İçeriğe Yönlendir

Pioneer Avic-F9220Bt Bluetooth Sorunu

Eray Yiğit

Recommended Posts

Eray Yiğit

Yeni aldığım mondeo aracımda halihazırda bulunan Pioneer Avic-f9220bt nin bluetooth menüsü bazen aktif bazen değil.aktif olduğunda da bluetooth u açık dediğimde bir süre bekledikten sonra bağlanamadı diye uyarı geliyor.Bir türlü yapamadım yani.Bilgisi olan arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.

Yorum bağlantısı
Bahadır Yavuz

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız,ben de bir ay kadar önce 2012 mondeo ya geçiş yaptım fiesta dan.Gerçekten çok keyifli.

Araç hareket halinde iken birçok menü deaktive oluyor,bluetooth da dahil. İlk kez telefon bağlayacaksanız bunu durur vaziyette yapmanız lazım.daha sonra otomatik bağlanıyor zaten.

Bluetoothu açıp kayıt tuşuna basın.sonra ise telefondan bluetooth u açıp pioneer navi ile eşleştirince oluyor. Bir dahaki sefere aracı çalıştırdığınızda telefonunuzun bluetoothu açıksa otomatik eşleşiyor.tabi 1-1,5 dk kadar sürüyor bu olayın gerçekleşmesi.

Yorum bağlantısı
Eray Yiğit

Bluetooth ekranı bazen aktif bazen değil.aktif olduğunda bile bluetoothu aç diyorum bekliyor ve bağlantı başarısız diyor.fabrika ayarlarına geri dön bile yaptım olmadı.reseti filan var mı bilmiyorum

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun yeni aracınız,ben de bir ay kadar önce 2012 mondeo ya geçiş yaptım fiesta dan.Gerçekten çok keyifli.

Araç hareket halinde iken birçok menü deaktive oluyor,bluetooth da dahil. İlk kez telefon bağlayacaksanız bunu durur vaziyette yapmanız lazım.daha sonra otomatik bağlanıyor zaten.

Bluetoothu açıp kayıt tuşuna basın.sonra ise telefondan bluetooth u açıp pioneer navi ile eşleştirince oluyor. Bir dahaki sefere aracı çalıştırdığınızda telefonunuzun bluetoothu açıksa otomatik eşleşiyor.tabi 1-1,5 dk kadar sürüyor bu olayın gerçekleşmesi.

Sizede hayırlı uğurlu olsun aracınız.kazasız belasız kullanmak nasip olsun
Yorum bağlantısı
Misafir

Telefonunuzun bluetooth ayarlarindan ve ana uniteden ayarlari cihazlari silin. Sonra yeniden tanitin. Olasi baglanti sorunlarinda telefondan yeniden Tanitmadan eslestir adimini bir daha tekrar edin. Bazen baglanti kuramiyabiliyor pioneerlar. 3 tane ayri pioneer modeli kullandim. Su anda kullandigim tek din ama bt'li. O da bazen gormuyor. Dedigim gibi telefondan esletirme yapinca baglaniyor.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Eray Yiğit

Telefonunuzun bluetooth ayarlarindan ve ana uniteden ayarlari cihazlari silin. Sonra yeniden tanitin. Olasi baglanti sorunlarinda telefondan yeniden Tanitmadan eslestir adimini bir daha tekrar edin. Bazen baglanti kuramiyabiliyor pioneerlar. 3 tane ayri pioneer modeli kullandim. Su anda kullandigim tek din ama bt'li. O da bazen gormuyor. Dedigim gibi telefondan esletirme yapinca baglaniyor.

Saygilarimla.

Haklısınız ama sıkıntı şuki pioneerda açamıyorum aktif edemiyorum yani bluetoothu.telefonu tanıtabilmem için önce onun açılması lazım ama aktif edemiyorum malesef
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Eray Yiğit

Çözüm bulamadık sanırım...

Yorum bağlantısı
Eray Yiğit

G

Güncellemeden olduğunu sanmıyorum çünkü aracın eski sahibinin telefonu bağlıydı sıkıntı yoktu.ben bağlayamayınca bluetoothu kapatıp tekrar açmak istedim.kapattım bir daha açılmadı ama güncellemeleride denemekte fayda var haklısın.baypass yapıyolarmış öyle okudum bir kaç yerde yani teybi tetikliyorlarmış düzeliyormuş ama işi bilen birinin yapması lazım sanırım.akü başlarını sök diyende oldu.fabrika ayarlarına dön dedim o da boş.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

G

Güncellemeden olduğunu sanmıyorum çünkü aracın eski sahibinin telefonu bağlıydı sıkıntı yoktu.ben bağlayamayınca bluetoothu kapatıp tekrar açmak istedim.kapattım bir daha açılmadı ama güncellemeleride denemekte fayda var haklısın.baypass yapıyolarmış öyle okudum bir kaç yerde yani teybi tetikliyorlarmış düzeliyormuş ama işi bilen birinin yapması lazım sanırım.akü başlarını sök diyende oldu.fabrika ayarlarına dön dedim o da boş.

Resetleme ile ilgili teyp uzerinden bir bilgi bulamadim. Yazilim yuklemesi ile muhtemelen resetleme de olacaktir.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Mondeo'da yanlış hatırlamıyorsam eğer video oynatıyorsa yazılım sonrası oynatmıyormuş. 

Bu konuyu bir araştırın yazılım güncellemesi öncesinde. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Eray Yiğit

pioneer ı söküp bypass yapın diyorlar.videoları var ama bişey anlamadım.o konuda bilgisi olan var mı

Yorum bağlantısı

Hafızası dolmuştur bence Cihazı sıfırlama yapınız kontağı kapatın tekrar açın ışıklar geldiği anda mod ve üstteki trk tuşuna basılı tutun biraz bekleyin sistem sıfırlamasi yazacak sonra dil soracak türkçeyi seçin kapanıp açılacak zaten anlayacaksınız

Bi sıkıntı olursa bildiğim kadar yardımcı olurum

Bende kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Eray Yiğit

birazdan deniyorum erkan bey inşallah olur çok sordum soruşturdum ama sonuca gidemedim bir türlü

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...