İçeriğe Yönlendir

Aliexpress Veya Ebay Ürün Tavsiyesi

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Yurtdışında ki sitelerden satın alıp kullandığımız ürün tavsiyelerini paylaşalım. Performans / fiyat oranını test edebildiğimiz ürünleri.

Benzer ürünler arasında seçim yapmak zor olabiliyor, her ne kadar satıcının yıldızına da baksak gerçekleşmiş olan satın alım tavsiyesi ve tecrübesi de çok değerli olacaktır yeni alıcılar için.

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Durup dururken beni masrafa sokacak bir konu . 

Şaka bir yana çok faydalı alışverişler çıkacaktır .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Faydalı bir konu olmuş. İlk ürün tavsiyesi benden gelsin. ;)

http://www.aliexpress.com/store/421128

Mağazasında uygun fiyata güzel ürünler var. Satıcı ile koordine kurabilirsiniz. ELM327 OBD/OBD2 Cihaz satın almıştım. Sorunsuz hızlı bir şekilde geldi. Ürünün Tracking Number  ile gelmesini isteyince ürün 5-6 $ dahi olsa kırmadan kargo takip numaralı gönderiyor. Güvenilir ve ilgili bir satıcı...  :good1:

Yorum bağlantısı
Muhammed İkbal Dübek

Gayet faydalı bir konu, bir çoğumuz o sitelere müracaat ediyoruz. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Yakin zamanda Aliexpress den aliş veriş yapmanizi tavsiye etmem.Çin 7 gunluk bir milli bayramda ve hali hazirda Honkong da devam eden buyuk gosteriler yuzunden devlet daireleri bile calisamiyor.

+1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

güzel başlık.  :good1:

testler devam ediyor bitsin eklerim. bide gelecekler var daha.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ulen bu çinliler ne çok tatil yapıyor ya, ne zaman üretiyor bunlar bu kadar ıvır zıvırı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

5 gün kuruluş tatillleri var gariplerin o kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zamanında toyota nın  6 günlük üretimi, ford otosan nın yıllığı idi. Uzakdoğu candır :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün ampul konusuna değineceğim.. Tabi ki otomobil ampulleri... 

Ampul almadan önce yapılması gereken ilk şey ne alacağını bilmektir... Bunun için şu kılavuz siteyi önereceğim... 

Osram Ampul kılavuzu http://am-application.osram.info/en

Bu siteden aracınızı doğru olarak bulduktan sonra hangi ampule bakacağınızı seçeceksiniz.. 

Aşağıdaki resme iyi bakmalıyız... 

Bu ampul mondeonun fren lambası... Ampulün özelliği hem şaş, hem topal olması.. Yani tırnaklar hem karşılıklı değil, hem de aynı hizada değil... 

Bu özelliği tecnical data satırında görüyoruz... 

Bize kılavuz edecek olan kısım, BAZ15d kısmıdır... 

iAHP3Sg.jpg

Aliekspress veya ebay'de BAZ15d olarak aradımızda karşımıza bir çok örnek çıkar... 

Arama sonuçları geldiğinde, 

Ücretsiz kargo, çok satanlar, indirimdekiler vb bir çok daralta yapılabilir... 

Vv6Q7ym.jpg

Bu seçim de yapıldıktan sonra dikkat edilmesi gereken, satıcının başarı yüzdesi ve satış adedidir... 

Genelde görünen şudur, 

Satış adedi yüksek başarı oranı yüksek olan satıcılar, ortalamanın üstünde fiyat isterler ancak benim tavsiyem bu satıcıların tercih edilmesidir.. 

Satıcıya yapılan yorumlar da önemlidir.. Mutlaka bakılmalıdır.. 

r54ZfhS.jpg

Ödemeler kredi kartı ile yapılır, ben 10 yılı aşkın süredir yurt dışı sitelerden alışveriş yaparım, bu güne kadar herhangi bir sorun yaşamadım ancak her şeye rağmen sanal kart kullanırım... 

Paypal hesabımda da sanal kart tanımlıdır.. Limitini gerektiği kadar açarım... 

Alışveriş için çok az ingilizce yeter, nelere bakmanız gerektiğini bilmek yeterlidir... 

İngilizceniz hiç yoksa siteyi komple Türkçe'ye çevirebilme imkanınız var.. Ancak teknik terimlerde ingilizce daha mantıklı olduğu için ben ingilizce kullanıyorum... 

Her şeye rağmen, fiyatlar TR fiyatlarının yarısı kadardır... TR'den de alsak, aynı ürünler ve muhtemelen bu satıcılardan alındığı için arada birilerini zengin etmenin mantıksız olduğunu düşünüyorum... 

Bir sonraki mesajımda bir kaç ampul önereceğim... 

