmaz, ama honda da yapacaksınız.

Abi bu subap ayarı 10.000'da bir değil miydi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Öyle ise sıkıntı yilda iki kez o. İki kez lpg bakimi iki kere normal bakim derken astari yüzünü geçer. Direk dizel o zaman :)
Yorum bağlantısı
Feriz AY

Ali bey,2013 de 97 model mondeoma atiker sıralı Lpg sistemi taktırdım.20 ay boyunca sıfır sorunla bindim.aracım 2000 motor olmasına rağmen.performans düşüklüğü sadece kalkışta oda çok az oldu.Lpg de 170..180 leri rahat gördü.tavsiye ederim.

Yorum yapan arkadaşların dediği gibi amorti etmesi...montaj işçiliği..kısa vadede aracın değiştirilmemesi gibi konular size kalmış konulardır.karar sizin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hayır :)

20.000 İdeal olanı, 30.000 de birde yaptırılabilir.

10.000 de hiç mi hiç gerek yok.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Hayır :)

20.000 İdeal olanı, 30.000 de birde yaptırılabilir.

10.000 de hiç mi hiç gerek yok.

Aklımda nerden kaldıysa 10.000 kalmış. Bilgilendirme için sağol abi. Araç LPG ile 10.000 km yapmak üzere. Aklımda olan bir konuydu. Şimdi bi 10.000 km daha kafam rahat. [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Brc tavsiye ederim ancak Atiker gold da son dönemde çok revaçta.. Kullananlar çok memnun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Brc tavsiye ederim ancak Atiker gold da son dönemde çok revaçta.. Kullananlar çok memnun.

Geçen bir tanıdığım BMW 3.30 coupe'ye taktırdı. Taktırmaya giderken ya prins ya da atiker gold oluyor arası yok dedi. Piyasanın da oldukça içinde biri. Atiker belli ki bir başarım sağlamış ve piyasada yerini güçlendirmiş.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...