İçeriğe Yönlendir

Land Rover Series Motor Sorunu

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Hakan Türkoğlu

arkadaşlar 1973 model series3 aracımın radyatörü delikti habugün ha yarın derken birtürlü vakit bulamadım yaptırmaya kar yağdıktan sonrada aracı çalıştırayım aküsü bitmesin dedim tabi radyatör donmuş genleşen buz delikleri dahada açmış ve su boşalmış bende aracı çalıştırıp bir tur atayım derken koku geldi ve araba stop etti ve çalışmadı ustayı çağırdım yağ çubuğunu çıkardı çeşme gibi su aktı abi motora su girmiş ya conta yada blok çatladı dedi bugün motoru söktük resimlerdeki parça çatlak dedi yarın teste girecek çatlak belki yapılabilir dedi büyük ihtimal yapılmayacak bu parçayı nereden tedarik edebilirim fiyatı aşağı yukarı ne olur birde bana radyatör lazım bulamıyorum satan yer biliyormusunuz araç 2.5 dizel istanbulda

m1kQWZ.jpg

bJGnoj.jpg

vnpO3m.jpg

BDAqjV.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bunu ancak Çağlar abi bilir, görüp gelir birazdan

bence görmez :crazy:

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

kpak mı blok mu çatlak?

radyatör neresinden kaçırıyor?

kapak çatlak dedi radyatör komple çürümüş heryerinden kaçırıyor komple değişmesi şart

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

:nargile:

bu tip araçlara muadil radyatör uyurması kplaydır. veya yan sanayisi bile vardır ? kayalar oto isim olarak çok yaygın parça konusunda?

kapak tamiri için yer lazım ise yardımcı olurum. en azından bir de orası bakar. eski ustaların klasik arabaların işlerini de yapan yer var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

bu arabanın alındığı günü hatırlıyorum babanıza almıştınız dii mi köyde binsin diye?

istanbulu Çağlar Abi bilir...

yada internetden ostim esnaflarını bulup arayacaksınız, çıkma sağlam bulabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

bu arabanın alındığı günü hatırlıyorum babanıza almıştınız dii mi köyde binsin diye?

istanbulu Çağlar Abi bilir...

yada internetden ostim esnaflarını bulup arayacaksınız, çıkma sağlam bulabilirsiniz

evet hocam forumda konusu vardı nazar değdi :(  yarın kapak teste gidecek kesin sonuç o zaman belli olacak

:nargile:

bu tip araçlara muadil radyatör uyurması kplaydır. veya yan sanayisi bile vardır ? kayalar oto isim olarak çok yaygın parça konusunda?

kapak tamiri için yer lazım ise yardımcı olurum. en azından bir de orası bakar. eski ustaların klasik arabaların işlerini de yapan yer var.

hocam kapak çatlaksa tamir edilirmi acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapakta tamir imkanı yüksek ihtimal. blok daha nadirdir ama sıkışılınca o da mümkün. radyatörün byutları su giriş çıkış yerleri ne uygun parça bulunması zor olmaz. kazanı sağlamsa, petkeelr ayrıca değişir bile.

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

kapakta tamir imkanı yüksek ihtimal. blok daha nadirdir ama sıkışılınca o da mümkün. radyatörün byutları su giriş çıkış yerleri ne uygun parça bulunması zor olmaz. kazanı sağlamsa, petkeelr ayrıca değişir bile.

hocam sizin yer nerde ben radyatörü kucağıma alıp gelim :)

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

land sultanbeyli özel ford servisinde yatıyor ama bazen özel aracımla sarıyere gidiyorum uğrayabilirim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yer konusunda araştırma yapayım ... iletşiime geçeriz

kapak ve radyatör için

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

yer konusunda araştırma yapayım ... iletşiime geçeriz

kapak ve radyatör için

kapak işi yarın kesnlik kazanacak rektefiyeye gidecek ama radyatör kesin alıcam ben size özelden yazarım hocam

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

2.5tdi defender motoru mu bu?

2.5 tdi ama series3  defender motoru olmaz heralde o daha büyük gibi tam emin değilim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Türkoğlu

blok veya kapak çatlamamış kapağın üzerinde  tl büyüklüğünde tapalar var onlardan birisi atmış ki iyiki atmış yoksa kapat çatlardı tapayı yerine taktılar taşladılar teste soktular sorun yok ucuz atlattık yani ingilizler güzel motor yapmış birde radyatör yaptırdım -500 tl -taktık şuan sorun yok gibi ama eksoz mavi duman atıyor eskiden yoktu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...