İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Trend Arka Kapı Hoparlörü

Tuna İşgören

Recommended Posts

Hasan Yıldız
Katlanir ayna ve arka hoparlor forscan programi ve elm327 cihazi ile aciliyor.2bfd76ab10d76713e199cd8abd9cdd23.jpg044bb4b528da81d3fd5cd68a602fceea.jpg
Usb aux ozelligi hakkinda bilginiz varmi acaba.ids den usb aktif ediliyor demisdi bir arkadas.Bunu for scandan da yapabiliyormuyuz.En can alici nokta teyp ana unitede usb aux cikisi var mi?
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Forscan ile Usb aktif edilebiliyor.Arka hoparlorler aciliyor.aracimda usb teyp olmadigi icin usbli teyp ve usb baglanti kablosunu almam gerektigi icin herhangi bir islem yapmadim.teyp aux cikisli teyp alirsaniz aux kullanirsiniz.bizdeki teyp cikisi usbli teypten farkli tek cikisi var aux standart.usbli teypde iki cikis var.örnek olarak trend teyp arkasinin resmi22812474a8fbed5ef5d7d3e28f52c70a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız
Forscan ile Usb aktif edilebiliyor.Arka hoparlorler aciliyor.aracimda usb teyp olmadigi icin usbli teyp ve usb baglanti kablosunu almam gerektigi icin herhangi bir islem yapmadim.teyp aux cikisli teyp alirsaniz aux kullanirsiniz.bizdeki teyp cikisi usbli teypten farkli tek cikisi var aux standart.usbli teypde iki cikis var.örnek olarak trend teyp arkasinin resmi22812474a8fbed5ef5d7d3e28f52c70a.jpg
Anladim benim arac 2010 titanium x ama sadece ses aux girisi var.ana unitede usb aux icin bir giris varmi bilmiyorum.Sanirim teybi sokup bakmam gerekiyor.
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
(düzenlendi)
4 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

Fader ayari fabrikasyon kapali, servis cihazıyla açılabiliyor, arka hoparlör tesisatında yan direkteki kablo demetinin içinde hazır,

Yan direk dediğimiz, emniyet kemerinin olduğu sütunun alt plastiği sökünce mi çıkıyor kablo demeti?

tarihinde Murat Atagenç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuna İşgören
7 saat önce, Murat Atagenç yazdı:

Yan direk dediğimiz, emniyet kemerinin olduğu sütunun alt plastiği sökünce mi çıkıyor kablo demeti?

Arka kapiyi actiginizda yan direkte plastik bir parca var o kablo demetinin içinde tesisat soket zTen o

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Sabah servise gittim bilgisayar bağlantısıyla ilgilenen ustayla görüştüm tabi ki yok olmaz olmuyor fln deyip geçiştirdi.

Chip tuning fln yapanlar bu işlemi yapabilirler mi acaba?

Ya da fader açmadan hoparlör çalışır mı onu çözmem gerekecek.

Yorum bağlantısı
Tuna İşgören

İds ile bcm ye baglanabilirmiyiz deseydin zaten bağlanınca görecekti orda oluyormu olmuyor mu

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
3 saat önce, Tuna İşgören yazdı:

İds ile bcm ye baglanabilirmiyiz deseydin zaten bağlanınca görecekti orda oluyormu olmuyor mu

ids den bağlanıyormuş daha önce yapmışlar dedim en son abi ben transitlere bakıyorum diyip kaçtı :)

Yanlış birşey yaparız sıkıntı çıkar korkusu var galiba, siz aracı bağlayın ben yaparım desem mi diye düşünmüyor değilim :) 

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
2 saat önce, Emre Usta yazdı:

Servise ne sorsan olmaz diyorlar.nedense bilmiyorum diyen yok

Hocam senin videoya denk geldim arama yaparken. 6 hoparlör mü yaptın aracı?

Eğer yaptıysan elinde de imkan olduğunu gördüğüm için rica ediyorum, bilgisayardan fader ayarını kapatıp o şekilde hoparlörlerin çalışıp çalışmadığını deneyebilir misin?

