İçeriğe Yönlendir

Lpg De Tekleme 3 Silindire Düşme

Engin Ünal

Recommended Posts

Misafir

On yıllık benimki değişme Zaman'ı gelmiş, zaten depo degişmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Misafir
cc2d69ccc2c64b0d6cba8df874203e27.jpgbenim enjektörler bunlar, 2006 yılı montajı, pense ile tek tek sıktım hortumları çalışması degişti , yani hepsi çalışıyor, çekişte problem yada tekleme yok, sadece motor suyu tam ısınana kadar baya sarsıntılı çalışıyor, bunlar temizlenirmi? Söküp temizlesem, şu oring lere baksam?
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

benim enjektörler bunlar, 2006 yılı montajı, pense ile tek tek sıktım hortumları çalışması degişti , yani hepsi çalışıyor, çekişte problem yada tekleme yok, sadece motor suyu tam ısınana kadar baya sarsıntılı çalışıyor, bunlar temizlenirmi? Söküp temizlesem, şu oring lere baksam?

Bunların temizlenip temizlenmediğini bilmiyorum , ama içi illaki açılıyordur açılıyorsada temizleniyordur.

Enjektörleri söktüm biraz zahmetli oldu yanlız ,  erişilebilir bir yere takmamış takan , içlerini açtım söktüm temizledim , tapalar , lastikler sağlamdı , sonuç aynı tekleme devam ediyor , 4-5 tane lpg ciye gösterdim hepsi enjektörler arızalı dedi , tanıdık olan birine bıraktım bakalım enjektörleri değiştirecek , yanlız ayar için program yok , Aldesa topu dikmiş anlaşılan , servisi yok.Enjektörler değişince , ecu da problem yoksa ayara gerek kalmadan  %90 düzelir dedi  usta , düzelmezse ön kısmını değiştiricez. Denemekte yarar var , En azından direk lpg yi değiştirelim demedi bu usta :)

Enjektör değiştirmek işe yaramadı :) tekleme kesildi ancak yükte gaz yemiyor araba ,  çekişi baya bir zayıf oldu , bilgisayarla ayar yapılamadığından elden gelen bir şey yok , sonuç olarak Aldesayı söktürüp Atiker taktırıyorum. İnşallah yeni tüpte de sorun yaşamayız.

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç
(düzenlendi)

Anam babam usulü ATİKER sök tak parçala değiştir temizle ayarla tak çalıştır bas git.

tarihinde Selim Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Enjektör değiştirmek işe yaramadı :) tekleme kesildi ancak yükte gaz yemiyor araba ,  çekişi baya bir zayıf oldu , bilgisayarla ayar yapılamadığından elden gelen bir şey yok , sonuç olarak Aldesayı söktürüp Atiker taktırıyorum. İnşallah yeni tüpte de sorun yaşamayız.

1-Engin bey arabanız kaç motor ve yeni taktırdığınız lpg enjektörlerindeki nozzle ler kaçlık yazarmısınız?

2-Tekleme bitmiş anladığım kadarıyla ve yükte gaz yemiyorsa alyan yerleririn ayarlarına el atılmış ayarı kaçmış olabilir mi acaba bu ikinci ihtimal aman ayarlarını oynamayın.

3-çıkan şu enjektörleri test ettirmeye çalışın ama önce fiyat alın fiyatınıda budadan açıklayın bakalım bi keşke yakın olsaydınız kendi imkanlarımla kontrollerini ve dört alyanlarında ince ayarını ücretsiz yapardım.

Moralinizi bozmayın düzelir biraz sabır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bunların temizlenip temizlenmediğini bilmiyorum , ama içi illaki açılıyordur açılıyorsada temizleniyordur.

Enjektör değiştirmek işe yaramadı :) tekleme kesildi ancak yükte gaz yemiyor araba , çekişi baya bir zayıf oldu , bilgisayarla ayar yapılamadığından elden gelen bir şey yok , sonuç olarak Aldesayı söktürüp Atiker taktırıyorum. İnşallah yeni tüpte de sorun yaşamayız.

hadi hayırlı olsun atiker iyi olur.
Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)

1-Engin bey arabanız kaç motor ve yeni taktırdığınız lpg enjektörlerindeki nozzle ler kaçlık yazarmısınız?

2-Tekleme bitmiş anladığım kadarıyla ve yükte gaz yemiyorsa alyan yerleririn ayarlarına el atılmış ayarı kaçmış olabilir mi acaba bu ikinci ihtimal aman ayarlarını oynamayın.

3-çıkan şu enjektörleri test ettirmeye çalışın ama önce fiyat alın fiyatınıda budadan açıklayın bakalım bi keşke yakın olsaydınız kendi imkanlarımla kontrollerini ve dört alyanlarında ince ayarını ücretsiz yapardım.

