İçeriğe Yönlendir

Aracımı Ne Hale Getirdiler! (Bol Fotoğraf İçerir)

Alper Keskin

Recommended Posts

Alper Keskin

Merhaba arkadaşlar. Ailemizin ikinci aracı olan ve forumda pek görünmeyen Fiestamız için detaylı araç bakımı yaptırmaya karar verdik. Bir süredir kendisi ile de konuşup uygun bir tarih belirlediğimiz Buğra Höngül ile sonunda bir araya geldik ve sonra... Sonrasını fotoğraflar anlatsın:

Kullanılan malzemeler... ( Kadraja girmeyen birkaç parça daha var :) )

RoEMvY.jpg

Gerekli işlemler başlamadan önce aracımızı temizlememiz gerekiyordu. Temizlik için Foam Lance ile Sonax araç şampuanı uygulandı (üst fotoğraftaki turuncu renkli olan). Tekerlere jant temizliği ile beraber balata tozu temizliğinde de çok etkili olan Sonax Cleaner kullanıldı.

pBv1Do.jpg

knZoDJ.jpg

NrYPog.jpg

a2PWA2.jpg

Araç durulandıktan sonra APC Car Cleaner uygulandı. Daha sonra araca Turtle Wax'ın kili ile müdahale edildi. Günlük kullanım için şampuan yeterli fakat buradaki amaç şampuanın temizleyemediği inatçı ve boyaya sinen artıkları pasta-cila işleminden önce tamamen gidermek...Her bir işlem arasında araç tekrar ve tamamen durulandı...

Yr309k.jpg

APC Cleaner dan sonra dahi araçtan kile geçen yüzey artıklarını görebiliyoruz...

8DmBr1.jpg

m1qBD4.jpg

Aracımızı temizledikten sonra yüzeydeki kılcal çizikler ve boyada ki mat yerler için birkaç örnek fotoğraf aldık ve polisaj makinesi ve pastanın trimlere zarar vermemesi için bant ile aracımızın bazı bölgelerini maskeledik.
E5Qo0g.jpg

jVzZDW.jpg

Aracı temizledikten sonra pasta işlemlerine başlayabiliriz. Pasta olarak Scholl Concepts S3 Gold Edition ve HD Cut Nano pastaları kullandık. Örnek olsun diye (Her araçta yapılıyor biz de yapmasak olmazdı :) ) kaputu ve ön yolcu kapısını iki kısma böldük. Bir tarafa uygulama yaparak işlem sonunda aradaki farkı görebileceğimiz bir yüzey elde etmiş olduk. Projektör desteği ile yüzeyde uygulama yapılmayan yer bırakmamış olmayı sağladık.

28vAlE.jpg

BDoYdL.jpg

Pasta dan sonra araca Meguiars Ultimate Polish'in cilası uygulandı ve ciladan sonra Turtle Wax Ice Paste Wax ile wax uygulandı. Lastik yanakları Meguiars Gold Class Endurance Tire Gel ile parlatıldı. Bu arada bazı yerlerde işlemden sonra dahi çizikler görebilirsiniz. Maalesef aracımız ömründen dolayı pasta ve cilanın dahi götüremeyeceği derin çiziklere ve taş vuruklarına sahip. İşlem sabah saat 9'dan akşam saat 10'a kadar toplamda 13 saat tuttu. Yorucu ama sonuç itibarı ile fevkalade tatmin edici bir gündü. Uygulamaları tamamen acemi olarak ve Buğra'ya sorduğum sorulara aldığım cevaplar ile anlatmaya çalıştım. İşlemlerin tamamını kendisi yaptı. Ben yardımcı olmaya çalıştım. Anlatımımda eksiklerim olmuş ise affola ;) Merak ettiğiniz konularda profesyonel yardımı kendisinden alabilirsiniz. Kendisine de buradan tekrar teşekkür ediyorum. Gerek misafirperverliği ile gerek sorduğum her soruya sabırla cevap vermesi ve hoş sohbeti ile on numara adam kendisi :good1: Evet gelsin fotolar:

Z724q3.jpg

lvBlDQ.jpg

Vv2d7B.jpg

nLYnDN.jpg

vnY9DA.jpg

L1dr60.jpg

rZYrDa.jpg

7M2zLL.jpg

PPv9Vd.jpg

Z724qo.jpg

lvBlDg.jpg

Vv2d7j.jpg

nLYnDB.jpg

vnY9Dr.jpg

1Mj5o5.jpg

L1dr6V.jpg

rZYrDP.jpg

7M2zLl.jpg

PPv9V8.jpg

92vyz8.jpg

• Beğen 21
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Elinize sağlık mükemmel olmuş.Birdahakine Cherry Wet Wax kullanılırsa bu boya ayna olur. :)

L1dm0a.jpg

nLYZo5.jpg

• Beğen 9
Yorum bağlantısı

Kaliteli malzeme ve usta işçilik ile ortaya harikulade bir iş çıkmış,kardeşim Buğrayı tebrik ediyorum bu çalışmasından dolayı.

