İçeriğe Yönlendir

Focus Lpg Tavsiyeleri

Huseyin CAN

Recommended Posts

Huseyin CAN

Merhaba sayın forum üyeleri.  Aracım focus sport trens 2001 model 210 binde. Bu km kadar benzinde kullanılan aracıma gaz taktırmayı planlıyorum. Ancak çok karasızım fikirlerinize ihtiyacım var. Bu denli yüksek kapasiteli motoru besliyebilecek lpg dönüşüm kiti önerilerinizi bekliyorum. Saygılar...

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Merhaba sayın forum üyeleri.  Aracım focus sport trens 2001 model 210 binde. Bu km kadar benzinde kullanılan aracıma gaz taktırmayı planlıyorum. Ancak çok karasızım fikirlerinize ihtiyacım var. Bu denli yüksek kapasiteli motoru besliyebilecek lpg dönüşüm kiti önerilerinizi bekliyorum. Saygılar...

4 bin 5 bin motor gücündekilere takılıyor :rolleyes:  Marka ve kit'den ziyade iyi bir usta bulursan sorun olmaz  :good1:

Yorum bağlantısı
Huseyin CAN

4 bin 5 bin motor gücündekilere takılıyor :rolleyes:  Marka ve kit'den ziyade iyi bir usta bulursan sorun olmaz  

anlıyamadım abi . Evet işçilik önemli bursada lpg dönüşümü yapan çok yer var ancak bilindik bir yer bulmakta fayda var gibi.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Kırmızı çizili olan sözüne istinaden yazdım ? İyi bir usta varsa taktır gitsin sıkıntı olmaz.

Yorum bağlantısı
Huseyin CAN
(düzenlendi)

Teşekkür ederim. atikerin LPG Gold 4 Sil. OBDII Süper diye bi kiti var. Bizi karşılarmı acaba.

tarihinde Huseyin CAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

hüseyin hayırlı olsun,bende 99 mondeo vardı fiestadan önce,mondeo da kullanılan o motor ile senin aracındaki aynı siyah motor diye geçiyor.

bizim mondeo da brc vardı 8 yıl 75 bin km kullandık ve en ufak bi sorun yaşamadık,iyi bir usta bul ve brc taktır :)

Yorum bağlantısı
Emre Cetin

Herkesin söylediği gibi usta çok önemli  , 98 model 2.0 mondeo ve 2005 model Bmw 3.16 aracımda Brc kullandım , mondeo da hiç sıkıntı yaşamadım ama bmw yi takan usta bağlantıları yanlış yaptığı için 2 kez 4 tane buji 1 kez de 4 tane bobin değiştirmek zorunda kaldım , brc ile sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum tecrübeli bir usta bulun ve montaj aşamasında araç yanında olun yeter .

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kendi aracımda BRC eşimin araçta atiker lpg var.  parça kalitesinde BRC çok daha üstün. Fiyat da o yüzden biraz daha yüksek tabi.

İyi bir usta + brc derim.  Pipolu ve yüksek kapasiteli enjektörler ile bağlatın.

Yorum bağlantısı
Huseyin CAN

hüseyin hayırlı olsun,bende 99 mondeo vardı fiestadan önce,mondeo da kullanılan o motor ile senin aracındaki aynı siyah motor diye geçiyor.

bizim mondeo da brc vardı 8 yıl 75 bin km kullandık ve en ufak bi sorun yaşamadık,iyi bir usta bul ve brc taktır :)

Sağolasın. Gökhanım. Brc kaliteli anlaşılan. yorum için teşekkürler. Benim isteğim her devirde bana karşılık verebilecek sistem olması bakalım.

Kendi aracımda BRC eşimin araçta atiker lpg var.  parça kalitesinde BRC çok daha üstün. Fiyat da o yüzden biraz daha yüksek tabi.

İyi bir usta + brc derim.  Pipolu ve yüksek kapasiteli enjektörler ile bağlatın.

Yorum için teşekürler semih. Değerlendirmeye aldım. 

Herkesin söylediği gibi usta çok önemli  , 98 model 2.0 mondeo ve 2005 model Bmw 3.16 aracımda Brc kullandım , mondeo da hiç sıkıntı yaşamadım ama bmw yi takan usta bağlantıları yanlış yaptığı için 2 kez 4 tane buji 1 kez de 4 tane bobin değiştirmek zorunda kaldım , brc ile sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum tecrübeli bir usta bulun ve montaj aşamasında araç yanında olun yeter .

kesinlikle işçilik önemli bu işte. Dikkatli olacağım.

