İçeriğe Yönlendir

Boya Koruma Tavsiye Öneri

Ümit Mavigöz

Recommended Posts

Ümit Mavigöz

Herkese Hayırlı Akşamlar

Malumunuz aracı değiştirdik sıfır aldık... boya koruma olayı kafama takıldı internetten kendim ürün alıp mı uygulamalıyım fiestada öyle yapıyordum. yoksa tecrübeleri yerlere mi  yaptırmalıyım karar veremedim ? ürün tavsiye ederseniz kendimde yapabilirim bu işi... araç sıfır olduğu için pasta cilaya gerek olmadan sadece boya koruma uygulasam olur sanırım ?

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy
(düzenlendi)

Güle güle kullanın,, ben sıfır aldıktan 6 ay sonra yaptım, çok dikkatli bakınca iğne ucu gibi lekeler vardı ama hiç pasta  filan yapmadım, zr53 için yine nasional firmasının alkollü silme spreyi var, onunla sildim üzerine zr53 yaptım. Gayet güzel oldu, ben tavsiye ederim, tek kat yaptım ama iyidi. Fiyatıda uygun, 1-2 bin liralık kaplamaları hiç yapmadığımdan bilmiyorum ama bu yaptığımdan çok aşırı derecede farklı olamaz.  kuru kapalı garajınız varsa zr53 tavsiye ederim, millet 2 veya 3 kat atıyormuş çok daha iyi oluyormuş.

tarihinde Çağatay Özsoy tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Araç sıfır ise hiç zaman kaybetmeden ve yıkatmadan Seramik Kaplama yaptırın. Wax tarzı uygulamalar aracı çiziklerden korumaz. 2-3 yıl sonra belki o tarz korumalar yaparsınız ancak yeni iken en mantıklısı seramiktir.1000-1500 arası fiyatları var, önemli olan kullanılan malzemenin kalitesidir.

sıfır bi mondeom olsaydı emin ol o paraya kıyardım ancak stepway e de seramik yaptırılmaz :) arabanın doğasına aykırı :) 

Güle güle kullanın,, ben sıfır aldıktan 6 ay sonra yaptım, çok dikkatli bakınca iğne ucu gibi lekeler vardı ama hiç pasta  filan yapmadım, zr53 için yine nasional firmasının alkollü silme spreyi var, onunla sildim üzerine zr53 yaptım. Gayet güzel oldu, ben tavsiye ederim, tek kat yaptım ama iyidi. Fiyatıda uygun, 1-2 bin liralık kaplamaları hiç yapmadığımdan bilmiyorum ama bu yaptığımdan çok aşırı derecede farklı olamaz.  kuru kapalı garajınız varsa zr53 tavsiye ederim, millet 2 veya 3 kat atıyormuş çok daha iyi oluyormuş.

ürünü inceledim kafama yattı alıp uygulayacağım :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

sıfır bi mondeom olsaydı emin ol o paraya kıyardım ancak stepway e de seramik yaptırılmaz :) arabanın doğasına aykırı :)

ürünü inceledim kafama yattı alıp uygulayacağım :)

150 tl civarı ve kendiniz yapıyorsunuz, neden yapılmasın :)

Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

150 tl civarı ve kendiniz yapıyorsunuz, neden yapılmasın :)

siparişi verdim ali abi bakalım hafta sonuna gelir uygularım inş... yanlız bu zr53 le benim araba ateş eder valla :) çizilmiyeciği varsa bile biri gıcıklığına çizer eminim :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Özsoy

siparişi verdim ali abi bakalım hafta sonuna gelir uygularım inş... yanlız bu zr53 le benim araba ateş eder valla :) çizilmiyeciği varsa bile biri gıcıklığına çizer eminim :)

yaparken üç şeye dikkat et;

1.si kesinlikle su deymesin

2. si kürleşme süresini iyi ayarla, ben arabaya sürdükten sonra 30 sn bekleyip siliyordum (25 derece civarıydı hava)

3.sü ise ilk 12 saat aracı kapalı yerden çıkarma bi kemikleşsin kaplama

150 ye kim yapıyor kapıda kuyruk olalım

105 TL alıp kendiniz yapıyorsunuz

http://www.erdemboya.net/NASIOL-ZR53-NANO-BOYA-KORUMA-50-ML,PR-752.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Kardeşim aracın sıfır kış ayındayız dış etkenlerin en yoğun mevsimi tavsiyem zr53 kendin yapa bilirsin olmadı destek veririm araç hazır olduğunda yarım saatlik iş.dışarı verme arabanın içine eden çok firma var hele hele izmirdeki sonaxlardan uzak dur bildin kasap bayiler.

Araç temiz kile gerek yoktur büyük ihitimal pirille yıka kurla mümkünse en son bir hava tutki su olmasın uygulama dikkat ister lakin hızlı ve kolay oluyor 

Alsana nasonel zr53 kaplı senin renk neredeyse dıkşın

IMG_1533_807_x_1077.jpg

IMG_1534_807_x_1077.jpg

IMG_1535_807_x_1077.jpg

IMG_1537_807_x_1077.jpg
tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

Kardeşim aracın sıfır kış ayındayız dış etkenlerin en yoğun mevsimi tavsiyem zr53 kendin yapa bilirsin olmadı destek veririm araç hazır olduğunda yarım saatlik iş.dışarı verme arabanın içine eden çok firma var hele hele izmirdeki sonaxlardan uzak dur bildin kasap bayiler.

okan abi zr53 ün siparişini verdim haftasonuna kadar gelirse haftasonu uyguluycam bakalım fiestaya kaç kez pasta cila çektim hatırlamıyorum tecrübe var hallederim bu işlemide teklifin için teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu tip kaplamanın yapılacağı yüzeye el sürüp bakılır cam gibi pürüzsüz olmaı. sonra o el sürülen yer yağdan arındırılmalı. boya gibidir. . son kat atılması 5 dak ön hazırlık 4 saat mesela

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

okan abi zr53 ün siparişini verdim haftasonuna kadar gelirse haftasonu uyguluycam bakalım fiestaya kaç kez pasta cila çektim hatırlamıyorum tecrübe var hallederim bu işlemide teklifin için teşekkür ederim :)

ne demek kardeşim çok iyi bir ürün senin araca bir tüp yeter düzgün kullanırsan ikinci sortiye bile kala bilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Mavigöz

bu tip kaplamanın yapılacağı yüzeye el sürüp bakılır cam gibi pürüzsüz olmaı. sonra o el sürülen yer yağdan arındırılmalı. boya gibidir. . son kat atılması 5 dak ön hazırlık 4 saat mesela

çağlar abi araç zaten sıfır 1 sefer yıkadım daha bu işlem içinde yıkamayla 2. kez yıkanmış olacak pürüssüzlük olarak sorun yok cam gibi...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sıfır araç ancak bu da seramik kaplama. bayide trslim öncesi bile yüzey hazırlanmadan bu tip malzeme sürülmez. seramik kaplama konu.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

çağlar abi araç zaten sıfır 1 sefer yıkadım daha bu işlem içinde yıkamayla 2. kez yıkanmış olacak pürüssüzlük olarak sorun yok cam gibi...

Demir tozu temizleyici sprey alın

İPA alın.

ZR53 alın.

Sırayı da bu şekilde uygulayın derim. Çünkü araç üretildikten şu zamana gelene kadar 3 5 ay bile olsa boya dış etkenlere maruz kalıyor. Kil pasta tabi ki gerekmez. Ama bu temizleyicilerle bir ön hazırlık yapıp ZR53 için kusursuz bir zemin hazırlayıp ZR53'ü uygulayıp keyifle kullanmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...