Yorum bağlantısı
Emre Usta

6 hoparlor yaptim.menude fade ayarini arka yapmaya baslayinca onlerdeki ses azaliyor.sistem sorunsuz calisiyor.arkaya hoparlor baglamadim suanlik

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bilmiyorlar. Çünkü işlerini sevmedikleri için kendilerini geliştirmiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bilmiyorlar. Çünkü işlerini sevmedikleri için kendilerini geliştirmiyorlar.
Yetkili serviste yetkisiz mudahele edemezler. Isini sevse de, bilse de, bilmiyorum / olmaz demek zorunda.
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Ilk soyledikleri olmaz yok merkezden goruyorlar yapilan islemleri diyorlar. Ids cihazini ariza kaydi varmi diye kullandiklari icin cok bi beklenti icine girmemek gerekli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yaşar Yüce
(düzenlendi)

Benim aracımda 2011 Titaium x geçen yıl 2012 model araçtan çıkma usb li teyp ünitesi aldım. Bi ümit USB li olacak diye. Fakat teybi taktım herşey çalıştı fakat USB özelliği çalışmadı. Arabayı servise götürdüm tanıdık vasıtasıyla elektrik işleriyle ilgilenen arkadaş sağolsun baya ilgilendi IDS ile bağlandı. Uğraştı uğraştı olmadı. Sonra eğilp torpidonun altına baktı ve araçta usb & bluetooth modülü olmadığı için usb özelliğini kullanamazsın dedi. Sonra usb & bluetooth modülünü araştırdım. 800 -900 tl fiyatı vardı. Alsam bile tesisatı olmadığı için bağlayamazdım bende teybi geri satıp USB sevdasından vazgeçtim. 

Teyp buydu.

4GvgqA.jpg

modülde burada anlatılan parça

tarihinde Yaşar Yüce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yetkili serviste yetkisiz mudahele edemezler. Isini sevse de, bilse de, bilmiyorum / olmaz demek zorunda.

Yetkisiz müdahale istenmiyor ki. Ids’e girip şunu aç diyoruz. Menüde aç kapa seçenek var. Yetkisiz olsa seçenek olmaz.
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Yetkisiz müdahale istenmiyor ki. Ids’e girip şunu aç diyoruz. Menüde aç kapa seçenek var. Yetkisiz olsa seçenek olmaz.

IDS te yokmuş ama? Forscan'le yapılabiliyormuş diyor arkadaşlarımız yukarıda?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yok bu konu için demedim.
Karşılaştığım durumlar için demiştim.
Focusa Hız sabitleyici. Kaç servisle görüştüm. Olmaz. Çalışmaz. Takılmaz.
Yaşar. Getirt sen parçayı. Takarız demişti.
Mondeo seviye ayarı. Servisteki elektrikçi. Ids te böyle bişey yok diye diretti.
Var, bul ve yap ! Dedim de buldurdum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Focusa Hız sabitleyici. Kaç servisle görüştüm. Olmaz. Çalışmaz. Takılmaz.

Bunu yapmak zorunda değiller ama...

1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mondeo seviye ayarı. Servisteki elektrikçi. Ids te böyle bişey yok diye diretti.

Bunu yapmayanı işini sevmeyendir. Kullanıcı biliyor ve eleman yok öyle bi şey diyorsa, hayatında hiç IDS karıştırmamıştır. Kendi yetkili servisimde CLIP yazılımını cotech'le beraber karıştırıyorduk. O bana anlatıyor, ben ona anlatıyordum mesela.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç
2 saat önce, Emre Usta yazdı:

6 hoparlor yaptim.menude fade ayarini arka yapmaya baslayinca onlerdeki ses azaliyor.sistem sorunsuz calisiyor.arkaya hoparlor baglamadim suanlik

Benim çözmeye çalıştığım, direk hoparlörleri bağlasam (bilgisayardan fader açılmadan) çalar mı? 

Ön- arka ayarı yapamasam da benim için önemi yok çalsın yeter :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim çözmeye çalıştığım, direk hoparlörleri bağlasam (bilgisayardan fader açılmadan) çalar mı? 
Ön- arka ayarı yapamasam da benim için önemi yok çalsın yeter [emoji4] 

Muhtemelen çalışmaz. Önlerle paralel bağlaman gerekir.
Çıkışları dayanır mı. Onu da Servet bilir.
Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Sizin belki de 5 dakikada çözdüğünüz şeyi ben yaptıramıyorum :(

Gerçi hoparlörde bulamadım daha, titanium çıkması buluyum kasnak fln uğraşmayım diyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...