İçeriğe Yönlendir

Fiesta (2006) 3500 Rds Kaset Çalara Aux Çıkışı Yapımı

Mehmet Kahiye

Recommended Posts

Mehmet Kahiye

SLM arkadaşlar öncelikle formda yeniyim bir kusurum olursa af oluna. Bir çok forum gezdim detaylı birşey bulamadım sonra kendi arabama yapmaya karar verdim ve yaptım ihtiyacı olan arkadaşlar faydalanabilir. 

önce teypi söküp açalım kaset çalar bölümüne ana karttan gelen 10 adet renkli kablo var bunlardan  turuncu ve yeşil var ucunda bir switch anahtar var bu anahtar radyodan kasete- kasetten radyoya geçmek için kullanılır. siz bu switch yerine bir anahtar bağlayıp teyp dışına alın.

bir diğer kablo ise küçük bir karttan kristale geliyor, bunlar beyaz-mavi-yeşil-kırmızı ve şase dir. bunları kart bölümünden koparın kart üzerinde LF-RF-RR-LR VE şase var bunlardan RF-RR-LR uçlarını birleştirin LF VE şaseden iki uç alın aynı zamnada LF ucunu teypin şasesine birleştirin. LF + uç şasede - uç alacak tır. mp3 çaların sadece bir kulaklığını kulanacaksınız ama aracın dört hopörlöründe kaliteli ses alacaksınız. rasim atamadım yardımcı olrsanız resimler mevcut.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

SLM arkadaşlar öncelikle formda yeniyim bir kusurum olursa af oluna. Bir çok forum gezdim detaylı birşey bulamadım sonra kendi arabama yapmaya karar verdim ve yaptım ihtiyacı olan arkadaşlar faydalanabilir. 

önce teypi söküp açalım kaset çalar bölümüne ana karttan gelen 10 adet renkli kablo var bunlardan  turuncu ve yeşil var ucunda bir switch anahtar var bu anahtar radyodan kasete- kasetten radyoya geçmek için kullanılır. siz bu switch yerine bir anahtar bağlayıp teyp dışına alın.

bir diğer kablo ise küçük bir karttan kristale geliyor, bunlar beyaz-mavi-yeşil-kırmızı ve şase dir. bunları kart bölümünden koparın kart üzerinde LF-RF-RR-LR VE şase var bunlardan RF-RR-LR uçlarını birleştirin LF VE şaseden iki uç alın aynı zamnada LF ucunu teypin şasesine birleştirin. LF + uç şasede - uç alacak tır. mp3 çaların sadece bir kulaklığını kulanacaksınız ama aracın dört hopörlöründe kaliteli ses alacaksınız. rasim atamadım yardımcı olrsanız resimler mevcut.

Mehmet Bey;

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Mehmet kardeşim ne kadar söylediklerini anladıysakta resimleri görmek isteriz. Resim atabilmen için öncelikle resimleri https://hizliresim.com/burdan yükle de ve url sini kopyala. Daha sonra forumda smile ikonunun altında resim yazan yere tıklayıp kopyaladığın url yi buraya yapıştır. Resimler görünecektir. Verdiğin bilgilere teşekkür ederiz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kahiye

Arkadalar lehimleme yapmadan önce kabloları birleştirerek deneme yapın

UYARI: biliyorsunuz ki teyp söküp tekrar taktığınızda sizden bir kod ister bu kodun olduğından emin olun aksi taktirde sizi çok yorar. benim aracın torpidosunun sol tarafında etikette yazıyor. kontrol edin lütfen.

yobXDk.jpg

yobXZn.jpg

ZQGm2A.jpg

W9Jm42.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kahiye

Ekrem kardeşim tşk.

Fatih kardeşim kırmızı kabloyu teypin dış metal kasasına bağlayacaksın. kırmızı kablonun bulunduğu fotoğrafta alt kısım da bir vida görünüyor onu gevşetip oraya bağlaya bilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Ülkümen
(düzenlendi)

Elinize sağlık güzel olmuş

Bende bi ara uğraşmıştım ama kabloları deneme yanılma yöntemiyle bulayım dedim beceremedim şimdi fm transmitter la mutluyuz

[emoji12] [emoji12] [emoji23] [emoji11]

tarihinde İsa Ülkümen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kahiye

Elinize sağlık güzel olmuş

Bende bi ara uğraşmıştım ama kabloları deneme yanılma yöntemiyle bulayım dedim beceremedim şimdi fm transmitter la mutluyuz

[emoji12] [emoji12] [emoji23] [emoji11]

tşk. ben de deneme yoluyla buldum. artık teybi kaybetmeyi göze almıştım ki oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Ekrem kardeşim tşk.

Fatih kardeşim kırmızı kabloyu teypin dış metal kasasına bağlayacaksın. kırmızı kablonun bulunduğu fotoğrafta alt kısım da bir vida görünüyor onu gevşetip oraya bağlaya bilirsin.

Eyvallah kardeşim. Çok etkileyici paylaşım :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdar Süren

biraz daha açıklayıcı olsa 2 fotograf harika olacak

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Enver Çatak
On 18.12.2015 at 09:34, Mehmet Kahiye yazdı:

Güzel çalışma. Anlamadığım; LF-RF-RR-LR bu üçünü birleştirince ses stereo olacak mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...