Atiker kullanan pek yok sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

donanımhaber'de her ilin Brc lpg konuları var, oradan referansı bol bir firma seçmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Ozan Yazıcı

Sıfır aldığım focus 2yi 7 yıl BRC ile hiçbir sıkıntı yaşamadan kullandım. Tavsiye edebilirim. Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

geçen yıl arkadaşımın focusa taktırdık atiker, çok memnun.

kullandığın aracın aynısından bende de var, omvl kit var üzerinde. o da çok iyi. hiç sorun yaşatmadı.

Yorum bağlantısı
Huseyin CAN

donanımhaber'de her ilin Brc lpg konuları var, oradan referansı bol bir firma seçmenizi öneririm.

Teşekkür ederim hemen inceliyorum.

Sıfır aldığım focus 2yi 7 yıl BRC ile hiçbir sıkıntı yaşamadan kullandım. Tavsiye edebilirim. Saygılarımla

Evet brc sistemi çok met ediliyor. iyi bir işçilik ile brc sağlıklı olucak gibi.

geçen yıl arkadaşımın focusa taktırdık atiker, çok memnun.

kullandığın aracın aynısından bende de var, omvl kit var üzerinde. o da çok iyi. hiç sorun yaşatmadı.

Hmm bakalım brc şu anda ön planda ama netteki diğer firmalar içinde yorumlar iyi.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

derince de fs otogaz. 2 adet focus 2,5 a da orada brc taktırdık. temiz güzel işçilikleri var. ama bana kalırsa atiker taktırın fazla masraf yapmamış olursunuz. lpg yi amorti sürenizde kısalır.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

BRC iyidir. Eskiden aldığım bir araca Bursa'da BRC dönüşümü yapılmış ve işçilikleri hoşuma gitmişti. Firma aynı zamanda Marmara bölge bayii olması lazım. BRC'nin sitesinden bakabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Eski aracım focus ta 7.5 yıl kullandım brc nin günahını aldım. rolantide oynama vardı ama sonradan öğrendim ki trigeri takarken yetkili servis sente atlatmış. Brc en küçük bi sorun çıkarmadı kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Teşekkür ederim. atikerin LPG Gold 4 Sil. OBDII Süper diye bi kiti var. Bizi karşılarmı acaba.

İyi bir usta takarsa hiç bir sıkıntı yaşamazsın.

Yorum bağlantısı
Feriz AY

Çetin bey,rölantide oynama var derken,nasıl bir oynama.

Yorum bağlantısı
Tayfur Polat

Ben geçmişte kullandığım 3 araçta Atiker kullandım ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Sizinde herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Size de tavsiye ederim. Tabi taktırılacak yer ve ustalarda önemli. Bulunduğunuz il deki taktırılacak yerleri iyi bir araştırma yaptıktan sonra taktırınız.

Yorum bağlantısı
Feriz AY

Eski aracım focus ta 7.5 yıl kullandım brc nin günahını aldım. rolantide oynama vardı ama sonradan öğrendim ki trigeri takarken yetkili servis sente atlatmış. Brc en küçük bi sorun çıkarmadı kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Feriz AY

Çetin bey,rölantide oynama vardı derken,nasıl bir oynama acaba?benim 2002 mondeoda benzinden Lpg ye geçer geçmez,700 devirle 1300 devir arası gidip geliyor.gaz pedalına basarsam sorun yok,ama1-2 dakika içinde düzenliyor.bazende devir saati sabit kalıyor,motor rölantisiz çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Huseyin CAN

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Prins teknomax montaj fiyatı 1650 lira. Bu ürünü bağlatmayı planlıyorum nasip ise..

Yorum bağlantısı
samet benlioğlu

Bende focus st nin 2000 modeli var. Atiker lpg takili herhangi bir sikinti sini gormedim. Hatta kafama gore benzinde kullandigim da oluyor. Cekis kaybi yasarmiyim diye dusunme. Asiri bi fark yok arada

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Bu arada yedek parçada atiker daha ucuz .

Yorum bağlantısı
Huseyin CAN

Şimdi prins teknomax ile atiker aynı fiyat. Şimdi atiker ve prins arasında gidip gelmeye başladım. Kafam karıştı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...