İçeriğe Yönlendir

Gps Bulamiyor

Ertuğrul Yenilmez

Recommended Posts

Ertuğrul Yenilmez

Merhaba değerli forum üyeleri yaklaşık 7 aydır aranızda bulunamadım malum görev gereği. Şükür kazasız belasız aranıza yeniden katılabildik malum bundan önce uzun süre aracıma binemeyeceğim için kutup başını söküp gitmiştim ve döndüğümde kutup başını takmaya müteakip tek marşla aracım çalıştı ve yaklaşık 1.5 haftadır sıkıntısız binmekteyim . Şimdi gelelim esas problemime malum aracımda bulunan navıx 9912 dhd marka cihazımda yüklü olan İGO 8 yazılımı güncelledim buraya kadar hiç bir sorun yoktu sonra teybi fabrika ayarlarına dönme işlemi yaptım müetakiben de gps ayarlarınıda sıfırladım bunları neden yaptığıma gelince işte can sıkıntısı ya ne olacak keşke yapmasaydım ama iş işten geçti artık yazılımla ilgili hiç problem yok gps uydu da buluyor otomatik yaptığımda yanlız uydu sayısı 2 ve hızı 38400 baut oluyor neyse fakat bir türlü uydu yerimi göstermiyor yaklaşık yarım saat bekledim ama nafile değerli bilgilerinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkür ederim detaylı resimleri yarın çekip atacağım. 

XLWWvR.jpg

dkjj5V.jpg

4bmmg4.jpg

Yorum bağlantısı

Aynısı banada olmuştu aldığınız yada herhangi bir oto teypciye gidip güncelleme yaptırırsanız düzeliyor 5dk sürmez geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Aynısı banada olmuştu aldığınız yada herhangi bir oto teypciye gidip güncelleme yaptırırsanız düzeliyor 5dk sürmez geçmiş olsun.

Güncelleme derken navigasyon harita güncellemesi yapıldı hatta hafıza kartını yedeklemiştim tekrar geri yükledim. ama hala bulmuyor.

Yorum bağlantısı

Onu tekrar tanıtıp gostermek gerekiyor yada arkasından jak tam takmadilar ise antenide çıkmış olabilir nerde takilmisti cihaz

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Onu tekrar tanıtıp gostermek gerekiyor yada arkasından jak tam takmadilar ise antenide çıkmış olabilir nerde takilmisti cihaz

Benden önceki sahibi taktırmış gps kablosunu kontrol ettim takılı yarın tekrar kontrol edip detaylı fotoğraflarını çekeyim. 

Yorum bağlantısı

Ertugrul bey Olmazsa ben sizi bi yere yonlendiriyim boş bir vakitte gidip yaptırın Şaşmaz tarafında vakit olursa belki size eşikte edebilirim ankarasiniz galiba

Yorum bağlantısı
Osman Altıntop

Açıp enaz 2saat bekleyin bence. ColdStart / ilk çalıştırma sonrası uydu konumlarını geç hesaplayabilir. Eğer manuel olarak başlangıç koordinatları girebilirseniz uygun uyduları daha çabuk hesaplayabilir ve hızlı bir şekilde konum gösterebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Ertugrul bey Olmazsa ben sizi bi yere yonlendiriyim boş bir vakitte gidip yaptırın Şaşmaz tarafında vakit olursa belki size eşikte edebilirim ankarasiniz galiba

Yasin bey Ankara dayım evet yarın biraz işim var eğer halledemez isem salı günü için sizden yardım isteyebilirim. Teşekkür ederim ilginize.

Açıp enaz 2saat bekleyin bence. ColdStart / ilk çalıştırma sonrası uydu konumlarını geç hesaplayabilir. Eğer manuel olarak başlangıç koordinatları girebilirseniz uygun uyduları daha çabuk hesaplayabilir ve hızlı bir şekilde konum gösterebilir.

Osman bey ben yarım saat kadar bekledim manuel arama da yaptırdım uydu bulundu diyor ve 2 adet buluyor baut hızıda 38400 oluyor ama konum yerimi göstermiyor. Otomatik arama ise aynı şekilde sonuç veriyor.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bu cihaz androidli ise bir wlan agina baglayin (telefonunuzun hotspot özelligi varsa oonu kullanabilirsiniz.) Kisa süre icinde baglanmasi gerekir (AGPS destekliyse) olmazda android marketten gps fix veya gps status and toolbar diye programlarla baglantiyi saglayabilirsiniz. Tabiki donanimsal bir problem olmadigini varsayiyorum (zannetmiyorumda...)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Bu cihaz androidli ise bir wlan agina baglayin (telefonunuzun hotspot özelligi varsa oonu kullanabilirsiniz.) Kisa süre icinde baglanmasi gerekir (AGPS destekliyse) olmazda android marketten gps fix veya gps status and toolbar diye programlarla baglantiyi saglayabilirsiniz. Tabiki donanimsal bir problem olmadigini varsayiyorum (zannetmiyorumda...)

Cihaz android değil ne yazıkki.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Diyeceklerimi yapmissinizdir muhtemelen ama isterseniz gps ayarlarini tekrar kontrol edip deneyin, fabrika ayarlarina döndürün. 

ama birkac uydu buluyorsa sizin konumu su anda cin de falan olarak düsünüyorda olabilir, acik alanda deneyin isterseniz bi, sokak arasinda zorlanabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Diyeceklerimi yapmissinizdir muhtemelen ama isterseniz gps ayarlarini tekrar kontrol edip deneyin, fabrika ayarlarina döndürün. 

ama birkac uydu buluyorsa sizin konumu su anda cin de falan olarak düsünüyorda olabilir, acik alanda deneyin isterseniz bi, sokak arasinda zorlanabilir

Uyduya bağlandı diyor ama konumumu göstermiyor ne yazıkki.
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
(düzenlendi)

Uyduya bağlandı diyor ama konumumu göstermiyor ne yazıkki.

