İçeriğe Yönlendir

Kuga Için Pioneer Ts-Wx210A Subwoofer

Turhan Onat

Recommended Posts

Turhan Onat

Merhaba, Hali hazırda Kuga aracımda Cyclone multimedia sistemi takılı. Ses sisteminde de kapı hoparlörlerine dokunmadan bir iyileştirme yapmak istiyorum. Almak istediğim ürün linki aşağıdadır. Bu ürünü tercih sebebim zaten küçük olan bagaj alanını daraltmamak.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-hoparlor-pioneer-ts-wx210a-amplifikatorlu-subwoofer-yari-fiyatina-255590435/detay

Bu kapsamada;

1-Bu ürün Cycleone sisteme uygun mudur  kısaca birbirini destekler mi?

2-Tamam destekler ama değmez diyorsanız muadil olarak önerileriniz lütfen?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Ben Focus aracımda Pioneer WX110A kullanıyorum ve memnunum.

http://www.amazon.de/Pioneer-TS-WX110A-geschlossener-Aluminium-Konus-Woofer-Bauweise/dp/B0052T4KIW/ref=sr_1_18?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1452502816&sr=1-18&keywords=pioneer+subwoofer

Subwoofer için ana ünitenizde subwoofer çıkışının olması yeterli olacaktır. Olmaması durumunda araya bir aparat koyarak hoparlör çıkışlarından bir hat alıyorlar, ancak verim oldukça düşüyor.

Ben Subwoofer'ı sabitlemeden önce bagajda denedim, yeterli bulmadım. Bence bu ürünler koltuk altında kullanılmak için daha uygun.o nedenle de sağ yolcu koltuğu altına sabitledim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz
(düzenlendi)

Ben bu ürünü kullanıyorum. Çok memnunum.

Hiç bir ilave çıkış gerektirmiyor. İsterseniz normal hoparlörlerin birinden bağlantı yapabiliyorsunuz.

http://www.hepsiburada.com/alpine-swe-815-20cm-eseri-dahili-amplifikator-50-125hz-12db-acik-kapali-port-subwoofer-p-OTALPSWE-815

Ben Bostanlı'dayım. Yakınsanız gelip deneyebilirsiniz...

tarihinde Kazım Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat
(düzenlendi)

Ben Focus aracımda Pioneer WX110A kullanıyorum ve memnunum.

http://www.amazon.de/Pioneer-TS-WX110A-geschlossener-Aluminium-Konus-Woofer-Bauweise/dp/B0052T4KIW/ref=sr_1_18?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1452502816&sr=1-18&keywords=pioneer+subwoofer

Subwoofer için ana ünitenizde subwoofer çıkışının olması yeterli olacaktır. Olmaması durumunda araya bir aparat koyarak hoparlör çıkışlarından bir hat alıyorlar, ancak verim oldukça düşüyor.

Ben Subwoofer'ı sabitlemeden önce bagajda denedim, yeterli bulmadım. Bence bu ürünler koltuk altında kullanılmak için daha uygun.o nedenle de sağ yolcu koltuğu altına sabitledim.

Subwooferi cycleon cihazıma balayacağım. Bu gün montaj yapılan yere sordum Sistem amfi çıkışına bağlayabileceğini söyledi.İşin montaj kısmı ok. Esas olan verimli olup olmayacağı.

Hiç bir ilave çıkış gerektirmiyor. İsterseniz normal hoparlörlerin birinden bağlantı yapabiliyorsunuz.

http://www.hepsiburada.com/alpine-swe-815-20cm-eseri-dahili-amplifikator-50-125hz-12db-acik-kapali-port-subwoofer-p-OTALPSWE-815

Güzel bir ürün ama Kuga  bagajı gerçekten çok  kısıtlı. Bana minimal bir ürün lazım.

tarihinde Turhan Onat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Eger kullandiginiz model suysa;

https://otodvdnavigasyon.com/product/2582/ford-kuga-navigasyon-multimedya-cihazi-avgo.html

Sub cikisi mevcut. Bu demek oluyor ki amfili bir sub is gorecektir. Sesin kalitesi mevcuda göre hatiri sayilir sekilde artar. Hoparlorlerinize bas gondermeyeceginiz icin tizleri alir, alcak frekanslar suba gidecegi icin de baslari hissedersiniz.

