İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Benzin Kokusu

Şahin Topaloğlu

Recommended Posts

Mustafa Serhat

Geçmiş olsun abi, cok sinir bozucu bir durum bilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Uğurlu

benim aracta da bi koku var sanki yağ kokusu gibi benzin değil ama ben alıştım kokuya ama ilk kez binen kişiler laf ediyor :)

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Arkadaşlar başıma geldi uyarmak bana düşüyor allah göstermesin çok büyük felaketlere yol açabilir lütfen uyarılarımızı dikkate alınız.

Konu benzin kokusu takviye bilgi;

Muhtemelen kaputunuzu açtığınızda bahsedeceğim yerlerde kelepçe göremeyeceksiniz,

r1xxud.jpg

1 nolu işaretli yere kelepçe takınız,

2 nolu işaretli yer benzin basınç regülatörünün yeri kelepçeleyin,

3 mavi renkle gösterdiğim hortumun devamında birleşme yeri var çok önemli vurun kelepçeyi,

Arabanızın yanmasından iyidir dostlarım tedbir tedbirdir.

Hadi kolaygelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Derviş Dursun

Bu aralar aynı sorunu yaşıyorum. Dün özellikle denedim camları kapattım, klima da açıktı koku falan kalmadı. Ne zaman camı açsam geliyor. Direk aklıma arka koltuğun altındaki pompa kapağı geldi. Lastiğe baktım sağlam, sıkıca da tutuyor. Kapağı kaldırınca koku vermeye başladı. İki hortum var zaten, onları bastırdım oynattım bişey yok gibiydi ama etrafı benzinden ıslaktı belliydi. Acaba kaçak hortumların takıldığı aparatlardan mı oluyor? Onları tek bulup takabilir miyiz? Son olarak camı kapatınca kokunun gelmemesi üstündeki koruma lastiğinin gayet sağlam olduğunu gösterir ama camı açınca o kadar yoğun koku vermesi nedir anlayamadım. Sonuçta araba gidiyor, arkadan hava alıp götürmeli :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çiğ yakıt yakıyor aracınız muhtemelen. Yakıt ortalamanız ne durumda? Ateşlemede sıkıntı görüyor musunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
12 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Çiğ yakıt yakıyor aracınız muhtemelen. Yakıt ortalamanız ne durumda? Ateşlemede sıkıntı görüyor musunuz?

Yakıt pc ekranında herzaman olduğu gibi rolantide 0.9 lt. Ama çok çabuk bittiği söylenemez. Ateşleme yeni ve orjinal. İlk aldığımdan beri hissediyorum. Lakin olayı çözdüm sanırım. Ne zaman benzin alsam kokuyu yapmaya başlıyor. Genelde yarımın üstündeki çeyrekte. Ama normal çeyreğe indimi bişey yok. Sanırım dediğim gibi pompa kapağında falan sorun var, çünkü baktığımda lastik kapağın altı benzindi. Dolu olunca yolda giderken calkalanip contadan falan kaçırıyor galiba 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
13 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Lakin olayı çözdüm sanırım. Ne zaman benzin alsam kokuyu yapmaya başlıyor.

Tahliye hortumunuzu kontrol ettiriniz o halde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 saat önce, Derviş Dursun yazdı:

Dolu olunca yolda giderken calkalanip contadan falan kaçırıyor galiba 

Deponda delik olabilir Tam doldurup, dik bir yere park edersen (tabi sırayla, önce ön ön sonra geri geri vs) benzin sızıyorsa görürsün.. 

Ben galiba aynı sebeple 99 mondeonun depoyu değiştirmiştim.. 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Çağlar abi kayıp. Görse yorum yapardı. Fece sayfasında da yok, burda da yok :D

Abi yarıma kadar doldururdum olur biter. İki üç depo benzin parasını vermeyim depoya :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Harun Şen

Koku içeride ise arka minderi kaldırıp şamandıra giriş çıkış hortumlarını ve contasını konrtol etmeli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Yasin Aydan

Arkadaşlar bende de benzer bir problem var. Aracın havalandırmasını açınca içeriye gaz kokusu veriyor. Sebebi nedir?

Yorum bağlantısı
Yasin Aydan
10 saat önce, Fatih Emre yazdı:

Gaz kaçağı var

Nereyi kontrol etmem gerekiyor yada ne yapmalıyım?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 08.09.2017 at 22:48, Yasin Aydan yazdı:

Nereyi kontrol etmem gerekiyor yada ne yapmalıyım?

Sizin kontrol etmeniz zor.. Bir lpg'ciye gidin, kaçak kontrol cihazları var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...