İçeriğe Yönlendir

Fiestamızın Döşemeleri

Erol Erefe

Recommended Posts

Erol Erefe

İç işleri bakanına aldığımız aracın döşemeleri rezalet durumdaydı. Detaylı iç temizlik için fiyat istedim ama koltukları yapmayız döşemeler kendini salabilir dendi.

Fırsat bu fırsat deyip İnternetten satın aldığım halı yıkama makinesi ile giriştik işe.Fırçalama yapılmadı. Deterjan olarak sadece Halı yıkama makinesiyle birlikte gönderilen halı koltuk yıkama deterjanını kullandım. İçine biraz da parfüm koymazsak olmazdı tabii :) Sonuç olarak belki on numara değil ama en azından döşemeler kullanılabilir hâle geldi..

Öncesi ve sonrası şeklinde birkaç resim çektim. Yoruma açıktır.

9qYYyk.jpg

q8AAL5.jpg

Mg117N.jpg

QYPPqk.jpg

XqbbQ7.jpg

bMvvz8.jpg

dZLLy4.jpg

Resimde tavan döşemesinin temizlenmiş kısmı ile kirli kısmı arasındaki fark net bir şekilde görülmekte :)< :)>

5mNN5R.jpg

A6OOR0.jpg

0N00M8.jpg

4qppBL.jpg

JkVVoY.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Serhad İncedere

Gayet iyi olmuş. Bence baharda bir temizlik daha yaparsanız tam anlamıyla güzelleşir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Varya işte böyle söke söke kendi işini yapana hastayım kötü komşu mal sahibi yapar kötü esnaf insanı yetenek sahibi yapar makinada yanınıza kar kaldı 10 numara olmuş bravoo  :nazar:  :bravo:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Erol Erefe

Varya işte böyle söke söke kendi işini yapana hastayım kötü komşu mal sahibi yapar kötü esnaf insanı yetenek sahibi yapar makinada yanınıza kar kaldı 10 numara olmuş bravoo  :nazar:  :bravo:

Normalde döşeme temizliğini 150Tl'ye yapıyorlar. Kendi arabamın döşemelerinin de temizlenmesi gerekiyor. Evdeki koltuklar ve halıların da temizlenmeleri gerekiyordu onları da hallettik. Makine 400Tl ama parasını çoktan çıkarı bana göre  ;)

Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

tavandan açık bir şekilde belli ne kadar başarılı olduğunuz. ellerinize sağlık. zaten detaylı temizlik yapan yerlerde ona benzer bir makinayla buhar yardımıyla yapıyorlar. bir farkı yok yani. güle güle kullanın aracınızı. allah kaza bela vermesin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

elinize sağlık,en güzeli yapabildikten sonra kendi işinizi kendiniz görmeniz,benimde uzun zamandır aklıma güzel bir makina alıp evdeki koltuklar halılar arabada kullanmak,aldığınız makina hangi marka? zormu bu işi uygulamak? 

Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

Çok güzel olmuş.Ellerinize sağlık.Bende şirket aracının koltuklarını ve taban halısını yapmıştım.Buharlı temizlik cihazıylada kalorifer petek aralarını temizlemiştim.Koltuklar fırçada sorun yapmazda tavanı nası yaptınız? Sadece makinenin püskürttüğü deterjanla mı ? Tavandan korkuyorum sarkar diye.

Buda benim konum : http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/275071-%C5%9Firket-arac%C4%B1-starexe-bayram-temizli%C4%9Fi/#entry2772696

Yorum bağlantısı
Erol Erefe

elinize sağlık,en güzeli yapabildikten sonra kendi işinizi kendiniz görmeniz,benimde uzun zamandır aklıma güzel bir makina alıp evdeki koltuklar halılar arabada kullanmak,aldığınız makina hangi marka? zormu bu işi uygulamak?

Arnica hydra rain plus marka makina. Kullanması zor değil. Sadece işlem biraz uzun sürüyor ve işlemin mutlaka güzel havada yapılıp döşemeleri iyice kurutmak gerekiyor.

Daha küçük bir vakum başlığı ile iyi sonuçlar alınabilir

İşlem sırarında ben de aynı şeyi düşündüm ama malesef elimde daha küçük başlık yoktu. Mutlaka ilk fırsatta almalı birtane küçük başlık.

Çok güzel olmuş.Ellerinize sağlık.Bende şirket aracının koltuklarını ve taban halısını yapmıştım.Buharlı temizlik cihazıylada kalorifer petek aralarını temizlemiştim.Koltuklar fırçada sorun yapmazda tavanı nası yaptınız? Sadece makinenin püskürttüğü deterjanla mı ? Tavandan korkuyorum sarkar diye.

Buda benim konum : http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/275071-%C5%9Firket-arac%C4%B1-starexe-bayram-temizli%C4%9Fi/#entry2772696

Evet sadecd makinenin püskürttüğü deterjanlı su ile ıslatıp suyun iyice emilmesini beklemeden vakumladım. Vakumlama sırasında başlığı aşağıya doğru çekerek değilde biraz bastırarak uygulamak gerekiyor.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...