Daha kucuk olarak ben massive marka kullaniyorum. Koltugun arkasina cirt cirt ile yapisacak kadar hafif ve ince. Istenirse kablolu kumândasi da var ama ben kullanmiyorum. Punto icin yeterli ama ses yaridan daha kisik. Kuga icin de yeterli olur.

Saygilarimla.

1584157be950a641043c2923d61a7bbe.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

verim derken? ses seviyesi? min alan kaplama ile iyi bas gelir.

ama linkteki alpine de ister kapalı ister açık kullaınmı var. yani şans daha yüksek

Yorum bağlantısı
Serhat CENGİZ

Ayni cihazdan ben de kullanıyorum focus 3 aracimda.. gayet etkili ve boyutuna göre. . Tavsiye ederim..fiyat da iyi ben 5 sene önce 600 tl ye almistim

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Eger kullandiginiz model suysa;

https://otodvdnavigasyon.com/product/2582/ford-kuga-navigasyon-multimedya-cihazi-avgo.html

Sub cikisi mevcut. Bu demek oluyor ki amfili bir sub is gorecektir. Sesin kalitesi mevcuda göre hatiri sayilir sekilde artar. Hoparlorlerinize bas gondermeyeceginiz icin tizleri alir, alcak frekanslar suba gidecegi icin de baslari hissedersiniz.

Daha kucuk olarak ben massive marka kullaniyorum. Koltugun arkasina cirt cirt ile yapisacak kadar hafif ve ince. Istenirse kablolu kumândasi da var ama ben kullanmiyorum. Punto icin yeterli ama ses yaridan daha kisik. Kuga icin de yeterli olur.

Saygilarimla.

1584157be950a641043c2923d61a7bbe.jpg

Kullandığım cihaz budur,

http://urun.n11.com/multimedya-sistemleri/cyclone-ford-yeni-kuga-dvd-ve-multimedya-sistemi-P28715279?cid=604001&gclid=Cj0KEQiA5dK0BRCr49qDzILe74UBEiQA_6gA-tpE6sF84MVKeeRcRr2HSbUVrt7SQy-N-DbhjUIPhX0aAhiH8P8HAQ

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

verim derken? ses seviyesi? min alan kaplama ile iyi bas gelir.

ama linkteki alpine de ister kapalı ister açık kullaınmı var. yani şans daha yüksek

Çağlar bey, elektronik terimler bana çok yabancı. Açık kullanım, kapalı kullanım ne demek? 

Araç içinde yüksek sesle müzik dinlemem, istediğim normal ve  kısık seslerde  derin bas almak, ama dediğim gibi bagaj alanımdan feragat etmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Evet, bu cihaz hakkında çok iyi yorumlar var. Nazik davetiniz için teşekkür ederim.Bu ürün için karar verirsem sizi arayacağım.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Turhan Onat

Merhaba, Nihayet Alpine swe 815 cihazı aldık. İş montaj yaptırmaya kaldı. Bugün görüştüğüm bir yer bağlantıyı  cyclone teypden değil,başka yerden yapacağını söyledi.Kapı hoparlöründen alacak tahminim.Şimdilik araştırmalarım sürüyor.

Doğru bağlantı için görüşlerinizi , ilaveten İzmirde bu bağlantıyı yapabilecek iyi bir servis tavsiyesine ihtiyacım var.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Teybin arkasina cevirici taktirin Subwooferiniz anfili model, hoparlorden almamasi lazim baglantiyi, ses cikmaz zaten.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Şimdi başka  bir servis ile görüştüm. Cyclone teyp  RCA çıkışından bağlantı yapacaklarını,istersem amfi çıkışından da bağlantısı olacağı ancak o zaman ilave kablo maliyetleri olacağını söyledi.

Yorum bağlantısı

Şimdi başka bir servis ile görüştüm. Cyclone teyp RCA çıkışından bağlantı yapacaklarını,istersem amfi çıkışından da bağlantısı olacağı ancak o zaman ilave kablo maliyetleri olacağını söyledi.

Tamam dogru olan baglanti budur. Orjinal unite olmadigi icin arkadan rca cikisi vardir cihazin.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Tamam dogru olan baglanti budur. Orjinal unite olmadigi icin arkadan rca cikisi vardir cihazin.

Saygilarimla.

Teşekkür ediyorum ilginiz için.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Hayırlı olsun. Çok güzel seçim.