Moralinizi bozmayın düzelir biraz sabır

Bir şey yapmaya gerek kalmadı artık üzerindeki söküldü yarın teslim alıcam aracımı  , atiker takılıyor. Üzerindeki ( aldesa) lpg kitinin servisi olmadığından kimse ilgilenmiyor ,baksalar bile el ucuyla gönlüm olsun diye bakıyorlar. bıktım uğraşmaktan , yeni kit takılıyor artık.Enjektörleri lpg servisi taktı , çekmeyince nozzle ri biraz genişlettiler rolantide çalılması düzgün boşta gaz yemesi normal ama yola çıkınca araba bildiğin gitmiyor , kasıyor silkeliyor vs.vs. Program olmadığından ayarda yapılamıyor. Bsınç ayarları ile oynadılar sonuç değişmedi , sökün değiştirin dedim bıraktım geldim. Üzerindeki kit en az 8 yıllıktı zaten tankın üstündeki tarih 2006 veya 2007.

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Bir şey yapmaya gerek kalmadı artık üzerindeki söküldü yarın teslim alıcam aracımı , atiker takılıyor. Üzerindeki ( aldesa) lpg kitinin servisi olmadığından kimse ilgilenmiyor ,baksalar bile el ucuyla gönlüm olsun diye bakıyorlar. bıktım uğraşmaktan , yeni kit takılıyor artık.Enjektörleri lpg servisi taktı , çekmeyince nozzle ri biraz genişlettiler rolantide çalılması düzgün boşta gaz yemesi normal ama yola çıkınca araba bildiğin gitmiyor , kasıyor silkeliyor vs.vs. Program olmadığından ayarda yapılamıyor. Bsınç ayarları ile oynadılar sonuç değişmedi , sökün değiştirin dedim bıraktım geldim. Üzerindeki kit en az 8 yıllıktı zaten tankın üstündeki tarih 2006 veya 2007.

evet değişim Zaman'ı gelmiş, benimkide 10 yıllık, mocan ile konuştum yarın bırakcam sogukken bakacaklar, tek enjektör arızalı ise degiştirim ama 2 olursa olmaz, çok pahalı, bende söktürüp atiker taktırcam.

Aracı teslim alınca izlenimleri bekliyoruz.

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç
(düzenlendi)

Aklıma hemen yine enjektör ayarı geliyor başka bişey değil. Eskileri ödemeli gönderirseniz ilgilenirim.

Neyse Sıkıntı yok o zaman yaptırdıysanız bunun üzerine birşey denmez sadece ALLAH KAZA BELA VERMESİN inşallah.

Sonuçları yine bilgi için yazarsanız çok seviniriz forum olarak...

tarihinde Selim Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Aracımı teslim aldım , sonuç olarak hiç bir sorun yok gibi görünüyor , çekişi , gidişi  güzel olmuş , benzinden pek farkı yok. Depoyu doldurdum yakıtına bakıcaz artık ilerleyen zamanlarda.

Yorum bağlantısı
Misafir

Aracımı teslim aldım , sonuç olarak hiç bir sorun yok gibi görünüyor , çekişi , gidişi güzel olmuş , benzinden pek farkı yok. Depoyu doldurdum yakıtına bakıcaz artık ilerleyen zamanlarda.

hadi hayırlı olsun, montaj iyi olduktan sonra bi sıkıntı olmaZ,bende akşam aldım sonuç ; lpg ile ilgili hiç bir sıkıntı yok, mocan ın teşhisi ; sübap ayarı[emoji5]bu iyi haber , bu hafta gidemem haftaya artık.
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Sağol teşekkür ederim inşallah senin sorununda bir an önce hallolur

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Sadece enjektör kütük ile değiştiyse sorun eski enjektörlerin ince ayarından olduğu kesinleşti öyleyse...

Hadi hayırlı uğurlu olsun... Yaradan Mevlam kaza göstermesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...

Sağol teşekkür ederim inşallah senin sorununda bir an önce hallolur

engin bey son durum nedir? Bende enjektörlerin ikisi arızalıymış, 400 tl diğerlerinin de her an bozulma ihtimali oldugundan, on yılı dordurdugu için tank ında degişmesi gerektiğinden dolayı sistemi komple söktürdüm, atiker gold taktırdım, gerçekten gayet başarılı, atiker çözmüş işi. [emoji5]
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

engin bey son durum nedir? Bende enjektörlerin ikisi arızalıymış, 400 tl diğerlerinin de her an bozulma ihtimali oldugundan, on yılı dordurdugu için tank ında degişmesi gerektiğinden dolayı sistemi komple söktürdüm, atiker gold taktırdım, gerçekten gayet başarılı, atiker çözmüş işi. [emoji5]

Hayırlı olsun sevindim , en güzelini yapmışsınız , bende şu ana kadar hiç bir sorun olmadı bir daha servise uğramadım :) parça parça 300-500 vermektense sök yenisini tak en iyisi bence ..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...