Alperciğim aracınız hayırlı olsun,aynı zaman da güle güle kullanın 

:nazar:

Bu fotoğrafta her şey açıkça belli zaten  :bravo:  

:good1:

7h8UW5w.jpg

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Alpercim hoş sohbetin ve yardımların için ben teşekkür ederim ayrıca milli değerimiz nargile içinde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Elinize sağlık mükemmel olmuş.Birdahakine Cherry Wet Wax kullanılırsa bu boya ayna olur. :)

Fotoğraflarda o kadar dar açılı çekmek istemedim. Emeği ve ortaya çıkan sonucu göstermek istedim ki bahsettiğiniz görünümü zaten yakaladık. Son fotoğraflarda tavan ve direklere bakın ;) Kapıları da o kadar dar açılı çeksem o şekilde görünüyor :good1:  

Kaliteli malzeme ve usta işçilik ile ortaya harikulade bir iş çıkmış,kardeşim Buğrayı tebrik ediyorum bu çalışmasından dolayı.

Alperciğim aracınız hayırlı olsun,aynı zaman da güle güle kullanın 

Teşekkür ediyorum abi  :good1:

Alpercim hoş sohbetin ve yardımların için ben teşekkür ederim ayrıca milli değerimiz nargile içinde :)

Hasta iken dahi nargileden vazgeçemedik :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Fotoğraflarda o kadar dar açılı çekmek istemedim. Emeği ve ortaya çıkan sonucu göstermek istedim ki bahsettiğiniz görünümü zaten yakaladık. Son fotoğraflarda tavan ve direklere bakın ;) Kapıları da o kadar dar açılı çeksem o şekilde görünüyor :good1:

Teşekkür ediyorum abi :good1:

Hasta iken dahi nargileden vazgeçemedik :)

İyi etti beni ilaç ilaç [emoji5] hakan abi bilir nargilesiz pilim erken biter kendiside aynı yöntemle şarj etmişti beni :)
Yorum bağlantısı

İyi etti beni ilaç ilaç [emoji5] hakan abi bilir nargilesiz pilim erken biter kendiside aynı yöntemle şarj etmişti beni :)

Öncesi ve sonrası fotoların var elimde  :nargile:  :dribble:

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Öncesi ve sonrası fotoların var elimde :nargile::dribble:

Banada mı %50 /50yaptın[emoji23] [emoji23] [emoji23]
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

eline sağlık güzel olmuş, Maşallah... araç sokakta mı kalıyor otopark var mı, yoksa yazık bu arabaya sokakta kalması

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Çekiç

on numara olmuş. güle güle kullan. hataydamı yaptınız bunları. ayıptır sorması kaç liraya mal oludu. son bir soru Buğra hatayda mı? :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

on numara olmuş. güle güle kullan. hataydamı yaptınız bunları. ayıptır sorması kaç liraya mal oludu. son bir soru Buğra hatayda mı? :)

Evet İskenderunda yaptık [emoji6]
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

eline sağlık güzel olmuş, Maşallah... araç sokakta mı kalıyor otopark var mı, yoksa yazık bu arabaya sokakta kalması

Güzel olmuş emeğinize sağlık

Çok teşekkürler. Evet sokakta duruyor fakat neyse ki işlek bir noktada değil. Sorun olmaz Buğra var ne de olsa ;)

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Güzel olmuş emeğinize sağlık

Teşekkürler hayrettin abi

Çok teşekkürler. Evet sokakta duruyor fakat neyse ki işlek bir noktada değil. Sorun olmaz Buğra var ne de olsa ;)

:) tabi yak nargileyi çekil kenara
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Elinize emeğinize sağlık,ben olsam o kadar işlemden sonra 1 hafta aracı sokağa çıkaramazdım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Elinize emeğinize sağlık,ben olsam o kadar işlemden sonra 1 hafta aracı sokağa çıkaramazdım :D

Niye ki :)
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Bizim dükkana gittim merkezi bir noktaya park ettim aracı. Dükkan önünde oturdum. Aracı satıyor musun? Nerede yaptırdın? Kaça yaptırdın? gibi sorulardan bunaldım inanın :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Maşallah nazar değmesin çok güzel olmuş. Yeni aldığım araca benzer işlem yaptırasım geldi şu an :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Buğra Höngül
(düzenlendi)

Pislenecek korkusundan :)

Pislensin, baksana alperdeki rahatlığa buğra var nasılsa diyor

[emoji1] [emoji1] [emoji1]

Maşallah nazar değmesin çok güzel olmuş. Yeni aldığım araca benzer işlem yaptırasım geldi şu an :)

Teşekkürler tarihinde Buğra Höngül tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...