İçeriğe Yönlendir

Otomobil Seyir Halindeyken Gelen Ses Nedir Acaba ? (Tata İndigo)

Tayfur Polat

Recommended Posts

Tayfur Polat

Değerli abilerim ve kardeşlerim. Son zamanlarda aracımı kullanırken yeni farkettiğim bir sorun var. Bu sorun,  Otomobil ile seyir halindeyken , ama her zaman değil ara-sıra meydana gelen bir ses hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. normal 3. vites ve üstü vitesde giderken araç egsoz borusu kısmında pat, pat diye patlama sesi gelmeye başladı. Son 20 günde, bazen hiç bu ses yok, bazen 1-2 defa oluyordu. Geçen gün en az 7-8 defa pat, pat diye patlamaya benzeyen bir ses geliyor.

Ben daha önce memleketim Elazığ' a gitmiştim orda aracı temiz yıkasınlar diye, bir benzin istasyonundan 30 TL' lik gaz attırdım ve 2-3 gün sonra da bilinen bir marka istasyondan Lpg yi Fulleyip, Siirt' e geldim. bi 20 km rede burda aracı lpg de kullandıktan sonra Lpg bitti , yeniden bilinen kaliteli bir istasyondan Lpg attırdım 50 TL lik, bu Lpg attırmadan sonra bu ses gelmeye başladı. Ben memlekette İsmi meşhur olmayan İstasyondan Lpg attırdığım o otogaz belki kaliteli değildir onun yüzünden bu ses geliyor diye düşünüyordum. Acaba olabilir mi ? dediğim ismi bilinmeyen istasyondan gaz doldurduktan 2 gün sonra araçta bir titreme de oluşmuştu. 

* Şimdi son 3 defadır kaliteli yerden Otogaz attırmama rağmen bu pat pat , patlama sesinin oluşma sebebi nedir acaba ?

Daha önce başına gelen varmı?

Tekrardan araç Lpg markasının servisine gitmeyi düşünüyorum. Yine de sizden bilgi almak isterim. Fikri ve önerisi olan varsa bana bilgi verirse memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bujiler,buji kabloları ?

araç marka model nedir ?

Yorum bağlantısı
Tayfur Polat

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır.

Saygılarımla,

Kerem bey,  aracımı değiştirdim, yanlız güncelleme yapmamışım. Derseniz eğer Tata marka araç ile ilgili bir kısım varsa oraya taşırsanız daha iyi olur. Ben bulamadığımdan dolayı önceki kısımdan konu açtım. Saygılar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Kerem bey,  aracımı değiştirdim, yanlız güncelleme yapmamışım. Derseniz eğer Tata marka araç ile ilgili bir kısım varsa oraya taşırsanız daha iyi olur. Ben bulamadığımdan dolayı önceki kısımdan konu açtım. Saygılar.

Uygun bölüme taşınmıştır.  :flowers:

Saygılarımla,

Yorum bağlantısı
Tayfur Polat

bujiler,buji kabloları ?

araç marka model nedir ?

Önder bey, bujileri değiştirmiştim. Kablolara karışmadım.

Araç marka, model:  Tata İndigo benzinli 2008 model

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...