İçeriğe Yönlendir

Jazz'a Lpg. Atiker Mi, Brc Mi?

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

Yılda yaklaşık 18/20 bin km yol yaptığımdan benzinde 30 krş yakan jazza lpg takma kararı verdim. Honda deyince akla hemen BRC geliyor haliyle. Yetkili servis de atiker gold, brc, prins varmış. Servisin lpg uzmanı imkan varsa prins ama yoksa atiker gold serisi sorunsuz kullanılır aracınızda brc yi boşverin dedi.

Servis atiker golda 1500

brc ye 2200 

prinse 2500 dedi. Dışarıda atiker gold 1500, brc 1800/1900 tl civarında. Atikerin hem uygun olması hem servis kapsamında takılması hem de servisin ısrarla önermesi cezbediyor. Brc bölge distribitörüne sorsan honda bizim katalog ürünümüz brc de şaşmayın honda için diyor. Servisin elinde tüm markalar olmasına rağmen atiker gold diyor.

Kafam çok karışık

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Brc derim. Teknik bilgim olmasa da en iyi markalardan ve bu işin duyeni italyan lar.

Serviste atiker yerine dışarıda brc mi diyorsun yani abi :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kitten daha ziyade montaj önemlidir, brc en son 1900TL idi, tekrar fiyat araştırması yapın ve dh deki konulardan araştırıp referansı olan yerlere montaj yaptırın. Ege bölge bayisi vardır muhakkak İzmir'de. Brc My11 tavsiye ederim. Brc'de Honda'ya özel kitler var, elektrik tesisatı üzerinde kesme biçme yapılmadan direk soketlerle monte edilebiliyor.

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Serviste atiker yerine dışarıda brc mi diyorsun yani abi :D

Valla ne yalan diyim, ilk defa "Brc yi boşverin, Atiker candır" diyen birine rastladım..  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Kitten daha ziyade montaj önemlidir, brc en son 1900TL idi, tekrar fiyat araştırması yapın ve dh deki konulardan araştırıp referansı olan yerlere montaj yaptırın. Ege bölge bayisi vardır muhakkak İzmir'de. Brc My11 tavsiye ederim. Brc'de Honda'ya özel kitler var, elektrik tesisatı üzerinde kesme biçme yapılmadan direk soketlerle monte edilebiliyor.

Aynen var 2A mühendislik ege bölge bayisi yetkili servislere de onlar veriyormuş. Adamlar çok iddialı. 1900 dedi ama telefonda, 1800 olacak gibi. Servis de atiker konusunda çok iddialı olduğu için kafam karıştı. 

Valla ne yalan diyim, ilk defa "Brc yi boşverin, Atiker candır" diyen birine rastladım..  :unsure2:

İşin ilginci abi, İzmirde iki tane honda servisi var ikisi de atiker gold taktırın diyor. 

Yorum bağlantısı

Aynen var 2A mühendislik ege bölge bayisi yetkili servislere de onlar veriyormuş. Adamlar çok iddialı. 1900 dedi ama telefonda, 1800 olacak gibi. Servis de atiker konusunda çok iddialı olduğu için kafam karıştı. 

İşin ilginci abi, İzmirde iki tane honda servisi var ikisi de atiker gold taktırın diyor. 

Kişi ve kurumları karalamak/ incitmek amacı ile yazmıyorum ama bence Atiker in kazancı daha fazla olduğundan servis Atiker e yönlendiriyor olabilir.  :unsure2: Dediğim gibi ilk defa duydum valla.. Bilen bir arkadaş çıkar elbet.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Kişi ve kurumları karalamak/ incitmek amacı ile yazmıyorum ama bence Atiker in kazancı daha fazla olduğundan servis Atiker e yönlendiriyor olabilir.  :unsure2: Dediğim gibi ilk defa duydum valla.. Bilen bir arkadaş çıkar elbet.

İlginç birşey daha, servisin önerdiği gold kite dışarda 1600 tl fiyat aldım. . :D

Yorum bağlantısı

İlginç birşey daha, servisin önerdiği gold kite dışarda 1600 tl fiyat aldım. . :D

Gerçekten kar marjı fazla demek ki. Kim üzerine ne koyarsa..  :D

Yorum bağlantısı

Brc'de genelde fiyat düşmez, 2a nın belirlediği fiyatın altına satmaları yasak. Genelde 3-5 bakım ücretsiz diyerek müşteri çekmeye çalışıyorlar. Ama 1800 e iniyorlarsa çok güzel rakam.

Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Bence servisin atiker ile anlaşması var  :biggrin: Brc 2200 Prins 2500 ise prins taktırmak daha mantıklı olur.  Brc, lovato, landirenzo.. vsvs önemli olan montajın güzel yapılmış olması bence buna dikkat edin.

Şahsi fikrim benim aracım benzinde 30 kuruş yaksa benzinde binmeye devam ederdim. ( 50 kuruş yakıyor :unsure2: )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Farklı olarak Romano öneririm, 1.20 ms enjektör hızı ve 1700 TL fiyatı ile çok cazip.

Diğerlerinden farklı olarak, şamandırası ve en ufak montaj ekipmanına kadar hepsi italyan.

Özel bir Honda servisindeki arkadaşımın tavsiyesi ile taktırdım tüketim ve performans olarak çok memnunum.

Araştırın bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Atikerin kâr marjı çok yüksek.

Bu yüzden bunun üzerinde duruyorlar + prim sistemi var.

BRC en uyumlu en sorunsuz olandır.

Mutlaka taktıracaksanız BRC (2a yada honda serviste ) taktırın.

Ama jazz için lpg gereksiz diyebilirim Çünkü amorti edene kadar belkide aracı satarsınız ;)

Ki 4 5 aydır civicler artık direk fabrikadan montajlı halde geliyor.

Atiker iyi prim veriyor o bayilere belli ;)

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Atikerin kâr marjı çok yüksek.

Bu yüzden bunun üzerinde duruyorlar + prim sistemi var.

BRC en uyumlu en sorunsuz olandır.

Mutlaka taktıracaksanız BRC (2a yada honda serviste ) taktırın.

Ama jazz için lpg gereksiz diyebilirim Çünkü amorti edene kadar belkide aracı satarsınız ;)

Ki 4 5 aydır civicler artık direk fabrikadan montajlı halde geliyor.

Atiker iyi prim veriyor o bayilere belli ;)

Hmmm anladım.
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

1.6 Focusta brc yi tercih etmiştim. Sıfır sorun ile satana kadar kullandım. Yaklaşık 3 sene 60 bin km.

Aynı durumda kullanan Atiker sahipleri de var. Ben olsam %51 Atiker, %49 BRC derdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

atiker mutfak tüpü yapsa daha iyi olur ustası çok yok gerçek anlamda lovatoyuda seçeneğinize katın brc mi lovato mu diye sorgulayın derim uyumluluğa göre

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Daha önce hiç lpgli araç kullanmadım için bilmiyorum da bu subap ayarı olayı nedir. Montajdan belli km sonra yapılması mi lazım? Sorun çıkınca mi yapılan bir şe

Yorum bağlantısı

30.000 de bir subap ayarı yaptıracaksınız. (Önerilen 20.000 dir)

Subaplar lpg de sıkar, sıktıkça subaplara motora zarar verir, bu yüzden yaptırmalısınız.

Her marka modelde bu yapılmaz, ama honda da yapacaksınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

jazz için lpg ye gerek yok. ben size "sakin kullan az tüket" tampon sticker göndereyim tüketimi düşürüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Bende atiker derim ancak, takan usta çok iyi bir usta olmalı. Sırasıyla focus1 de tartarini, yine focus1 de brc, mazda 323 familia da brc, toyota coralla brc ve en son rav4 ise artiker kitleri kullandım. En çok hangisinden memmun kaldım derseniz atiker. aslında atikerle prins arasında kaldım. Çok uç görünüyorlar. Bende atikeri taktırayım beğenmezsem prins taktırırım dedim. Ama 3 yıldır sadece bir kere ayar için gittim (zengin karışım mı fakir karışım mı ne olmuştu). Ancak dediğim gibi ustam çok iyidi hatta makina mühemdisi ve işin piriydi. O zaman herkes 1000 tl ye atiker takarken o 1200 tl ye takıyordu :rolleyes: 

Sonuç olarak ne taktırırsanız taktırın iyi bir usta bulun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Taktırmayın diyeceğim ama yıllık km de az değil. Dizel araç iyi olurmuş. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

yıllık 20 bin km de kaç lira farkediyor?

25 kuruş benzinde 17 kuruş LPG de yakacaksınız.  8 kuruş. 10000 km de  800 TL 20 bin km de 1600 TL. Kayıp bagaj alanı ara ömründe kısalma vs vs.

Yeni araç bir yıl geç alın tüm aradaki yılların masrafı kurtarır. Ayrıca LPG li diye daha çok bineceksiniz arabanın km si daha hızlı gidecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...