İçeriğe Yönlendir

Passat Variant 1.4 Tsi, Focus Titanium Sw, Grand C- Max

Fatih Alp

Recommended Posts

Fatih Alp

Arkadaşlar öncelikle herkese iyi akşamlar bikaç güne kadar Focus titanium sw almakta son noktayı koymuştum.

Fakat şu an başlıkta da belirttiğim gibi Wolkswagen Variant 1.4 TSI ile focus titanium arasında kaldım.

Bu hafta içerisinde bunlardanbirinin alışverişi gerçekleşecek kısmetse.,

Burada yazan arkadaşların görüşleri benim için cidden çok önemlidir.

Sizce aşağıda da link vereceğim araçlardan hangisini almalıyım?

Hangisini tavsiye edersiniz? Lütfen yorumlarınızı esirgemeyiniz.

Yakıtı fazla kafaya takan biri değilim.

Mühim olan aldığım araca 5 yıl binebilmem.

Yılda maksimum 12- 13 bin km falan yaparım.

Şimdiden teşekkür eder iyi akşamlar dilerim...

FOCUS:

1.     http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-haluk-savran-dan-2011-ford-focus-titanyum-sw-1.6-lpg-powershift-252468469/detay

2.      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-2011-ford-focus-titanium-sw-lpg-li-244773869/detay

3.      http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-tertemiz-2011-ford-focus-sw-titanium-247927328/detay

VARİANT :

1. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2009-model-passat-variant-1.4-tsi-otomatik-248642003/detay

2. http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-kazasiz-hasarsiz-temiz-variant-acil-satilik-249078619/detay

3.  http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-sahibinden-satilik-temiz-aile-arabasi-250506052/detay

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Eğer 2012 öncesi dsg nin riskine gireceksem kesinlikle yetkili servis bakımlı bir araç bakardım, en azından sorun çıkarsa iyi niyet garantisi avantajından ötürü...

2. linkteki aracın sol arka çamurluğu hasarlı :)

3. link, fsi olduğundan ötürü yanaşmazdım.

Yakıt problem değil diyorsanız kesinlikle tsi derim.

Focus:

Performans beklentinizi bilmiyorum fakat otomatik sw focus beni asla mutlu etmezdi, performans maalesef çok kötü. (Şahsi düşüncem)

tarihinde Eray Turan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

passat %30 daha az yakacaktır.

konforu ve çekişi çok çok iyi olacaktır. DSG için sıkıntı çıkaracaktır.  (powershift de çıkaracaktır)

Önerim manuel araç almanızdır. İlla ki otomatik SW alacaksanız  klasik otomatik birşey bulun. kia sw felan

yakıt problem değil diyorsanız TSI derim yanlış bir sözdür. Bir TSI sahibi olarak uyarmak isterim.

İlanlardaki passatlar eski göğüs ayrıca. gerçi farketmez ama satarken biraz aranabiliyor yenisi. Bana sorsanız eskisi daha güzeldi.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Alp

Tesekkur ederim ikinizede.

Peki bu tercihte kriterleriniz neler oldu?

Vaktiniz varsa aydinlatabilir misiniz?

Birde test eden arkadaslar var mi aceba?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Fatih Hocam; Her ne kadar ikiside sw araç olsa da Passat ile Focus elma ile armut gibi yani biri D segmenti diğeri C segmenti. Genişlik ve iç hacim yönünden tabiki Passat Variant.derim. Benzinli olmasına rağmen hem az yakar hem çok kaçar. Ancak focus da yabana atılacak araba değil.

Yorum bağlantısı
Fatih Alp

Ben cevap yazana kadar sizler gondermissiniz yorumlari.

cok sagolun.

agir hasar kaydi olmadigi surece cok takilmam boyaya.

Tek kafamdaki dusunce DSG :(

WW Yetkili servis experi DSG konusunda bana bilgi verebilir mi aceba?

Yorum bağlantısı

2 ay kadar kullanmıştım manuel olanını, ş.içi 8 litre tüketimi vardı, benzinli focus daha fazla yakar, daha az kaçar. İlk variant linkinde beni korkutan iki şey oldu 

1-Dsg

2-Galeri olması

İyi bakıldığı taktirde dsg nin sıkıntı olacağını sanmam fakat 5-6 sene bineceğim sözünüze istinaden yetkili servis bakımlı bakın dedim.

cok sagolun.

Doğuş detaylı bakıyor ama 900 küsür TL cik alıyor :)

Yorum bağlantısı
Fatih Alp

Mehmet Gokturk kardesim.

O arac favorilerimdeydi bi ara.

Hala duruyordur belkide.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

DSG ler artık sanayide uygun fiyatlara tamir oluyor. Ancak yine de hep korku kaynağı. Bu durumu aracı alırken pazarlıkta kullanırsınız sonuçta ennnnnnn fazla 5 bin lira masrafınız olur yenilersiniz. zebil gibi DSG var ortalıkta ve bunlar çöpe atılmayacağına göre tamir olacaktır.

yine de manuel derim.

..

Sorun varsa söyler. Genel yorum yapmaz. yapmaması lazım.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

cok sagolun.

Dsg de önemli olan servis bakımlı bir aracı bulmak çünkü Doğuş'un iyi niyet garantisi bulunmaz bir garanti. Benim 2010 Octaviam'ın şanzımanı iyi niyet garantisinden komple değişmiş. 18000 tl maliyete tek kuruş para alınmamış.

Yorum bağlantısı
Fatih Alp

Buna da biraz once bakmistim. Hosuma gitmisti. Otomatigi esimde kullansin diye istiyorum. O otomatik kullanabiliyor. Yada ona manuel ogretecegiz bakalim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Buna da biraz once bakmistim. Hosuma gitmisti. Otomatigi esimde kullansin diye istiyorum. O otomatik kullanabiliyor. Yada ona manuel ogretecegiz bakalim.

Ben eşime zamanında manuel öğrettim şimdi çok rahatım.

Yorum bağlantısı
Ali Can Ebren

passat hem görselde hemde kalite olarak tercihim olurdu ki zaten passsat bir üst segment focustan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

öğret hocam. sever daha çok. passatın debriyaj yumuşaktır. ayrıca TSI motor esnektir. hangi devirde kullanırsan kullan.

otomatk araç tehlikeli bayanlar için. neden mi?

Arabayı yürütebildiğini görünce "kullanabiliyorum" diye düşünüyorlar. Bu hata. Oysa vitesi kullanııncaya kadar ders alınca pişirince diğer konuları da otomatikman öğrenmiş oluyorlar. 

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Karar asamaniz hayirli olsun. Yanliz basliktaki Aciliyet daha cok satarken olmali, cok genel forumlarda dikkat cekmek icin acil talebi ile arama basliklari aciliyor ama burada bizbizeyiz, sizin konunuzu okuyan arac aradiginizi unutmaz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Ali Herdem

Kesinlikle passat bi kere D sınıfı ayrıca konfor ve rahatlık tsi motor daki güç de cabası olur benzinli focustan daha mantıklı her türlü

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...