İçeriğe Yönlendir

Passat 2.0 Tdi 4Motion 240 Bg 500 Nm Tork

Semih Usluer

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar

hocam arkadan itiş tüm araçlarda bunu yapıyor genelde, arabadaki başta detaylara değinmiyor. Evet bu araç güçlü ancak neticede konfor odaklı D sınıfı bir araç, daha detaya girmeliydi 

Ozan ...bu arkadaş bundan önce jetta...passat 1.6 ve 2.0 ı test etmişti...dizi film gibi düşün kaldığı yerden devam etmiş anlatmaya...

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bu bir kişisel görüştür; sadece forumda da değil Türkiyede de büyük bir çoğunluk o parayı passata vermez, ya 0 d segment bmw,audi, merso vs alır ya da ikinci el e segment alır.. ileriki zaman da da  Tr de satıştan kaldırılıp özel sipariş le getirtilir tıpkı 240 hp mondeo gibi olacaktır sonu..

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
(düzenlendi)

4motion 1.9 TDI Golf mk4 ler vardı yanlış hatırlamıyorsam.

tarihinde Fedai Özoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Ozan ...bu arkadaş bundan önce jetta...passat 1.6 ve 2.0 ı test etmişti...dizi film gibi düşün kaldığı yerden devam etmiş anlatmaya...

Evet o zaman tekrar anlatmaya gerek duymamış olabilir, sadece bunu izlemek isteyen biri için eksik olmuş o zaman diyelim, ama yine de bence fazla riskli hareketler içinde. Daracık virajlı yollar ve trafiğe açık, çoğu zaman karşı şeride de geçiyor, Allah korusun.
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bunun vergisi de çoktur,az evvel baktım hanımın ve benim aracımın toplam ilk taksidi 716 TL tutuyor. Bununki herhalde 1000TL vardır. :)

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Yanlayan Passat ı ben göremedim. Eren bey in biraz yanlama konusunda kendisini kontrol etmesini öneririm. Mustang GT testini tekrar tekrar izlemeli.

Passat, kiralık araba olarak binecegim ve verdiğim paranın hakkını alacağıma inandığım bir araç. Ötesi yok. Evet makine alem-i cihan olabilir. Herşey 4x4 luk olabilir ama gözümde kiralık filo aracında öteye geçemiyor.

Fiyat konusunu Bülent bey müthiş özetlemiş. Kendi şahsi fikrim ikinci el 525d xdrive varken sıfır Passat...

Şunu da sormak istiyorum bu motor Amarok a konulacak mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Evet o zaman tekrar anlatmaya gerek duymamış olabilir, sadece bunu izlemek isteyen biri için eksik olmuş o zaman diyelim, ama yine de bence fazla riskli hareketler içinde. Daracık virajlı yollar ve trafiğe açık, çoğu zaman karşı şeride de geçiyor, Allah korusun.

Tehlikeli kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

karizma denince yarı parasına şiroki alınır ....

bu testi böyle yardıra yardıra yap ta yayınla diye veren herhalde eski tofaşçı ceo su falan. müşteri kitlesine uygun konumlanmamış.

Vw hala açık mı yahu :rofl: obama toplatmadımı bunları

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

scr de hayırlı osssun. 2106 sonunda tüm ticari lerde zorunlu olacak tabii fiyatlara yansıyacak :seytan:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

scr de hayırlı osssun. 2106 sonunda tüm ticari lerde zorunlu olacak tabii fiyatlara yansıyacak :seytan:

Kangoo temiz 70 kaat olur
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Çok yakışıklı ama 200 bine çok seçenek var...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

içine idrar koysak acaba adblue yerine geçer mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Şu adamın incelemeleri gram heyecanlandırmıyor. 

Saçma sapan bir anlatış şekli,devamlı arabanın yanlayabilme kabiliyeti vs.

Ha onu da beceremiyor,, tek yaptığı viraja hızlı girip lastiklerden ses çıkınca çığlık atması.

Firmalar nasıl araba yağdırıyor merak ediyorum.

Araba yağdırmasını sebebi, hep afaki konuşuyor, kötü yönü bile olsa çok değinmiyor. Hep aynı basmakalıp sözler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Birkaç kere yolda gördüm, egzozlardan uyandım arkasını okuyunca vay bee demiştim. 

Onlarda göstermelikmiş zaten :D  :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bülent abi özetlemiş durumu, ülkemizde marka algısı kesinlikle var. Ye kürküm ye hesabı.

Kendi kullandığım kıytırıktan 2003 model C serisi araca bile önceki 407 den çok farklı muamele yapıyorlar, Özellikle lokanta veya benzinliklerde durduğunuzda anlıyorsunuz, onu boş verin her zaman değil ama trafikte bile farklı davranışlar olabiliyor.

Kendim şahsen yemişim prestijini vs. ben zevkine biniyorum. Mercedese bindim, sevdim Allah bugünümüzü aratmasın, satarsam yine mercedes alırım.

Şu an cebimde 210.000 param olsa (araba için ayırdığım) hayatta gidip passat almam o fiyatlara CLS350 CDI bulmaya çalışırım 2010-11. Ama bu kişisel tercihtir. Kişiye göre değişir, hepsi doğrudur.

Not: Her mercedes bmw kullanıcısına görmemiş/cahil vs gözüyle bakmayın, belki içinde Fordçu vardır :D

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

Bir 240hp Ford sahibi olarak şahsi düşüncem,

VW 2.0 litre dizel araçta 240 bg yakalamış 0-100 500nm Tork yardımıyla 6 sn,

Ford 2.0 litre benzinli araçta 240 bg alıyor ve 0-100 340 nm Tork ile 7,4 sn.

