İçeriğe Yönlendir

Regülatör Ve Gaz Sıcaklığı

Mertcan Koç

Recommended Posts

Mertcan Koç

Sayın forum üyeleri 1 hafta önec aracımı ostim oto sanayiye götürdüm bir tanıdığa lpgyi bilgisayar bağladı ve 142 derece regülatör -64 derece gaz sıcaklığı gördü. araba çalışır çalışmaz bu ısıda olmaz ısı müşürü bozuk dedi bende gördüm bu değerleri bilgisayarda.fakat bugün tekrar elime para geçti ve yaptırmak için bşaşmaza başka bir ustaya götürdüm o bağladığında regülatör 99 derece gaz yine -64 derece gözüktü bunda bir sıkıntı yok dedi sadece ayar yaptı. aracımın sıkıntıları lpg ye geçince stop etmesi (erken lpgye geçme sonucu) ve çok yakması (42 kuruş) bunlardı. ilk gittiğim usta gaz filtrelerini değiştirdi fakat müşür de değişecek dedi fakat bu ustanın bilgisayarında normal çıktı. program hatası olabilir mi? 
normalde aracın lpgsini kapatıp çalıştırırdım ısınınca kendim düğmeye basarak lpgye geçirirdim yarın iyice araba soğuyunca test edicem. sorularım şunlar
-64 99 derece değerlerine lpg ustası normal değerler dedi. gerçekten normal değerler mi?
adam çok yaktığı için %5 daha azalttım ayarını dedi aksi halde kışın soğukta olmaz dedi. çok yakması sırf bundan mı kaynaklıdır?
42 kuruş yakmaya devam ederse tüpü söktürücem benzinle kullanıcam en sonunda arabayı çok sıkıntı yarattı. daha şanzıman kulağı vitesi kapıları felanda dğeişecek işim car arabayla biraz da 2 haftaya halledicem bide sonradan bu sıkıntı çıkarmasın. yardımınız için teşekkürler şimdiden

Yorum bağlantısı
Mertcan Koç

Evet. bugün soğuk havada test ettim ve sonuç aynı problem sanırım ısı müşüründe

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

dereceleri bilmem ancak tüketim rakamınız 2 tonluk v6 motoru ile offroad kullanımındaki rakam

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...