İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Sigorta Şeması

Fatih Hanoğlu

Recommended Posts

Fatih Hanoğlu

Merhabalar..

Ben daha önce forumda 2006 fiesta sigorta şemasını aramış bulamamıştım. Çakmaklık sigortam attığı için açmak durumda kaldım. 25 kuruşa alıp değiştirdim bu arada bilginize.. Belki birilerinin faydasına dokunur.

W9XXVE.jpg

Herkese saygılar

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Cumhur Ercan

Güzel paylaşım,emeğine sağlık muhakkak bir gün işime yarar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Öykü Akbulut

Elinize sağlık. Geçen sene Ordu Giresun havaalanına giderken bir benzinlikte park edip motoru durdurduğumuzda tekrar çalışmadı motor. Bayağı bir inceledikten sonra şemayı inceleyip IGN (Ateşleme) için olan F30 sigortasının attığını fark edip çakmaklığın sigortasını takmıştım ve çalışmıştı. O gün bu gündür bütün küçük sigorta tiplerinden 2'şer tane alıp bulunduruyoruz. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Feyyaz Afacan

Sağ üst kısımda reserve yazan  tane yer var. Normalde sigorta giriş yeri  bacaklı olur. Buralarda tek bacak var. F2 yazan yere kontak açınca 12 volt geliyor, f3 yazan yere sürekli elektrik geliyor. Bunlar ne işe yarıyor acaba? Harici bir sistem için buradan elektrik almak riskli midir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 30.12.2018 at 21:09, Feyyaz Afacan yazdı:

F2 yazan yere kontak açınca 12 volt geliyor, f3 yazan yere sürekli elektrik geliyor. Bunlar ne işe yarıyor acaba? Harici bir sistem için buradan elektrik almak riskli midir?

Gerektiğinde kullanabilmek için boş bırakılmış diye düşünüyorum.. 

Benzer bir uygulamayı Mondeoda yapmıştım ben.. Boş bir yerden elektrik almıştım.. 

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
  • 4 yıl sonra...
Murat Kıyıcı

Iyaksamlar herkese,aracim 2005 fiesta dizel ,farlari yakmak icin anahtari cevirdigimde park ampulleri ,kadran ve klima isiklari yanmiyor ,ama farlar yaniyor ,sigortasimi atti acaba diye dusundum ,bu şemada hangi sigortaya bakmaliyim acaba,yada baska bi sunmu vardir,yardimci olursaniz sevinirim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hepsi aynı sigortada değildir? far anahatrında geçmişte tamirat oldu mu hiç

Yorum bağlantısı
Murat Kıyıcı

Evet olmus sanirim ,cunku bir ,iki kabloda ek var ,1 tanesi sis fari icin sanirim ,akunun orada role var ,bir kablodada ek var 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ehil bir elektrikçiye gösterin arabayı önce eklenti veya önceki sıradışı tamiratı çözümlemesi lazım

Yorum bağlantısı
Murat Kıyıcı

Hallettim caglar bey sagolun ,sigortalari tek tek kontrol ettim ,patlak olani buldum ,degistirdim ,parcaci para bile almadi ,

Yorum bağlantısı
Murat Kıyıcı

1 tane patlakti ,15 lik ,onu degistim duzeldi , parklar ,arka plakalik, ve kadran isiklari, demekki hepsi tek sigorta , yanlislikmi var acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...