İçeriğe Yönlendir

2012, Arka Difüzör Ve Kolçak

Mustafa Ercan Turgay

Recommended Posts

Mustafa Ercan Turgay

Merhabalar, aranıza dün akşam katıldım. 

2012 Titanium X+ aracıma birkaç değişiklik yapmak istiyorum. 

Antalya içinde difüzör (nasıl yazıldıgından emin değilim :)) ve vidasız kolçak temin edip taktırabileceğim biryer var mı ? İnternetten mi sipariş etmem gerek her ikisinide. 

Çok aşırıya kaçmak istemiyorum, hem kullanışlı hem uygun birşey olması gerek. Temiz kullanırım zaten.

Şimdiden teşekkürler 

Aradığım difüzör buna yakın birşey olucak.

PUgdq7.jpg

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Aşağıdaki gibi bir diffizör düşünürseniz Forumdan Galip Kandemir abi yardımcı olacaktır. Ürünler piyasadaki ürünlere göre daha kalitelidir garantisini verebilirim :)

nLy2AR.jpg

L1GE4J.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Ercan Turgay

Hatam varsa mazur görün ancak paylaştığınız fotoğraflar spoiler değil mi ? 

Difüzörden kastım alt kısma takılan spor parça.

Ve Galip abi kimdir, nasıl ulaşırım kendisine

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Galip bey ceza aldı, artık ulaşamazsınız.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaman

Hemşehrim hoşgeldin.Ben sana daha yakınım.Boşver İstanbul'u da Galip Beyide:)
Evet o gördüklerin seninde dediğin gibi spoyler.
Difüzor hakkında sana Antalya'da yaptıklarımızı canlı olarak gösteririm,beğendiğinide en uygun şekilde getirtiriz.
Antalya da Ford Club Tr yi mümkün olduğunca yaygınlaştırmaya çalışıyoruz..
Maalesef şuan yeterli çoğunluk olamadığından Isparta'ya git gel dahi yaptık,yapmayada devam ederiz.
Antalya da oldukca aktif çeşitli gruplarda var.Yardımlaşabilirsek sevinirim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ercan Turgay

Yardımlaşalım Fatih Bey, bu platformda yeniyim. Elimden gelen birşey olursa yapmaya hazırım, fikirlerinizi de almak isterim..

Isparta'da Diş Hekimliği okuyorum zaten orada da yardımcı olabilirim sizlere.

Yorum bağlantısı
Fatih Karaman

Haftasonu Antalya'da isen haberleşelim..
Isparta da okuyor olduğundan şanslısında,orada ki toplantılara katılabilirsin.Forumda Isparta'dan eğitimcimler,öğrenciler var fazlaca;)

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın
(düzenlendi)

Hemşehrim hoşgeldin.Ben sana daha yakınım.Boşver İstanbul'u da Galip Beyide:)

Evet o gördüklerin seninde dediğin gibi spoyler.

Difüzor hakkında sana Antalya'da yaptıklarımızı canlı olarak gösteririm,beğendiğinide en uygun şekilde getirtiriz.

Antalya da Ford Club Tr yi mümkün olduğunca yaygınlaştırmaya çalışıyoruz..

Maalesef şuan yeterli çoğunluk olamadığından Isparta'ya git gel dahi yaptık,yapmayada devam ederiz.

Antalya da oldukca aktif çeşitli gruplarda var.Yardımlaşabilirsek sevinirim.

Güzel arkadaşlarım. Yani allaha bizlere göz vermiş değilmi görelim diye ?

Paylaştığım fotoğrafta 2 adet ürün var. Alttaki ürün spoiler üstteki ürün Apaçık görüldüğü üzere Arka ek. Diffizörle birlikte yani. (Yanakları olursa ek deniyor sizin attığınız fotodaki aracın yanakları var)

Ve altta araca takılı olan fotosunu attım özellikle arkadan çekileni attımki diffizörü görün diye.

Hala spoiler diyen varsa . Tebrikler :)

Görmessiniz filan diye işaretledim.

28PXbN.jpg

tarihinde Ufuk Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Ercan Turgay

Tesekkurler Ufuk bey, fotoğraftan ayırt edememişim demek ki.. Dedim ya yeniyim bu platformda.