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İç aydınlatmalarda kullanabileceğiniz benim çok memnun olduğum bir T10 W5W modeli.. 10 tanesi 6.5 dolar (14.75 TL)  http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Car-Auto-LED-T10-194-W5W-20-led-smd-3020-Wedge-LED-Light-Bulb/1569250182.html

Park ampullerinde kullandığım Cree lensli güçlü bir T10 modeli  http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-2pcs-T10-5W-Cree-Q5-LED-Car-Reverse-Backup-Light-Bulb-DC9V-16V-194/1342132153.html

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Cok faydali bilgiler olmus mehmet abi [emoji106]

Benm aldigim 5x5 smd ledler plakalar icin cok yetersiz. İc aydinlatma icin onderdigin plakaliklardada guzel sonuclar verirmi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cok faydali bilgiler olmus mehmet abi [emoji106]

Benm aldigim 5x5 smd ledler plakalar icin cok yetersiz. İc aydinlatma icin onderdigin plakaliklardada guzel sonuclar verirmi?

plakalık ampulünün kodunu söylesene bana.. ?

yukarda verdiğim tekniği kullan ama.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

plakalık ampulünün kodunu söylesene bana.. ?

yukarda verdiğim tekniği kullan ama..

2ccaa6af0d9d88e138d4b5e98fd472ce.jpg

Sonuc bu cikti

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Naci bunların ışığı gayet yeterli... http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Car-Auto-LED-T10-194-W5W-20-led-smd-3020-Wedge-LED-Light-Bulb/1569250182.html

Sonuçta plaka bu, çok aydınlatmamak gerek :D

Ben bundan taktim pekte aydinlatma saglamadi. Bulundugu sayinin ustunu aydinlatti

5563f823c3f3273c5238859103f1a890.jpg

Senin led cephaneligi kadar olmasada 10 tane 10 tane alip deniyorum [emoji4][emoji106]

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Naci bunların ışığı gayet yeterli... http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Car-Auto-LED-T10-194-W5W-20-led-smd-3020-Wedge-LED-Light-Bulb/1569250182.html

Sonuçta plaka bu, çok aydınlatmamak gerek :D

Abi bunların renklerini nasıl ayırt ediyoruz . Bazıları mavimsi yanıyor onların aydınlatmasıda görüntüsüde pek hoş olmuyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim gösterdiğim ledi ben iç aydınlatmalarda kullanıyorum. Memnunum.

Standart beyazı al. Fotoda mavi çıkar ama beyazdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Ödemeler kredi kartı ile yapılır, ben 10 yılı aşkın süredir yurt dışı sitelerden alışveriş yaparım, bu güne kadar herhangi bir sorun yaşamadım ancak her şeye rağmen sanal kart kullanırım... 

Paypal hesabımda da sanal kart tanımlıdır.. Limitini gerektiği kadar açarım... 

Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok yararlı oldu. Bu bilgiler doğrultusunda siteye baktım bir kaç ürün gözüme çarptı. Almak istiyorum ama bir sorum olacak.

Şimdiye kadar hiç bu gibi sitelerden alışveriş yapmadım bir ürün beğendim fiyatı da baya uygun almak istiyorum ama sanal kartım yoktur. Şimdiye kadar yaptığım alışverişlerin hiçbirinde sanal kart kullanmadım bir problemle de karşılaşmadım. Yurt dışı sitesi olduğu için sanal kart kullanmam iyi mi olacaktır? Yurt içi sitelerinden yaptığım gibi kendi kredi kartımla yapsam bir sorun olur mu acaba?

Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok yararlı oldu. Bu bilgiler doğrultusunda siteye baktım bir kaç ürün gözüme çarptı. Almak istiyorum ama bir sorum olacak.

Şimdiye kadar hiç bu gibi sitelerden alışveriş yapmadım bir ürün beğendim fiyatı da baya uygun almak istiyorum ama sanal kartım yoktur. Şimdiye kadar yaptığım alışverişlerin hiçbirinde sanal kart kullanmadım bir problemle de karşılaşmadım. Yurt dışı sitesi olduğu için sanal kart kullanmam iyi mi olacaktır? Yurt içi sitelerinden yaptığım gibi kendi kredi kartımla yapsam bir sorun olur mu acaba?

Yurtiçi de yurtdışı da işinizi garantiye almak için sanal kart kullanın bence 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yurt içi sitelerinden yaptığım gibi kendi kredi kartımla yapsam bir sorun olur mu acaba?

Bence bir sorun olmaz... Sonuçta güvenli siteler... Ama tedbir de iyidir... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ilk başlarda hep kredi kartını kullandım, şimdi sanal kartımı kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İç aydınlatmalarda kullanabileceğiniz benim çok memnun olduğum bir T10 W5W modeli.. 10 tanesi 6.5 dolar (14.75 TL)  http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Car-Auto-LED-T10-194-W5W-20-led-smd-3020-Wedge-LED-Light-Bulb/1569250182.html

Park ampullerinde kullandığım Cree lensli güçlü bir T10 modeli  http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-2pcs-T10-5W-Cree-Q5-LED-Car-Reverse-Backup-Light-Bulb-DC9V-16V-194/1342132153.html

6.5 tan 5.85 e inmiş ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...