VW e mesafeliyim, FORD fanıyım, ama bu araç olmuş. VW'i tebrik ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Benim kendi düşüncem 90.00 tl üzerinde araç alacak olsam bmw mercedes bakarım gidip benzinli sıfır passata para vermektense 320d yada c180 almayı tercih ederim hele 200.000 tl ile neler alabileceğimi düşünmek bile çılgınlık  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

videoyu baştan sona kadar izledim. ne önemliymiş arkadaş yarım saniye 1 saniye la. yok BMW m power 6,5 saniyede 100 e çıkıyormuşta, bu 6,1 saniyede çıkıyormuş falan filan. tamam araba güçlüdür, yol tutuşu iyidir, konforludur bir şey demem fakat son kullanıcı için yarım saniyenin 1 saniyenin çok bir önemi yok bence. bu tür arabaları kullanan çoğuna bindiği arabanın 0-100 km. hıza çıkış hızını sorsanız vereceği cevap sadece "abi bilmem saniyesini ölçmedim ama pedalı yapıştırdığın zaman koltuğa da yapışıyorsun, ibre fırlıyor gidiyor" dan başka bir şey olmayacaktır.

araba almak için 200 bin liram yok ama olsaydı bile bu arabaya vermezdim. ne mi alırdım peki? klasiklerden bir seri yapardım her halde kendime.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

Bir 240hp Ford sahibi olarak şahsi düşüncem,

VW 2.0 litre dizel araçta 240 bg yakalamış 0-100 500nm Tork yardımıyla 6 sn,

Ford 2.0 litre benzinli araçta 240 bg alıyor ve 0-100 340 nm Tork ile 7,4 sn.

VW e mesafeliyim, FORD fanıyım, ama bu araç olmuş. VW'i tebrik ediyorum.

Honda 2000 'lerin başında atmosferik 2.0 araçtan 240 hp yakalamıştı, 0-100 5,7sn. (S2000 gerçi spor araba ama lt başında yakalanmış en yüksek hp rekoru bunda idi.)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Çağla

videoyu baştan sona kadar izledim. ne önemliymiş arkadaş yarım saniye 1 saniye la. yok BMW m power 6,5 saniyede 100 e çıkıyormuşta, bu 6,1 saniyede çıkıyormuş falan filan. tamam araba güçlüdür, yol tutuşu iyidir, konforludur bir şey demem fakat son kullanıcı için yarım saniyenin 1 saniyenin çok bir önemi yok bence. bu tür arabaları kullanan çoğuna bindiği arabanın 0-100 km. hıza çıkış hızını sorsanız vereceği cevap sadece "abi bilmem saniyesini ölçmedim ama pedalı yapıştırdığın zaman koltuğa da yapışıyorsun, ibre fırlıyor gidiyor" dan başka bir şey olmayacaktır.

araba almak için 200 bin liram yok ama olsaydı bile bu arabaya vermezdim. ne mi alırdım peki? klasiklerden bir seri yapardım her halde kendime.

Videonun 10 snsini izledim videodaki şahsın diksiyonunu ve telaffuzunu beğenmediğim için o zat'ın videolarını seyretmiyorum ancaak 200 bini volkswagen'e gömmem. Gider BMW alırım. Merso alırım Audi a8 alırım ancak herkesin bindiği passata o parayı vermem. O paraya prestiji daha yüksek arabalar var.

Honda 2000 'lerin başında atmosferik 2.0 araçtan 240 hp yakalamıştı, 0-100 5,7sn. (S2000 gerçi spor araba ama lt başında yakalanmış en yüksek hp rekoru bunda idi.)

s2000deki motor motosikletlerdeki gibi yüksek devir çevirdiğinden mütevellit 240ps veriyor. Bizim arabalar 6200 devirde vites atmak zorundayken hondanın daha %40'ı var. :) turbo yok güç var...

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

s2000deki motor motosikletlerdeki gibi yüksek devir çevirdiğinden mütevellit 240ps veriyor. Bizim arabalar 6200 devirde vites atmak zorundayken hondanın daha %40'ı var. :) turbo yok güç var...

Motor ve aksan tasarımını kusursuza yakın, kullanacağı malzemeyi de ona uygun seçebilsinler, yapsınlar. Kim kimi tutuyor :D

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

S2000 bence de efsane bir araç. Peki şöyle kıyaslayacak olursak,

VW 2.0 litre dizel araçta 240 bg yakalamış 0-100 500nm Tork yardımıyla 6 sn,  1720 kg

Ford 2.0 litre benzinli araçta 240 bg alıyor ve 0-100 340 nm Tork ile 7,4 sn.    1690 kg

S2000 2.0 litre benzinli 237 bg 0-100 208 nm ile 5,7 sn                              1250 kg

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak

S2000 bence de efsane bir araç. Peki şöyle kıyaslayacak olursak,

VW 2.0 litre dizel araçta 240 bg yakalamış 0-100 500nm Tork yardımıyla 6 sn,  1720 kg

Ford 2.0 litre benzinli araçta 240 bg alıyor ve 0-100 340 nm Tork ile 7,4 sn.    1690 kg

S2000 2.0 litre benzinli 237 bg 0-100 208 nm ile 5,7 sn                              1250 kg

Elbette ki s2000 ile Passat kıyaslanmaz biri D segmenti biri saf kan spor. Ben sadece atmosferik araçlardan da aynı gücün 2000 lerin başında elde edildiğini hatırlattım.

Altı çizilmesi gereken konu atmosferik motor oluşudur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...