Haberleselim tabiki Antalya'dayim, özelden numaramı yazıyorum mesaj atar ya da ararsanız müsait bir zamanda gorusebiliriz.

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Estafurullah. Bu ürüne spoiler diyen arkadaşla iletişime geçiyorsun ona göre yani. Demekki oda pek tecrübeli değil :)

Her yapan kişiden alma derim. Fiber parçayı kalıba döken herkes üretiyor. Benim aldıklarım orjinal plastiğe çok yakın. Çünkü fabrikada üretim yapılan fiberlerden.

İstersen özelden söylerim firmanın adını. Kargoya her ile gönderiyorlar.

Ek olarak, Ford bayisinden bodykitli bir araç almak istediğindede benim aldığım yerden yaptırıyorlar her bayi. Onuda belirtiyim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ercan Turgay

Özelden firma adı ve fiyat konusunda bilgi verirseniz kafamda alternatif olması acısından iyi olur. Montaj nasıl oluyor peki ? Orijinal parçayı çıkarıp takılandan mi, birde üzerine slikonla yapıştırılan var. O tercihim degil pek.

Yorum bağlantısı
Fatih Karaman

Hemsehrim,forum daki ilk konunda bu kadar kirlilikle karşılaşmana üzüldüm,durumun nedenini sana izah ederim ben.Senin sordugun arka tamponun ortasinda bulunan bir parcayi gösterebilmek için arabasinin ve fctr dışında zaman geçirdiği grubun reklamı için elinden geleni yapmış olan arkadaş kalkmis parçayı tanimadigimizdan,görme engelimiz olduğundan vs bahsetmiş.Ford daki body li arabanın üzerindeki parçalarda onun parça aldığı yerden alıyormuş:) O en fazla şöyledir,senin araçtaki parçalar yada sana satış yapan şahıs showroom daki fiesta red deki parçalardan sipariş verip aynı yerden alabiliyordur.İyiki gunumuzde hali hazir daki tamponlara ek parçalar takıldığında modifiyeli araca biniyor hissini alabiliyorlar.Bir de on sene önceki gibi orjinal tampunu söküp farklı tasarımlar yaparak kişiye özgü araçlar yapsaydık soyadi değişikliğine gider ford ailesine kütüğe geçerek girerlerdi herhalde..Mustafa Bey cumartesi pazar günü haberleselim,ister otokoctan ister bilallerden istersen yeni sanayide ozturklerden istersen arkadaşın tuning-aksesuar firmasından isterse nde siparişle ürün getirtdigimiz yerlerden ne istiyorsan sana tum yollari gosteririz,sen secersin..Senin örnek resim deki beyaz fiesta 2008-2010 yıli zamanlarında fiesta sport olarak bilinen,TR de de olan kasa.Su an bende de olan 2015mayis tan beri TR de satışta olan ismine de fiesta red/black adı verilmiş kasalar mevcut.2008 den beri kullanılan orjinal ve yan sanayi görsel difuzorleri gör,gerek direk Antalya`daki arkadaslarin araçlarından gerekse resim lerden gör,uygulamasını biz yapar yardımcı oluruz sana.Çevre yolunda ford garaj a uğra selam soyle yeter..Son bir yıldır fiesta nin orjinalden verdiği difuzor Ufuk beyin aracindakinden değil.Fakat örnek resminde gösterdiğin makyajsız kasa sport a benziyor..

