İçeriğe Yönlendir

Crafter El Yapımı Led Stop

Ahmet Çıplak

Recommended Posts

Ahmet Çıplak

Uzun süredir foruma giremiyordum işlerin yoğunluğundan dolayı kusuruma bakmayın. :)Hazır bugün konusu gündeme gelmişken ve moderatörümüzünde onayını almışken farklı led stop paylaşımlarını bu konu üzerinden paylaşmaya devam edeceğim. 

Volkswagen Crafter için yapmış olduğum çalışma, Her zamanki gibi pleksi vazgeçilmezim olmaya devam ediyor ve edecek. Malum günümüzdeki led stop tasarım araçların neredeyse hepsinde farklı şekillerde karşımıza çıkıyor ve ışığın homojen olması için gerekli en önemli malzememiz. 

Bu çalışmada fiesta için kullandığım pleksi çubuğu kullandım. Piyasada perakende olarak bulmak biraz zor ama illaki bulunur. Almak isteyen olursa web adresi verebilirim.Perakende değil toptan satış yapıyorlar.Fiyatları perakendeye göre çok daha uygun.

m1M7p4.jpgZ7XQp3.jpg

nLQmpN.jpgVv9XNB.jpgjVg1pW.jpgvn68VA.jpg1M6DBB.jpgrZ58pa.jpg7MaXdL.jpggZrVp0.jpgqPd8pZ.jpgMLVg2M.jpgQZLYNj.jpg

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Komutanım konunuzu ayırdım, her biri ayrı konu gelirse süper olur. Ellerinize sağlık :bravo: Çok beğendim :tap2:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Serhat

Elinize sağlık, gerçekten harika ölmüş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Eline sağlık çok güzel olmuş trafikte çoğu kişinin başını döndüreceğin kesin... :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)

Güzel çalışma olmuş elinize sağlık ama 2 şey pek hoşuma gitmedi(birazda zevk meselesi)
​1. angel halkalar tamamen yuvarlak yansa daha güzel olur, bunu yapmak biraz zor bildiğim kadarıyla. Siyah bant yerine kırmızı fosforlu bant yapsanız belki yanıyormuş gibi görünür o kısımda ışık gelince.
 ​2. frenler için led sayısını birazdaha fazla tutsanız daha emniyetli olur, sayısı az ve tek noktada olduğu için belki gündüz fazla dikkat çekmeyebilir gibi geldi bana(parlaklık olarak yeterli orasına laf yok)
Bütün çalışmalarınızda dikkatimi çekti sislere frenden daha çok yer ayırıyorsunuz mesela tam tersi olsa daha güzel olur bence.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

Elinize sağlık Çok güzel olmuş, ya yaza ya da bir daha ki ocağa ben de 0 crafter almayı düşünüyorum, adanaya gönderirim stopları :=)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Yani her zamanki gibi múkemmel kardeşim emeğine sağlık...

Yorum bağlantısı
Ahmet Çıplak

Güzel çalışma olmuş elinize sağlık ama 2 şey pek hoşuma gitmedi(birazda zevk meselesi)

​1. angel halkalar tamamen yuvarlak yansa daha güzel olur, bunu yapmak biraz zor bildiğim kadarıyla. Siyah bant yerine kırmızı fosforlu bant yapsanız belki yanıyormuş gibi görünür o kısımda ışık gelince.

​2. frenler için led sayısını birazdaha fazla tutsanız daha emniyetli olur, sayısı az ve tek noktada olduğu için belki gündüz fazla dikkat çekmeyebilir gibi geldi bana(parlaklık olarak yeterli orasına laf yok)

Bütün çalışmalarınızda dikkatimi çekti sislere frenden daha çok yer ayırıyorsunuz mesela tam tersi olsa daha güzel olur bence.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim.yuvarlağı tam olarak yakmak gerçekten zor bir iş. kırmızı folyo bile olsa görüntü değişmeyecek.İlk focus çalışmasında acemilik vardı ışık şiddeti açısı vs. gibi. ama frenler için ekstra led olması arka tarafı ciddi anlamda rahatsız edecektir. video yanıltıcı olabilir. şu anda fren ve sisler aynı, ışıklarda fark yok ve orjinalinden bir tık daha fazla ışık şiddetine sahip. NrnkAN.jpg

Elinize sağlık Çok güzel olmuş, ya yaza ya da bir daha ki ocağa ben de 0 crafter almayı düşünüyorum, adanaya gönderirim stopları :=)

Her zaman beklerim . :good1:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Çıplak

Harika eline saglık, bunlar paylaşılmazmı hiç. [emoji106][emoji5]

Harika bir calisma. Elinize, emeginize saglik.

Saygilarimla.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Eline sağlık Ahmet, her çalışma bir öncekine göre daha güzel oluyor.  :bravo:  :bravo:

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bu parçaları nerden temin ediyorsunuz ledlerin isimleri nedir biraz bilgi verebilirmisiniz bende çok yapmak istiyorum cok hevesleniyorum da işte parça temin edeceğim biryer bulamadım :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Çıplak

Bu parçaları nerden temin ediyorsunuz ledlerin isimleri nedir biraz bilgi verebilirmisiniz bende çok yapmak istiyorum cok hevesleniyorum da işte parça temin edeceğim biryer bulamadım :)

Power led,smd5050,smd5630,mantar led, dar açılı led vs.vs. ledler ve tüm diğer ürünlerin hepsi internette mevcut. Ebay,alibaba,aliexpres gibi yurt dışı sitelerinde bulmak mümkün.

Eline sağlık Ahmet, her çalışma bir öncekine göre daha güzel oluyor.  :bravo:  :bravo:

Teşekkür ederim Serkan yaptıkça insan yeni şeyler öğreniyor. Daha yol uzun. :good1:

Elinize sağlık..  :bravo: Gerçekten harika bir iş..  :bravo:

Sağolun.

Harika bir calisma. Elinize, emeginize saglik.

Saygilarimla.

Teşekkür ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çıplak

Nefis tasarım olmuş elinize sağlık.

Teşekkür ederim.
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Power led,smd5050,smd5630,mantar led, dar açılı led vs.vs. ledler ve tüm diğer ürünlerin hepsi internette mevcut. Ebay,alibaba,aliexpres gibi yurt dışı sitelerinde bulmak mümkün.

Teşekkür ederim Serkan yaptıkça insan yeni şeyler öğreniyor. Daha yol uzun. :good1:

Sağolun.

Teşekkür ediyorum.

Türkiyede yokmudur sahibinden gittigidiyor falan. Kafama koydum bende yapıcam ya. Mesela angelleri falan bulamadım nette ama ledler türkiyede olsa benim icin daha iyi olur  Yabancı ülkelerden alısveris yapmayı pek  tercih etmiyorum

Yorum bağlantısı
Ahmet Çıplak

Türkiyede yokmudur sahibinden gittigidiyor falan. Kafama koydum bende yapıcam ya. Mesela angelleri falan bulamadım nette ama ledler türkiyede olsa benim icin daha iyi olur Yabancı ülkelerden alısveris yapmayı pek tercih etmiyorum

Bu led lerin hepsi türkiye'de var. Angel halkaları da kendim yaptım hazır değil. Pleksi çubuk alacaksın bunun için.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...