İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Tavan Lambası Nasıl Sökülür? Ne Tip Ampül Gerekli?

Gencay Bengli

Recommended Posts

Gencay Bengli

Arkadaşlarım merhabalar ,

2009 fiesta tavan lambasını nasıl sökerim?. Led ampullerle farklı bir ambians yakalamak istesem. Özellikle  hangi ebatta ne tip ampule ihtiyacım var?

Resimli destek verirseniz sevinirim. 

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Merhaba tavan lambasının bir resmini koyarsanız fikir paylaşa bilirim kimisi camın dibinde ufak bir girinti var. oraya ince bir aparatla müdahala ettiniz de ön cam çıkar kimi yönüne göre çapraz çekerek çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

dipsiz ampul oluyor park ampulleri yani:) plastiği düz tornavida ila kaldırın bir kenardan kolayca çıkıyor

Yorum bağlantısı

dipsiz ampul oluyor park ampulleri yani:) plastiği düz tornavida ila kaldırın bir kenardan kolayca çıkıyor

tavan lambasında dipsiz park ampülü kullanılmaz. iki ucu metal seklinde olan ampüllerden kullanılacak

Yorum bağlantısı
Burak Beykurt

T10 tipi ampül oluyor.Resim atarsanız resim üzerinde işaretleyip anlatabiliriz.Forumda aratırsanız da bulabilirsiniz nasıl söküldüğüne dair vardı birkaç paylaşım.

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

tavan lambasında dipsiz park ampülü kullanılmaz. iki ucu metal seklinde olan ampüllerden kullanılacak

benim caddynin park ampulunu kuzenimin fiestasının tavan lambasına taktık oldu.
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli
(düzenlendi)

Tavan lambası şu şekilde. İki nokta gözüme çarptı acaba bu alanlardan zarar vermeden çıkartabilir miyim?

oyntvn.jpg

tarihinde gencay bengli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

önde öyle bir şey yoksa odur çok ince birşeyle ileri ittirdinde çıkar arkasında çelik saçtan yapılmış yay var onu ittirdinde salıyor aşağıya lakin dedim gibi o araya girecek birşeyle giriş

Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz

Tavana beyaz led kullanırsanız çok güzel duruyor, 

Tip olarak T10 dipsiz park ampulü kullanacaksınız.

Yorum bağlantısı
Ömer Zahit Kara

Tornavida türevi bir şey kullanmanıza hiç gerek yok. Aşağıda fotoda belirttiğim sarı yerlere baş parmağınızı, kırmızı yerlere de orta parmağınızı koyun ve 45 derecelik açıyla kendinize doğru çekin. Hemen lambanın ön tarafının aşağı indiğini göreceksiniz. Daha sonrada az ileri ittirerek arka taraftaki tırnakardan kurtaracaksınız. Acacip basit bir işlem. Ben baya bir led denemesi yaptğımı için 2-3 saniye içinde söküyorum  :biggrin:

tepelamba.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Zahit Kara
(düzenlendi)

Bu arada bunlar da aldığım ledler ve ampüller. Bir çoğu kalitesiz ve güçsüz aydınlatma sağlıyor. Altına açıklama yaptıklarımı şuan aracın üzerinde kullanıyorum ve gayet memnunum. Aslında benim de merak edip yapmak istediğim bir mod var ama nasıl yaparım riske girmeden bilmiyorum. Benim iç aydınlatmam da yukarıdanin aynısı. İstediğim şey ise, o üç lambadan hangisi yanarsa diğerlerini de yaksın. Örneğin kapıyı açtığımda sadece ortadaki yanıyor ama ben kitap okuma lambalarının da yanmasını istiyorum. Ya da sürücü veya yolcu kitap okuma lambalarının herhangi birini açtığımda üç lambanın da yanmasını istiyorum. Var mıdır bunun bir yolu?

ledler.jpg

tarihinde Ömer Zahit Kara tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Ömer kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. İstediğin performans için ben bi açıp bakayım düzenek nasıl. Okuma lambalarını da iptal edip  orta lambaya bi şekilde paralel yapılabilir mi?

Bilmiyorum sadece bir fikir olarak aklıma geldi. Ben bir sökeyim de bakayım. 

Led denemelerinde en güzel aydınlatmayı hangi marka ampulden aldın ? Bilgisi var mı ?

Ayak aydınlatmasında ben bi ürün aldım ama pek memnun kalmadım . Sadece üzerinde 6 küçük led vardı. Öyle ahım şahım bir aydınlatma olmadı. Ordanda bir tavsiyen olursa memnun olurum.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ömer Zahit Kara

Ömer kardeşim verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. İstediğin performans için ben bi açıp bakayım düzenek nasıl. Okuma lambalarını da iptal edip  orta lambaya bi şekilde paralel yapılabilir mi?

Bilmiyorum sadece bir fikir olarak aklıma geldi. Ben bir sökeyim de bakayım. 

Led denemelerinde en güzel aydınlatmayı hangi marka ampulden aldın ? Bilgisi var mı ?

Ayak aydınlatmasında ben bi ürün aldım ama pek memnun kalmadım . Sadece üzerinde 6 küçük led vardı. Öyle ahım şahım bir aydınlatma olmadı. Ordanda bir tavsiyen olursa memnun olurum.

Teşekkürler

Bu aldıklarımın hiçbiri markalı değil. Hepsi aliexpress den alınma. Toplasan hepsine 50 tl ya verdim ya vermedim. Fotoda görebiliyorsanız iç aydıtlatma ve plaka yazdığım ledler gerçekten çok başarılı aydınlatıyor. 40 küsür tane ufak led var herbirinin üzerinde. Tanesini de 0.70$ a aldım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
Emrah Dinar
On 18.12.2015 at 05:20, Ömer Zahit Kara yazdı:

Bu arada bunlar da aldığım ledler ve ampüller. Bir çoğu kalitesiz ve güçsüz aydınlatma sağlıyor. Altına açıklama yaptıklarımı şuan aracın üzerinde kullanıyorum ve gayet memnunum. Aslında benim de merak edip yapmak istediğim bir mod var ama nasıl yaparım riske girmeden bilmiyorum. Benim iç aydınlatmam da yukarıdanin aynısı. İstediğim şey ise, o üç lambadan hangisi yanarsa diğerlerini de yaksın. Örneğin kapıyı açtığımda sadece ortadaki yanıyor ama ben kitap okuma lambalarının da yanmasını istiyorum. Ya da sürücü veya yolcu kitap okuma lambalarının herhangi birini açtığımda üç lambanın da yanmasını istiyorum. Var mıdır bunun bir yolu?

ledler.jpg

hocam focus 1 2004 ghia iç aydınlatma ledleri nelerdir? t10 dipsiz mi? plakalıklar gibi mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
hocam focus 1 2004 ghia iç aydınlatma ledleri nelerdir? t10 dipsiz mi? plakalıklar gibi mi?

Tavan lambası
41 mm C10w

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...