İçeriğe Yönlendir

Araç Içi Temizleme Spreyi

Eray Çalışkan

Recommended Posts

Eray Çalışkan

Würth'ün linkteki ürününü veya benzer bir ürün kullanan var mı? Kullanmamış olsanız bile sizce islevsel bir ürün müdür bu konudaki fikirlerinizi alabilir miyim?

Ayrıca kullanımında 'havalandırma iç sirkülasyon konumuna getirilir' denmiş. Benim 2006 fiesta için bu fan kademesinin altındaki düğme basılı mı olacak yani?

https://shop.wurth.com.tr/arac-ici-tazeleme-spreyi-100ml

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Kullandım kardeşim klima dezenfaktosyonu gibi bir şey hoş bir koku veriyor. lakin üstünde yazılan bakteri etkileri falan filen nasıl etkiler bilemedim.1 hafta hoş koku sunuyor

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

2865M2.jpg

Bu ürünü kullandım eylül gibi. Hoş koku devam ediyor. Başarılı bulmuştum. Dezenfekte etmiş midir bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Yorumlarınız için teşekkür ederim, başka fikri olan arkadaşların da yorumlarını beklerim :)

Yorum bağlantısı
Oğuz Doğru

Ben hepsiburada dan carpex diye bir ürün kullanmıştım klimamda da koku vs ykotu. bir süre esans kokusunu alıyorsun sonra yavaş yavaş kayboluyor.

Klima da koku ve bakteri olmasını istemiyor isen polen filtreni benim gibi her 5000 km de bir hava filtresi ile birlikte değiştirmelisin derim.

Bu ürünü de sadece araç 5 yasına gelmişti bende psikolojik olarak bir elden geçireyim dedim ondan kullandım. Koku var ise iki tüp uygulamakta fayda var.

http://www.hepsiburada.com/carpex-klima-temizleme-spreyi-09e018-p-OTM09E018

Yorum bağlantısı
Misafir

Klima dezenfekte köpükleri işe yarayan ürünlerdendir.

Kalorifer peteklerindeki pisliği tozu temizler.

Bakteri temizleme olayı tamamen farklı bir uygulama aslında.

Bu işlemi iç silkülasyon da olup, ac açık konumda fan derecesi en düşük, soğutma derecesi yada kademesi en soğukta olmalıdır.

Hortum sayesinde kalorifer ızgaralarına hortumu sokup sıkmaya başlayınca işlem başlamış olur.

Köpüğün kanallardan dışarı atmasını gördüğünüz an köpük sıkma işini bırakın.

Ac (klima) açık kalmaya devam etsin, aracın içinden ÇIKIN.

10 dakika daha bu sekilde çalışsın.

Gelelim bakteri temizliğine ; araca girip, soğuk olan modu en sıcağa alın (bakteri sıcakta olur ) bırakın 5 dakika da o şekilde çalışsın.

Önce ac kapatın,2 dakika sonrada kaloriferi. Ve aracı stop edin.

Kapıları açıp, havalandırın.

İşlem bu kadar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bakteri temizliğinin en iyi yolu ozon temizliği uygulatmaktır. Bu tip ürünler sadece klima/ kalorifer kanalı temizliği içindir.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen
(düzenlendi)

Würth'ün linkteki ürününü veya benzer bir ürün kullanan var mı? Kullanmamış olsanız bile sizce islevsel bir ürün müdür bu konudaki fikirlerinizi alabilir miyim?

Ayrıca kullanımında 'havalandırma iç sirkülasyon konumuna getirilir' denmiş. Benim 2006 fiesta için bu fan kademesinin altındaki düğme basılı mı olacak yani?

https://shop.wurth.com.tr/arac-ici-tazeleme-spreyi-100ml

Eray Bey her aracıma 6 ayda bir kullandığım bir ürün. Öncelik tabi ki klima ve havalandırmadaki kötü kokular için. İçeriğinde gümüş iyonları mevcut ve hafif yapışkan bir yapısı var. Bu özelliği ile içinden geçtiği tüm kanallara bir katman oluşturarak yapışıyor ve gümüşün anti bakteriyel etkisinden faydalanarak temizlik sağlıyor. Kullanımında hiçbir sakınca yok bence. Ne kadar işe yarıyor derseniz bilimsel bir veri yok ama ben faydalı olduğu kanaatindeyim  ( En azından psikolojik ) Bence kullanın. Fiyat olarak da oldukça makul bir ürün... 

İllaki gerçek antibakteriel temizlik istiyorsanız ( Astım vs gibi bazı hastalığı olan yakınlarınız ya da çocuklar için ) en iyisi Kerem Beyin dediği gibi OZON...

tarihinde Cem Dilmen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...