İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Fren Basınç Müşürü Bozulmuş Direk Bağladılar

Ömer Can ÖZAKMAN

Recommended Posts

Ömer Can ÖZAKMAN

merhabalar keyifli forumlar aracımın fren sistemini yakın bir tarihte tamir ettirdim disk fren aynası hortumlar balatalar hepsi orjinal parçalardla değişti biri hariç basınç münşürü tamircinin anlattığına göre bu freni araçtaki ağırlık artış azalışına göre ayarlıyor dengeliyormuş ama parçayı tamir etmeye çalışsa da başaramadı ve direk taktı sorun olmaz dedi fren iyi tutuyor ancak güven vermiyor araba kazıklama eğiliminde gibi geldi sizin düşünceniz nedir öğrenmek istiyorum bu parça olmazsa olmaz bir parça mı

Yorum bağlantısı
Ömer Can ÖZAKMAN
(düzenlendi)

neredeki parça bu?

çağlar bey sitede önceden paylaşılmış siboba benzer silindir şeklinde bir metal parça fren basınç münşürü diye geçiyor arka kampanalar takılan bir çift parça,  çıkarıp direk taktılar fren borularını 

tarihinde Ömer Can ÖZAKMAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Can ÖZAKMAN
qhn2x.jpg

işte bu parça aydında gönül otoya sordum ford parçacısı tümden satılır yani ayrı bulamazsın dedi izmirde otouzdan alışveriş yapıyorum ancak onlara sormaya fırsat bulamadım demek bu kar önemli bir parça saolun böylece tamircinin de beni bilerek ölüme gönderdiği ortaya çıkıyor :( sorun olmaz demişti

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

genelde arabalara gereksiz fazla parça koınmaz :D fren sistemine de süs diye parça takılmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Can ÖZAKMAN

genelde arabalara gereksiz fazla parça koınmaz :D fren sistemine de süs diye parça takılmaz.

çok haklısınız ancak imkansızlıklar yüzünden ilgilenemedim işlerim çok yoğun arabaya da arada sırada biniyorum o yüzden es geçmiştim ancak yıllık izne çıktım izmire gidecem bu işleri halletmek için tamirci de bulmak şart oldu ustaeller tavsiye edilmiş sitede ona bakmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Klima çalışmasa da olur ama bu ne işe yaradığını bilmediğim parça olmadan olmaz.

Ustaeller bi baksın buna.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Benimde rölanti motorum bozulmuştu,usta sökelim orayı kapatalım birşey olmaz sıhatli çalışır demişti.Bende şöyle dedim;peki fabrika neden koydu onu oraya o kadar gereksizde neden adamlar bir ton para harcayıp o parçayı üretip binlerce araca takmışlar,olmaz öyle şey dedim orjinalini buldum taktım :)Benim tamircim bana asla fikir yürütmez ben parçaları tedarik ederim oda takar :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

İyi usta parçadan arttırır derler :D

Servise gitmek istemiyorum ama özel servislerin bu bişey olmaz mantığı beni ürkütüyor..Fren bu şakası yok aaa o parça önemliymiş dediğinizde iş işten geçmiş olabilir..

Yorum bağlantısı

işte bu parça aydında gönül otoya sordum ford parçacısı tümden satılır yani ayrı bulamazsın dedi izmirde otouzdan alışveriş yapıyorum ancak onlara sormaya fırsat bulamadım demek bu kar önemli bir parça saolun böylece tamircinin de beni bilerek ölüme gönderdiği ortaya çıkıyor :( sorun olmaz demişti

Çağlar abi ben muayenede frenden kalmıştım,basınç az geliyordu tek tekere, bunun arızalı olduğu ortaya çıktı,aradım taradım bulamadım, benim ustam da direk bunun boş halini tornacıda yaptırıp taktı, fren testinde doğru basıncı alarak tutmaya başlamıştı, o şekilde geçmiştim,1 sene kadar da kullandım sıkıntı çıkartmadı hiç

Yorum bağlantısı
Ömer Can ÖZAKMAN

Klima çalışmasa da olur ama bu ne işe yaradığını bilmediğim parça olmadan olmaz.

Ustaeller bi baksın buna.

evet çok doğru zaten fren dengesiz geliyordu özellikle de düşük hızlarda frene basınca araba kazıklama yapıyor kayma eğiliminde modelimin abs sistemi yok ancak kara frende bu kadar kötü olmamalı bence sonuçta o da güvenlikliydi abs sistemi çıkana kadar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çağlar abi ben muayenede frenden kalmıştım,basınç az geliyordu tek tekere, bunun arızalı olduğu ortaya çıktı,aradım taradım bulamadım, benim ustam da direk bunun boş halini tornacıda yaptırıp taktı, fren testinde doğru basıncı alarak tutmaya başlamıştı, o şekilde geçmiştim,1 sene kadar da kullandım sıkıntı çıkartmadı hiç

test sürüşü yapak mı :seytan: vesile ile bu olmaz ise fren testinden geçer tüv de. zira orda test yok zaten :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ömer Can ÖZAKMAN

forumdaşlar bu parçayı temin etmiş bulunmaktayım faturada fren limitörü diye geçiyor ismi otouzdan buldum izmirden frenleme hissedilir derecede değişti ve harika duruyor özellikle de düşük hızlarda freni kökleyince çok ne ve kesin bir durma sağlıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Benim fiesta da  da aynı sorun olmuştu. Arka fren basıncı düşük çıkıyordu, Direk bağlayıp vizeden geçtik, sonra montajladık tekrardan sorun yoktu en son halinde..

Yorum bağlantısı
Ömer Can ÖZAKMAN

Benim fiesta da  da aynı sorun olmuştu. Arka fren basıncı düşük çıkıyordu, Direk bağlayıp vizeden geçtik, sonra montajladık tekrardan sorun yoktu en son halinde..

olay vizeden geçmekte değil zaten de fren gercekten güven vermiyordu şuan ciddi derecede değişim oldu geçenlerde 80-90 la giderken de ani kesik kesik frenleme yaptım gayet iyi ve güvenli hissettiriyor

Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç

Merhabalar benim de frenlerle ilgili bir sorunum var. Yardımınızı rica ediyorum. Frene bastığım zaman kızaklayıp kayarak dururdum. Yani iyiydi frenlerim. Lakin şu an ne kadar yüklenirsem yükleneyim aracı kızaklayacak kadar ani frenletemiyorum. Fren mesafem çok ama çok uzadı. Frene basmak da zorlaştı. Sanki orada bir hava var da şişkinlik yapıyor. Benim sıkıntım ne olabilir acaba? En kötü ve en iyi senaryoyu çizer misiniz benim için?

Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç

Fren hidroliği seviyesi ve balatalar kontrol edildi mi?

Teşekkür ederim Emre Bey.

Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç

Neymiş bir gelişme oldu mu?

Hayır hocam. Öğretmenim ve maalesef fırsat bulup da götüremedim aracı sanayiye :(

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hayır hocam. Öğretmenim ve maalesef fırsat bulup da götüremedim aracı sanayiye :(

Aman hocam önemli şeyler..
Yorum bağlantısı
Hasan Sonuç

Aman hocam önemli şeyler..

Haklısın hocam, farkındayım ama neylersin özel okul. Temkinli temkinli kullanıyorum. Fırsat kolluyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...