Eger 3-4 taneden fazla uyduya bagli ise baglanmistir. Zaten baglandi diyor. O zaman haritalariniz silinmis olabilir. Yani yerinizi gosteriyor ama bos haritada gosteriyor olabilir

Ya da fotograflara simdi tekrar baktim da belki ana harita ile Tr haritasi uyumsuz olabilir

tarihinde Eren Gökmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Eger 3-4 taneden fazla uyduya bagli ise baglanmistir. Zaten baglandi diyor. O zaman haritalariniz silinmis olabilir. Yani yerinizi gosteriyor ama bos haritada gosteriyor olabilir

Ya da fotograflara simdi tekrar baktim da belki ana harita ile Tr haritasi uyumsuz olabilir

65YaYl.jpg

burada gps etkin diyorum

pBvbvo.jpg

knZ9ZJ.jpg

NrYnYg.jpg

burada tekrar fabrika ayarlarına döndürdüğümde harita olarak istanbulda yer belirtmeye başladı

a2PlP2.jpg

ne kadar bağlandı desede gps uydu göstermiyor daha bence herhalde 1-2 saat bekleyecek gibiyim.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

1-2 saat beklemenin pek birsey getirecegini zannetmiyorum. Arabayla bir yerlere giderken acik olsun hep belki bir yerde yakalar sinyali. Fotografta sadece 1 tane uydu görünüyor. konum icin en az 3 tane gerekiyordu sanirim. Internet baglantisi saglanabiliyorsa  gps baglantisina yardimi olabilir. Garip bir durum umarim bozulmamistir. Olmazsa üreticiyi arayip yardim isteyin, belki bir yerinde ayar falan vardir.

Bu arada gps anteni ayri mi? yoksa cihazin icinde mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alparslan Özaslan

arkadaşlar focus 3 style plus aracıma navigasyonlu multimedia almak istiyorum.fazla da yüksek fiyata gidemeyeceğim.

http://urun.n11.com/multimedya-sistemleri/ford-focus-3-yeni-kasa-multimedya-navigasyon-cihazi-P71988196

ve arkadaşın gps sorunu dediği    navıx 9912 dhd arasında hangisi otomatik park destekler.hangisin tercih edeyim.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

2 çözüm 

1- kartın içindeki save dosyasını yedek alın ve karttan tamamını silin deneyin.

2- kartın içinde sys dosyasını bulun 

[gps]

port="2"
baud="38400"

38400 yazan yerde sizde kaç yazıyor? eğer böyle bişi yoksa bu satırı ekleyin komple, yine olmaz ise baud 57600 yapıp deneyin, bunu yaparken açık alanda ve mümkünse anten yönü güneyde olursa çok iyi sonuç alırsınız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

2 çözüm 

1- kartın içindeki save dosyasını yedek alın ve karttan tamamını silin deneyin.

2- kartın içinde sys dosyasını bulun 

[gps]

port="2"

baud="38400"

38400 yazan yerde sizde kaç yazıyor? eğer böyle bişi yoksa bu satırı ekleyin komple, yine olmaz ise baud 57600 yapıp deneyin, bunu yaparken açık alanda ve mümkünse anten yönü güneyde olursa çok iyi sonuç alırsınız.

Lokman bey teşekkür ederim onuda denedim olmadı.

Bugün ford servisin yönlendirdiği servise gittim ve sonuç olumlu beni bu kadar uğraştıran durum GPS anteninin bağlantı kablosu dip kısmından kopma olmuş ve arasıra temas ediyormuş birazda üretim hatası gibi duruyor neyse şükür bizi biraz uğraştırdı ama sonuç yeni bir gps anteni almama sebeb oldu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

arkadaşlar focus 3 style plus aracıma navigasyonlu multimedia almak istiyorum.fazla da yüksek fiyata gidemeyeceğim.

http://urun.n11.com/multimedya-sistemleri/ford-focus-3-yeni-kasa-multimedya-navigasyon-cihazi-P71988196

ve arkadaşın gps sorunu dediği    navıx 9912 dhd arasında hangisi otomatik park destekler.hangisin tercih edeyim.

Alparslan bey bende bulunan cihaz navıx9912 dhd modeli ve servisin taktığı bir model. Bu gibi modeller kalite olarak sizin beklentinize ne kadar cevap verir bilemiyorum ama sonuçta görsel olarak güzel. Radyo çekimi biraz zayıf orjinaline göre benim aracım style  2012 model otomatik. Dediğiniz otomatik parkı destekleyen modelini bilmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Lokman bey teşekkür ederim onuda denedim olmadı.

Bugün ford servisin yönlendirdiği servise gittim ve sonuç olumlu beni bu kadar uğraştıran durum GPS anteninin bağlantı kablosu dip kısmından kopma olmuş ve arasıra temas ediyormuş birazda üretim hatası gibi duruyor neyse şükür bizi biraz uğraştırdı ama sonuç yeni bir gps anteni almama sebeb oldu.

Sevindim durumun cozulmesine:) en kotu probleminiz bu olsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertuğrul Yenilmez

Sevindim durumun cozulmesine:) en kotu probleminiz bu olsun

Teşekkür ederim allah başka dert vermesin tabi  :yes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Murat Altındal

focus 3 için olan,Navigold lf 88-12 cihazı ve navigasyonu( igo, serviste  güncellettim, eskiden çalışan navigasyonum şuan gps bulamıyor, yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...