İçeriğe Yönlendir

Ses Kalitesinde Amfi Mi Teyp Mi ?

Fatih Süleyman Özdemir

Recommended Posts

Fatih Süleyman Özdemir

İyi günler arkadaşlar aracımda roadstar rd8200n teyp var ses fena değil ama berrak bir ses de diyemem teybin diğer özelliklerini de ok seviyorum ve yeni taktırdım henüz ben buna güzel bi amfi taktırsam berrak bir ses elde edebilir miyim acaba yoksa illa pioneer yada sony teyp mi almam gerekli bu arada yüksek sesli müzik dinleme gibi bir huyum yoktur.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Ekolayzer ayarlarina baktiniz mi hic? Belki daha iyi ses elde edilebilir. Tabiki müziklerde kaliteli olmali

Yorum bağlantısı
Fatih Süleyman Özdemir

4 adet var ekolayzır hepsini denedim ses güzel ama arkadaşın ghia daki sesin yanına bile yaklaşamıyor diyebilirim onda sony teyp var ama.

bunkardan biri de manuel eko fakat kısıtlı yani bass ve tizden oluşuyordu hatırladığım kadarıyla 

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

Ses kalitesinde teyp çok önemli rol oynar.Büyük sistemlerde teyp ile bağlı olan amplfikatör de kendi ses filtrelerine ve bileşenlerinin kalitesine göre sesi yükseltmekle beraber kalitesini de korur.Kablolama nın da önemini unutmamak gerek. Özetle her bir bileşenin kendine göre bir önemi var.Ana üniteye sistemin beyni amplifikatöre kalbi kablolarına da damarları dersek.Birbirleri ile olan ilişkisini de anlarsınız herhalde :) Standart sistemlerde ana ünite tek başına ciddi anlamda ses şiddeti ve kalite farkı yaratır.Fordlardaki cd6000 ile sony ana ünite gibi...

Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

Ses kalitesinde teyp çok önemli rol oynar.Büyük sistemlerde teyp ile bağlı olan amplfikatör de kendi ses filtrelerine ve bileşenlerinin kalitesine göre sesi yükseltmekle beraber kalitesini de korur.Kablolama nın da önemini unutmamak gerek. Özetle her bir bileşenin kendine göre bir önemi var.Ana üniteye sistemin beyni amplifikatöre kalbi kablolarına da damarları dersek.Birbirleri ile olan ilişkisini de anlarsınız herhalde :) Standart sistemlerde ana ünite tek başına ciddi anlamda ses şiddeti ve kalite farkı yaratır.Fordlardaki cd6000 ile sony ana ünite gibi...

katılıyorum o teybe en kaliteli anfiyi de taksan ses yine tatmin etmez yüksek sesle degil istedigin tok sesi alamazsın..

pahalı da olmasa pıoneer sony gibi markalarla tercih yapmanızı tavsiye ederim

(önceki arabamda ses tesisatı kullanmış olarak cevap veriyorum)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zincir var elimizde. ilk halkası mı son halkası mı sağlam olsun? ses olarak mükemmel kalitesi yoktur. özeliklleri bol makul rakamlı bir seçenek. ses için başka markalar bakmalı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

zincir var elimizde. ilk halkası mı son halkası mı sağlam olsun? ses olarak mükemmel kalitesi yoktur. özeliklleri bol makul rakamlı bir seçenek. ses için başka markalar bakmalı

Benzee bir ornek ile gideyim:) Temele konulan ilk tas zayif olursa sonradan cikan katlar da ona gore olur. Amfi ses yukseltir. Aldiginiz ana unitenin ses karakteri memnun etmediyse amfi o memnun olmadiginiz sesi yukseltecek. Hatta araya eq bile ekleseniz kaynaktan gelen sesin ornegin tiz kalitesi degismez.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Hem ana unıte hem amfı hemde hoparlorlerın kalıtelı olması lazım.Guzel bır alt yapı ıscılık ve yalıtımda olmazsa olmazlardan.Berrak ses = para

Yorum bağlantısı
Fatih Süleyman Özdemir

Kısacası her şey teyp de bitiyor desenize neyse artık diğer arabama kaldı bu iş bikaç seneye inşallah teşekkür ederim beni bilgilendirdiğiniz için ☺

Yorum bağlantısı
Ercan Ayas

Ben iki aracimda 3 senedir roadstar teyp kullaniyorum nedeni bana göre kalite ucuza geliyor elbette pioneer sony alpine kenwood olamaz ama 200 tl lik ses anfisi iki takim coax yada mid ve kaliteli bir bas anfisi ve jbl gibi giriş seviyesi bir bas ile çok guzel ses elde edebilirsiniz elinizdeki teyp de iki tane anfi arti birde bas cikisi mevcut olmasi lazim bunu degerlendirerek seste on arka perdeleme yaparak temiz ses elde edebilirsiniz hoparlörle vereceginiz paraya sadece acimayin yeter saygilarimla

Yorum bağlantısı
Fatih Süleyman Özdemir

Yani ne almamı önerirsiniz bu konularda baya yeniyim de bikaç aydır arabam var sadece ☺

Yorum bağlantısı
Yiğit Şanver

Ses kalitesi dediğin zaman herşey önemlidir. Yani amfi, teyp, hoparlör ve kablo tesisatına kadar hepsi önemli. Ama çok detaya inmek istemiyorum diyosan yani sadece ses düzgün çıksın fazlasına gerek yok diyosan, teyp ve hoparlör yeterli bence. Marka önerimde pioneer.

Yorum bağlantısı
Fatih Süleyman Özdemir

Anladım teşekkür ederim ☺

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...