Aldığınız cihazı, doğrudan hoparlör çıkışından bağlayabilirsiniz. Yada ana ünite üzerinden RCA' dan da bağlayabilirsiniz. Ben çıkışı arka kapı hoparlöründen aldırdım. Hiç bir sorun yok, ses süper.

Tüm bağlantı kabloları ve aparatları zaten hoparlör ile birlikte geliyor. İlave kablo filan almanıza gerek yok.

Balçova Mediamarkt'ın karşısında iki tane yan yana oto teyp işleri yapan dükkan var ben onlardan birine yaptırdım. Sağ olsun çok özen gösterdi. 50 lira verdim.

Bu arada, kurulumdan sonra subwoofer'ın altındaki portu açmanızı tavsiye ederim.

Tekrar hayırlı olsun.

Merhaba, Nihayet Alpine swe 815 cihazı aldık. İş montaj yaptırmaya kaldı. Bugün görüştüğüm bir yer bağlantıyı  cyclone teypden değil,başka yerden yapacağını söyledi.Kapı hoparlöründen alacak tahminim.Şimdilik araştırmalarım sürüyor.

Doğru bağlantı için görüşlerinizi , ilaveten İzmirde bu bağlantıyı yapabilecek iyi bir servis tavsiyesine ihtiyacım var.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı

Aktif subwoofer degil mi alinan? Hoparlorden baglanti ile ses nasil geliyor? Ev sinema sisteminde bu sekilde ses alinmaz mesela.

Arka kapidan baglanti oldugunda paralel hat arka kapinin sesini dusurur, tum frekanslari suba gonderir. Bazi ana unitelerde arka hoparlorleri sub ile surmek icin ayar vardir ama bu baglanti turu en basit yoldan ama verimin en dusuk alindigi baglantidir. Sub'a boguk sekilde calarak kaliteyi dusurecek yuksek frekans seslerin girmesini engellemek icin Sub uzerindeki lpf ayarina cok is duser ama yine de hem subin hem de hoparlorun verimi azalir.... diye dusunuyorum.

Saygilarimla

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Aktif sub'un üzerindeki amfi, gelen sesi RCA ses sinyali olarak çevirerek işliyor. Bu nedenle sesi nereden alırsanız alın wooferdan gelen seste çatlama patlama olmaz ve olmuyorda. Aynı sebeple bağlantı alınan hoparlörde de ses düşüşü yaşanmıyor. Yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum.

Zaten Alpine bu cihaz için kurulum kılavuzunda da hoparlör üzerinden ses alarak işlem yapılabileceğini söylüyor.

4229Adsiz.jpg

Aktif subwoofer degil mi alinan? Hoparlorden baglanti ile ses nasil geliyor? Ev sinema sisteminde bu sekilde ses alinmaz mesela.

Arka kapidan baglanti oldugunda paralel hat arka kapinin sesini dusurur, tum frekanslari suba gonderir. Bazi ana unitelerde arka hoparlorleri sub ile surmek icin ayar vardir ama bu baglanti turu en basit yoldan ama verimin en dusuk alindigi baglantidir. Sub'a boguk sekilde calarak kaliteyi dusurecek yuksek frekans seslerin girmesini engellemek icin Sub uzerindeki lpf ayarina cok is duser ama yine de hem subin hem de hoparlorun verimi azalir.... diye dusunuyorum.

Saygilarimla

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Turhan Onat

Bağlantı hoparlör çıkışı kullanılarak yapıldı . RCA için ek kablo maliyeti talep edildi. Takan arkadaş  rca veya hoparlör çıkışı bağlantı arasında fark duyamazsınız ek para harcamaya gerek yok şeklinde beyan yaptı. Ben de ekenomik olanı tercih ettim. Şimdilik gayet memnunum.

Konuya ilgi duyarak bilgi ve deneyimleri ile destek veren herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Kazım Yılmaz

Doğrudur. Bu cihaz için RCA yada hoparlör bağlantısı arasında fark yok. Bende doğrudan hoparlör çıkışına taktım.

Sesten memnun kaldınız mı?

Bağlantı hoparlör çıkışı kullanılarak yapıldı . RCA için ek kablo maliyeti talep edildi. Takan arkadaş  rca veya hoparlör çıkışı bağlantı arasında fark duyamazsınız ek para harcamaya gerek yok şeklinde beyan yaptı. Ben de ekenomik olanı tercih ettim. Şimdilik gayet memnunum.

Konuya ilgi duyarak bilgi ve deneyimleri ile destek veren herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...