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Hemsehrim,forum daki ilk konunda bu kadar kirlilikle karşılaşmana üzüldüm,durumun nedenini sana izah ederim ben.Senin sordugun arka tamponun ortasinda bulunan bir parcayi gösterebilmek için arabasinin ve fctr dışında zaman geçirdiği grubun reklamı için elinden geleni yapmış olan arkadaş kalkmis parçayı tanimadigimizdan,görme engelimiz olduğundan vs bahsetmiş.Ford daki body li arabanın üzerindeki parçalarda onun parça aldığı yerden alıyormuş :) O en fazla şöyledir,senin araçtaki parçalar yada sana satış yapan şahıs showroom daki fiesta red deki parçalardan sipariş verip aynı yerden alabiliyordur.İyiki gunumuzde hali hazir daki tamponlara ek parçalar takıldığında modifiyeli araca biniyor hissini alabiliyorlar.Bir de on sene önceki gibi orjinal tampunu söküp farklı tasarımlar yaparak kişiye özgü araçlar yapsaydık soyadi değişikliğine gider ford ailesine kütüğe geçerek girerlerdi herhalde..Mustafa Bey cumartesi pazar günü haberleselim,ister otokoctan ister bilallerden istersen yeni sanayide ozturklerden istersen arkadaşın tuning-aksesuar firmasından isterse nde siparişle ürün getirtdigimiz yerlerden ne istiyorsan sana tum yollari gosteririz,sen secersin..Senin örnek resim deki beyaz fiesta 2008-2010 yıli zamanlarında fiesta sport olarak bilinen,TR de de olan kasa.Su an bende de olan 2015mayis tan beri TR de satışta olan ismine de fiesta red/black adı verilmiş kasalar mevcut.2008 den beri kullanılan orjinal ve yan sanayi görsel difuzorleri gör,gerek direk Antalya`daki arkadaslarin araçlarından gerekse resim lerden gör,uygulamasını biz yapar yardımcı oluruz sana.Çevre yolunda ford garaj a uğra selam soyle yeter..Son bir yıldır fiesta nin orjinalden verdiği difuzor Ufuk beyin aracindakinden değil.Fakat örnek resminde gösterdiğin makyajsız kasa sport a benziyor..

Böyle anlaşılmalar ne kadar üzücü :) Aracımın çok fazla fotoğrafını çeken birisi değilim. Çeşitli açılardan arka eki görebilmesi için o fotoğraf vardı bilgisayarımda bende onu attım. Köşedeki Fiestam.com etiketinin reklamınımı yapıcam konuya bakan 10 kişiye. Lütfen böyle basit düşüncelere kapılmayın ticaret için. Helede kötüleme yapmayın. Ben ben sizi kötülemedim çünkü ben satıcı değilim. Ama siz beni kötülediniz çünkü satıcısınız ;)

Ben arkadaşı yönlendirmek için yazdım ama yazdığımada pişman oldum. Keyfinize göre takılın arkadaşlar ;)

He şunuda belirtiyim modifiyeyi bize anlatmayın lütfen. Gördüğünüz gibi aracım tüm festivallere katılmakta her zaman. Her önüne gelenin giremediği festivallerede giriyor aracım. Demekki kaydadeğer yapılan şeyleri var.

Mustafa kardeşim yardım edicektim kursağımda kaldı ama. Arkadaşla iletişime geçersiniz.

İyi akşamlar :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Ercan Turgay

Yardımlarınız için teşekkür ederim Ufuk Bey. 

Fatih Abi ile görüştük bugün görüşlerini almış bulundum, tavsiyesi sonucunda da internet üzerinden siparişleri verdim. Düşündüğünüz gibi satıcı değil kendisi, yanlış anlaşılmalar olmuş sanırım. Uzatmaya gerek yok :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Karaman

Ufuk Bey,sanki davet ediliyorsunuz o fuarlara ha..haber ver fuar,organizasyon olunca yanına park edeceğim..Can Bey yorumuna katılmamak elde değil,

Yorum bağlantısı
Misafir

St olmadıktan sonra OEM Difizör bulunmadıktan sonra alınan tüm parçalar yurt dışı firmalar hariç kalitesi aynı seviyede diyebiliriz. Fiesta modifiyelenecek ise hakkı ST'dir.

2014-ford-fiesta-st-back-800x533-c.jpg

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Ben aracım ST demedim CAN bey. ST'ye benzetme gibide bir çabam yok.

Herkese iyi forumlar arkadaşlar fazla uzatmaya gerek yok. Arkadaşımız istediği parçayı bulmuş almış. Hayırlı olsun demek düşer.

Not: Fatih bey antalyada katıldığınz 1-2 tane açık hava buluşmalarını festival sanıyorsunuz galiba doğrudur çoğu insanımız öyle malesef.

