İçeriğe Yönlendir

Obd Li Tüp Taktıranlar ?

Fatih Hanoğlu

Recommended Posts

Fatih Hanoğlu

Herkese selamlar,

Aranızda OBD li tüp taktırıpta yinede aracında MOTOR ARIZA LAMABSI yanan oldu mu acaba?

Hayrılı günler..

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

OBD'li tüpler bu işe mi yarıyor?

Araştırmalarım sonucu arıza lamba ışığını en az derece de yakan kitli sistem OBDII imiş. Bende foruma danışmak istedim.

Ben yıllarca kullandım hiç arıza lambası yanmadı.

Eyvallah hocam :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Obd sisteminde Zengin fakir karışım olayı ayarlandığı için arıza lambası yanmıyor. Ama başka arızanız olur Lamba yanar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Brc'nin belkide en büyük eksikliği bu. Yeni nesil, özellikle turbo benzinli araçlar için obd li sistem şart.

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Brc'nin belkide en büyük eksikliği bu. Yeni nesil, özellikle turbo benzinli araçlar için obd li sistem şart.

Katılıyorum size hocam. O yüzden bende Atikerin OBD li sistemini taktırmayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Katılıyorum size hocam. O yüzden bende Atikerin OBD li sistemini taktırmayı düşünüyorum.

Ben taktırdım sıkıntı yok. 1,350 km oldu taktıralı gerçi. 

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Ben taktırdım sıkıntı yok. 1,350 km oldu taktıralı gerçi. 

Atiker mi?

Forumda edindiğim önemli bir bilgi daha : 

OBD II sisteminin yakıt düzeltmesi yapmasının en büyük avantajı, aracın fakir karışımda kalmayarak subap sorunlarının bir kısmının önüne geçmesidir. OBD II Sistemin enjektörleri normal sisteme oranla daha kuvvetlidir. Arıza lambası da lpg den kaynaklı yanmayacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Atiker mi?

Forumda edindiğim önemli bir bilgi daha : 

OBD II sisteminin yakıt düzeltmesi yapmasının en büyük avantajı, aracın fakir karışımda kalmayarak subap sorunlarının bir kısmının önüne geçmesidir. OBD II Sistemin enjektörleri normal sisteme oranla daha kuvvetlidir. Arıza lambası da lpg den kaynaklı yanmayacaktır.

Atiker gold. 

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Atiker gold. 

Gold ile OBD arasında ki farkta regülatörün ve enjektörlerin farklı bir model olmasıymış. Sanırım daha uzun ömürlü ve kaliteli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Koç

Benmi yanlış bilgi edinmişim acaba.lpg arıza lambasını yakmadan hatayı siliyor diye biliyorum obd.brc my 11 taktırdım.lqmba yakma falan yok 1 yıl oldu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

OBD karışımı dengeliyor. Kötü gaz ya da herhangi bir sebepten dolayı lamba yanarsa dengeleyip söndürüyor ve subapların ömrünü arttırıyor.

Sanırım BRC ile FORD'un arası baya iyi bir kaç tane BRC olupta lamba yakan okudum buldum ama genelde sıkıntı çıkarmıyor BRC.

Yorum bağlantısı
Talip Eren
(düzenlendi)

Bu obd li denilen lpg nin montajında lambda sensörüne bağlantı yapılıyormu?

tarihinde Talip Eren tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Bu obd li denilen lpg nin montajında lambda sensörüne bağlantı yapılıyormu?

Sanırım sensöre değilde benzine gelen oksijen oranını lpg ye de verip ikisini birbirine en yakın olacak şekilde dengeliyor. bu sebepten ötürü arıza lambası yanmıyor. Benzin ile lpg arasında dengeleme kiti gibi birşey bu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Romano taktırdım, özellikle ODBII olmasını istedim.

Taktırdığım dan bu yana 7 bin km yaptım lamba yanmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Romano taktırdım, özellikle ODBII olmasını istedim.

Taktırdığım dan bu yana 7 bin km yaptım lamba yanmadı.

Başarılı :D Güle güle kullan inş.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Gold ile OBD arasında ki farkta regülatörün ve enjektörlerin farklı bir model olmasıymış. Sanırım daha uzun ömürlü ve kaliteli.

Hangisi?

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

Hangisi?

Gold regülatör ve enjektör açısından daha kaliteli ve biraz daha pahalı dogal olarak

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

BRC My-11 lpg kiti ile 23 bin km. oldu. Arıza lambası falan yanmadı. Gayet memnunum. :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

BRC My-11 i Fordlar için yapmışlar zaten. Çok nadir BRC den şikayet eden fakat malum biraz pahalı..

Yorum bağlantısı
Serkan Erden

obd nin amacı zaten arıza lambası yanmasını engellemektir. atiker obdli kullandım hiç sorun olmadı. lovato kullanan arkadaşımdada sorun yok. sadece hyundailerde extra bir parça takılması gerekliymiş.ne olduğu şimdi aklıma gelmedi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Atiker'in OBD li sistemi arıza lambası yanarsa söndürmeye yarıyor diye okumuştum. Ki çok çok saçma bir sistem, arıza lambası yansın ki ne olduğunu bilelim.

Prins vs in OBD li sistemi ise STFT (Short Term Fuel Trim) ve LTFT (Long Term Fuel Trim) değerleri ile enjeksiyon zamanını dengeliyor diye biliyorum. (olması gereken)

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

3 aracta atiker obd kullandim hicbiri lamba filan yakmadi halada kullaniyorum şuanki focusumda.

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Obd kitlerin fiyatlari ne kadar aceba? Bemim aractada devamli yaniyor lamba.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...