İçeriğe Yönlendir

Ka - Max. Hız Limiti

İlker Ekti

Recommended Posts

İlker Ekti

Merhabalar.. 98 model 1.3 benzin ka sahibiyim. araçla hız denemesi yaptığımda düz yolda 140 a kadar zorluyor sizce bu normal mi yoksa motorla ilgili bi sıkıntı mı var araç benzindeyken bu şekilde oluyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Duzgun bakım, dogru subap ayari ile 160 i görmüştüm. Ancak tabi kadran sapmasi bir hizdan sonra fena artiyor.

Tabi bu hizlara cikin diye demiyorum asla ama teknik olarak daha hizli oldugunu gördüm.

Yorum bağlantısı
Atilla Ertan Çığır

Ben satmadan önce istanbul beylikdüzünden şeker pınara giderken otobanda 4kişi 170km hız yaptım hemde lpg de.

Yorum bağlantısı
Atilla Ertan Çığır

Siz yine de KA ile çok fazla hız denemesi yapmayın.

istesemde yapamam sattım artık :) ama haklısın aslında ufak bir araç ile bukadar hızlı gidilmemeli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

fiestadan daha dengeli. arada test amaçlı yapılabilir. ama zaten hiçbir araç o kadar hızlı gitmemeli.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

bisikletle bayır aşağı 50 km hızla gittiğim söylenir...şaka bir yana bu ve buna benzer araçlarla 120 km nin üstü kesinlikle haram... ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Vezir ipek

120 üstüne çıkmaya gözüm kesmedi çok savuruyor ve yalpalamaya başlıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

160 makul. 140 fena değil ama birşeyler eksik gbi. subap ayarı gibi basit birşey de olabilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bisikletle bayır aşağı 50 km hızla gittiğim söylenir...şaka bir yana bu ve buna benzer araçlarla 120 km nin üstü kesinlikle haram... ;)

Ka kullandınız mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Ka kullandınız mı?

kardeşime almıştım...1997 model ...2 yıl kadar kullanmıştık...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

120 üstüne çıkmaya gözüm kesmedi çok savuruyor ve yalpalamaya başlıyor.

Ben İstanbul Ankara arası otobanda 120-140km arası gidip geldim birkaç kez, kesinlikle savurma ya da titreme gibi şeyler yaşamadım. Aksine kilosundan beklenmeyecek kadar iyi oturuyor yola. Hatta sağanak yağışta bile hiç tedirgin hissetirmiyor.

Yorum bağlantısı
Vezir ipek

Sanırım ankara otobanina çıkıp denemeliyim ama yinede ka ya bakınca surat yapasim gelmiyor,120 ye ciksam bile aracın hareket kabiliyetide bunun için yeterlimi bilmiyor ka ile makasa girmem için komple yayları değiştirmem gerekli

Tabi bide soforluk faktörü var,surat yapacak kadar yeterli tecrübeye de sahip değilim.

Yorum bağlantısı
abdurrahman çiftbudak

öncelikle merhaba, ilk arabam ford ka olarak aranıza yeni katıldım 140-160 km hız ile km de 42 kuruş yaktı artık o hızlara çıkmam :)))

( otobanda depo 2 kez fullenerek hesap yapıldı)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Vezir ipek

Merhaba 

Araba 4 vitesde 120-130 kadar rahatca cıkıyor fakat aynı performansı 5. vitesde yakalayamıyorum.Çok tuhaf gercekden.

Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

140 km hızla otobanda yol aldım yalnız motor gürültüsü ve titreşim 200 km hızla gidiyor hissi veriyor, O hızlarda konfor sıfır 120 km geçmiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Merhaba 

Araba 4 vitesde 120-130 kadar rahatca cıkıyor fakat aynı performansı 5. vitesde yakalayamıyorum.Çok tuhaf gercekden.

5 overdrive yani 1:1 de altında vites oranına sahip olduğu için motor da ufak olduğundan 4 le hızlanıp 5 ile devam edilir

Yorum bağlantısı
Misafir

5 overdrive yani 1:1 de altında vites oranına sahip olduğu için motor da ufak olduğundan 4 le hızlanıp 5 ile devam edilir

5 Uzun olduğundan performans alınmaması normal, Çağlar abi nokta atışı yapmışsın. +26

Yorum bağlantısı
İlker Ekti

140 ın üstüne çıkmıyor düz yolda teknik bir problem olabileceği için bu şekilde bir soru sormak istedim yoksa tabiki sıkıntılı bu hızlar ama pek memnun olduğumu söyleyemiyeceğim fiestaya geçiş yapıcam Allah ın izniyle :)

Yararı oldu normalmiş o zaman modeline göre 147 km diyor max sürat bilgiler doğruysa emeğe sağlık teşekkürler :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğukan Çoktay
(düzenlendi)

baskı balata değişimi sonrası test sürüşünde 165 yaptık düz yolda.baskı balata ateşleme sistemi iyiyse kısaca bakımlıysa rahat 160 yapar

tarihinde Doğukan Çoktay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Demirkan

97 model , klimalı Ka'm ile 170 km.hızı 3 kişi ile yolculuk yaparken gördük arkadaşlar ( otobanda ) .

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

150 - 160 rahat yapılıyor da motordan ne ses geliyor yahu :)

Birazdan havalanıp uçacağım sanıyorum.

İzmir bayraklı tünellerinden çiğli yönüne çıkınca çevreyolunda yokuş aşağı 150 rahat oluyor.

Kişisel görüşüm 120 den sonrası gereksiz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...