Siz hiç form doldurup araç fotosu gönderip, araçların seçilip alındığı festivallere girmemişsiniz. Olsun bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp.

İyi günler.

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

St olmadıktan sonra OEM Difizör bulunmadıktan sonra alınan tüm parçalar yurt dışı firmalar hariç kalitesi aynı seviyede diyebiliriz. Fiesta modifiyelenecek ise hakkı ST'dir.

]

Bu cok iyiymis cok begendim.

Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın
(düzenlendi)

30-35bin tl demeyelim kendi arabanız için konuşabilirsiniz bu rakamı. Ben 58Bin TL verdim aracıma.

Ayak yapmıyorum. Benzetmek istesem gider alırım servisten parçalarını. Benim aldığım fiber parçalar nerdeyse servisteki fiyat kadar zaten. Kim ön eke 280tl Marşpiyellere 270tl verir fiber olan ürüne ?

Ben verdim. Çünkü hoşuma gitti.

Spoileri yurt dışından abimiz getirdi ondan aldım. Orjinal spoiler. boyası ile 500tl verdim. Diğer parçalar tamamen zevk meselesi bence.

Zevk insanın para insanın. İstediğini yapar ;)

st'ye benzemeyen aracımla ben fazlasıyla mutluyum hemde ona aşığım.

Sizede mutluluklar dilerizz :)

iyi günler 

tarihinde Ufuk Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Karaman

Ufuk bey Antalya'daki acik hava etkinligi dedigin oranizasyonlarini biz yapiyoruz zaten.Biri sana davetiye yapip cagri yaptiysa ya kor ya nankor..formlar dolusu on arka tampona yanlara ek yapan Fiesta var zaten.Seninkinin artisi ne ki.Malum kisiden alman yada onu onermenmi..Tanidigin vs olmasimi.Emegine saglik standart fiesta dan biraz farkli bi aracin var.Bosuyla yan yana gelse senin aracin daha albenili durur.Konu bu.Yakinda Antalya expo da araba fuari olur seni kirmamak icin kapali alan etkinliginede katilmis olurum.Buradaki ford bayilerinden otokoc yada bilaller fuara katilirsa bana davetiyede vermelerine gerek yok.Sellokter yapar girerim benim aractan benden baskasinda yok.Benim bildigim akdeniz ve goller bolgesine kadar:)..Bu tarz davranislar benim huyum degildir on sene onceydi o tavirlar turkmod sitesinde connect sporting baslikli araca bak.2005 te yaptigim benden once sitelerde dolasan araca bak.Esas emek oydu.O zaman yapilan arabalardi.Ek amator yada baslangic isiydi bizim icin.Kendimize ozel modifiye yapardik..Simdi orjinalden yapilmisini almak nasip oldu.Daha bir kere ne arabanin nede arabaya yaptiklarimin resmini paylasmis degilim.Hicbir sosyal paylasim sitesinede uye degilim.Beni eskiler iyi bilir yeniler ornek alir..

Yorum bağlantısı
Fatih Karaman

Ayrica 7-8 saat sonra benim aracin spoyler kac paraymis bi ogrenecegim.Bakalim sen ne kadar ucuza almissin o agabeyden.Otosanda olan parcayi yurtdisindan kendi arabanin harici bi renkte getirtip boyatmak ne kadar karli ki acaba.internet sitelerinde 80-220 tl arasinda olan bi urun..uzerinde made in chine Yuz ne olacak.o hava kanallarindan ne kadar hava gececek te ruzgari basacak.Besyuze en pahalisindan iki tane alabilirdin..Kim bilir belkide sen bir spoyler ucretine iki uc spoyler parasi kazandirdin..Hayirli surusler ve hayirli isler herkese..Zenginin mali zugurtun cenesini yorarmis.Yoruldum gece gece..

