İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Fren Basınç Müşürü Bozulmuş Direk Bağladılar

Ömer Can ÖZAKMAN

Recommended Posts

Ömer Can ÖZAKMAN

Merhabalar benim de frenlerle ilgili bir sorunum var. Yardımınızı rica ediyorum. Frene bastığım zaman kızaklayıp kayarak dururdum. Yani iyiydi frenlerim. Lakin şu an ne kadar yüklenirsem yükleneyim aracı kızaklayacak kadar ani frenletemiyorum. Fren mesafem çok ama çok uzadı. Frene basmak da zorlaştı. Sanki orada bir hava var da şişkinlik yapıyor. Benim sıkıntım ne olabilir acaba? En kötü ve en iyi senaryoyu çizer misiniz benim için?

sanırım sizin sorununun fren limitöründen ziyade balatalar ve ya arkadaşın da dediği gibi fren hidroliği tam olarak durma sağlamıyormuş çünkü

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Evren Erakçora

Bizim kayınpederin toros ,fren limitöründen muayeneden geçemedi. Frenciye götürdüm bugün, kolun çıktığını bu yüzden kaldığını söyledi. Bir kaç fren denemesi yaptım, arka frenler önden fazla tutuyor gibi. Eleman normal deyip gönderdi beni. Bu arabalar böyle diyor.  Siz ne diyorsunuz, bunun ayarı nasıl yapılıyor. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Bayram Uzman

ARka hidrolik fren misurleri motor kaputunun altina takiliyor arkaya giden basinci tahditliyor sadece icinde hicbirsey olmayan parca limitor ise arka tekerleklere baglanan parca bu modellerde yok. misurleri sokersen arka fren tam tutar iyimi kotumu mevzusu kullanicidan kullaniciya gore degisir frene basmasini bilmeyen icin misur sart arabayai durdurmayi bilen ve onlere fazla yuklenmek istemeyen biri icin olmasa da olur ayrica yetkili serviste bu parca elemani gozukmuyor yani ayri satilmiyor bulabildiyseniz eger buyuk sans ama baska model otomobile ait olma ihtimali var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...