Yorum bağlantısı
Fatih Karaman

Evet sordum suan.Otokoc akseauar bolumune aktardi.Orayada koyduklari bayan biraz zor anladi.En son sistem yok dedi.Akdeniz saayideki ozturkler ford yetkili parca saticisini aradim.Parca stokta var orjinal dedigin fiyat yan sanayi 150tl.Burada sadece sana nacizane eger kabul edersen diyecegim.O paraya sende sahis olarak nakit.kartla.taksitle vs odeme kolayliklariyla kendin gonul rahatliyla alabiliyorsun.Herkes alabiliyor.Kimsenin gunahini almayayim kimse icin kotu yorumda yapmayayimda ayirt edemezsin aldigin urununun 500lukmu 150likmi oldugunu.Yada Bir 500luk 2 500lukmus gibi 150lik satilsa denklem yine tutar.Maalesef bu yontemi koca elektronik marketler telefonda yapiyor.Ve forumda biri bi parca sorunca size su abi yardimci olabilir kivaminiz yanlis.Yollari tarif edelim.Sektoru tekellestirmeyelim.Secimi senin gibi para sahibi yapsin..

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Arkadaşlar boşuna tartışıp kalp kırmaya gerek yok, modifiye göreceli bir kavramdır. Maddiyat ile kalite doğru orantılıdır, herkesin malı kendine güzeldir.

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ufuk Aydın

Aldığın ürünler sahte çakma orjinal ford ürünleri değil ister 500 ver ister 280 sen bu aracı orjinalliğinden alıp bu aracın spor modeli olan st ye benzetmeye çalışıyorsun o zaman benzetmeye çalışmıyorsan gir arka çamurlukları kestir genişlet aracın stye benzemez yada orjinal tampona ek yaptırma git kendine tampon yaptır ? Bu ayakları bırak 58 bin vermiş aracının şuan ederi ne taş çatlasın 39 bin böyle araçları altın görmeyin bu fiyatı biçen sizsiniz aracın ederi belliyken.

O abin yurtdışından getirmiyo sanayide gidiyo alıyo parçayı sana yurtdışı diyor 100 tl yada ne kadarsa komisyon alıyo senin haberin olmuyor madem hevesin var böyle st benzesin felan diyorsun git forddan orjinal st ürünlerini al onun içinde önce şase numarası bul onuda fatih bey verir sana adam yakınıyor veriyim gidin alın millete kazandırmayın diye siz hala kurulmuş gibisiniz.

Şuan bayi fiyatı 64bin TL beyfenti.   1,5 TDCI TİTANİUM X ICA paket. Allah aşkına biraz araştırın ondan sonra laf atın.

Aracım 5 yada 6 aylık. İlk aldığım günün forumda konusuda var. "LaLa'nın modifiyesi başladı" konusu altında.

Ve 58bin Tl'ye aldım 0 araç. Hani bu konuda yalan söylenmez isteyen fordun sitesini açıp bakar 10 saniyelik iş.

He sizin 4-5 senelik fiestanız 35bin tl eder. Ama 2015 sıfır araçla ve en en dolu araçla karıştırmamanızı bir kardeş tavsiyesi olarak veriyorum.

O yüzden sizin 35bin tllik fiestalarınıza evet 500tllik spoiler fazla gelir. Ama benim 60bin tl verdiğim araba için değer.

Arkadaşlar boşuna tartışıp kalp kırmaya gerek yok, modifiye göreceli bir kavramdır. Maddiyat ile kalite doğru orantılıdır, herkesin malı kendine güzeldir.

Ağzınıza sağlık Burak Bey. Modifiye tamamen bir zevk işi. Burda kimseye birşey ispatlamaya çalışmıyorum ama siz direttikçe bende açıklıyorum verdiğim ücretleri.

İsteyen isteği fiyata istediği ürünü alır :)

Spoilerimde Madein China yazmıyor. Parça numarasıda damgasıda aşağıdaki fotoğrafta mevcut. şİrketteğim telefonumda başka foto yok.

Made in Germany yazıyor ama özellikle alırken kontrol ettim.

RoRdEG.jpg

Arabama aşık olan biriyim. O yüzden gerekirse bütün maaşımı tek bir vidasına veririm. Buda kimseyi bağlamaz, kimseyi ilgilendirmez.

Yorum bağlantısı
Fatih Karaman

Aşkınız daim olsun..Kazasız belasız cezasız ilişkiler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...