İçeriğe Yönlendir

C Max Ile Kia Sportage Takas Edilir Mi?

Yusuf PALA

Recommended Posts

Murat Ersel Çevik

Üyemiz in yorum istediği iki araç segment olarak Muadil değil. Dolayısıyla yorumlar elma ve armut yorumu olacak. Ancak kullanım amacı aynı olduğundan mukayese bu iki araç üzerine olacak. 

Ben de diyorum ki dizel full c-max varken atmosferik sportage alınmaz, bu sadece macera olur. 

Serdar; başka üyelerin araçları ile ilgili yorumları hepimiz  yapıyoruz. Senin severek kullanıyor olman diğer üyelerin de beğenmesini  ya da Beğenmemesini gerektirmez.  C-max ile takası yapmak isteyen sensen o başka; ama sportage iyidir diyen de göreceli kötüdür diyen de göreceli konuşur. Üslup konusunda biraz daha yumuşamanı tavsiye ederim zira forum etiğine yakışmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Kıyaslama cmax ile sportage arasında ama, arkadaş öyle sormuş. Neden geriliyorsunuz anlamıyorum. Herkes fikrini söylesin kırmayın birbirinizi. Amaç kıyas değil arkadaşa bu iki araç için öneri vermek. Öpüyorum hepinizi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

abi bende arabamı seviyorum ama gitmiyor böyle durumlarda alınacak birşey yok bence  :D

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Arkadaşlar konu tekrar açılmıştır. Lütfen tartışma olmasın.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Ben olsam kesinlikle değişmezdim. Belki test etmen sana daha çabuk karar verdirebilir.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

Cmax kullandım 18 ay sattım fio aldım cmax hep sradım ama ben ocsya gidiyorum ve cmax a içim kıyılıyordu 1 yıl araştırma inceleme neticesinde otomatik benzinli skofanyeti aldım 2.5 kullandım geçen hafta yine sattım bu defe dizel otomatik 2015 yeti elegans aldım tekrar yeti almama çevremde cok kisi şaşırdı ama brn çok çok memnun oldigum için aldim hatta bir ara subaru xv aradım o da super ama tek sıkıntı benzinli yetiyi öneririm amma gönlümde olan ise MAZDA XC 3 budur işte sorun yaşatmayan aralar listesinde ilk sırada

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

tapatalk ile bazı kelimeleri yanlış yazmışım ama forum da düzenle çıkmayınca düzeltemedim :( 

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Üyemiz in yorum istediği iki araç segment olarak Muadil değil. Dolayısıyla yorumlar elma ve armut yorumu olacak. Ancak kullanım amacı aynı olduğundan mukayese bu iki araç üzerine olacak. 

Ben de diyorum ki dizel full c-max varken atmosferik sportage alınmaz, bu sadece macera olur. 

Serdar; başka üyelerin araçları ile ilgili yorumları hepimiz  yapıyoruz. Senin severek kullanıyor olman diğer üyelerin de beğenmesini  ya da Beğenmemesini gerektirmez.  C-max ile takası yapmak isteyen sensen o başka; ama sportage iyidir diyen de göreceli kötüdür diyen de göreceli konuşur. Üslup konusunda biraz daha yumuşamanı tavsiye ederim zira forum etiğine yakışmıyor.

Üslup konusunda çok sert değilim ama yorum yapan arkadaş ot gibi,tatsız,tuzsuz vs derse kusura bakmasın. 3 yıllık ehliyet sahibi arkadaş ama yorumların maşallahı var.

Kıyaslama cmax ile sportage arasında ama, arkadaş öyle sormuş. Neden geriliyorsunuz anlamıyorum. Herkes fikrini söylesin kırmayın birbirinizi. Amaç kıyas değil arkadaşa bu iki araç için öneri vermek. Öpüyorum hepinizi...

Arkadaş yorum yaparken dikkat edecek öyle aşağılayarak yorum yapmayacak.

2011 model hocam..

Ben sandım 2015-2016 model. Boşver arkadaşım sen bin C-Max'a, ne me lazım Sportage bak benim gibi macera arama.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bu tip yorumlar yüzünden kapatılıp temizlendi konu. Son kez uyarıyorum konunun özünden uzaklaşmayalım. 

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Bu tip yorumlar yüzünden kapatılıp temizlendi konu. Son kez uyarıyorum konunun özünden uzaklaşmayalım. 

Tamam silmişsin yorumu abi teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

C-Maxin Torku ve az yakışı onu bir adım önde tutuyor. Zevk sizin sportage hoşunuza gidiyorsa takas edersiniz. Ben C-Max'ten sonra Tiguana geçtim. Çünkü atmosferik hiçbir araba bana turbo motorun verdiği tork ve keyfi vermedi. Ha dizelden benzinliye geçmek ilk etapta pek akıl karı gözükmese de artık çok km yapmadığım için bana pek etkisi olmadı. Çünkü eylülden bu yana 1800 km ancak yaptım. Tercih sizin, artılarını eksilerini kıyaslayarak hareket edin. Ama gönlümüzde yatan bir Sportage ise sadece takasta üste para alın bence...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Güler

Yazmayim yazmayim diyorum da burada ki arkadaşlar aracı kullanmadan hiçbir gerçekliği olmayan yorumlar yapiyorlar yok çok yakıyor yok gitmiyor yok ferah değil diz mesafesi azmis da. Hele bu sportage için diz mesafesi az diyen zır cahildir. Bizde 2012 1.6 sportage var 1000 km ortalaması 7.4 ve bunun 400 km si Ankara sabah 8 akşam 5 trafiği bilmem anlatabildim mi. Uzun yolda 100 e sabitlersen 6 litre yakıyor. Ben ne yaparsam yapayım karma tüketimde 8.5 litreyi hiçbir şekilde gecmiyor. Kullanması insignia 1.6t dan daha keyifli. Son derecede konforlu araç. Almak isteyen de gönül rahatlığıyla alabilir.

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Bugün merak ettim yeni sportage 1.6 benzinli ov test sürüşü yaptım.Tanıtan arkadaşın da ifade ettiği ûzere Porsche Cayenne den esinlenilmiş.Test aracı en full modeli idi.Kullanırken özellikle mod değiştirmek çok keyifli malzeme iyi denilecek seviyede .Şahsi fikrim full olanı alınabilir fakat fiyat 100.000 lira civarında ayrıca ortalama tüketim 10.7 idi ama gerçek şu ki Kia kendini sürekli geliştirecek anlaşılan..

Yorum bağlantısı
Misafir

Bugün merak ettim yeni sportage 1.6 benzinli ov test sürüşü yaptım.Tanıtan arkadaşın da ifade ettiği ûzere Porsche Cayenne den esinlenilmiş.Test aracı en full modeli idi.Kullanırken özellikle mod değiştirmek çok keyifli malzeme iyi denilecek seviyede .Şahsi fikrim full olanı alınabilir fakat fiyat 100.000 lira civarında ayrıca ortalama tüketim 10.7 idi ama gerçek şu ki Kia kendini sürekli geliştirecek anlaşılan..

Yeni Sportage GT-Line PRESTIGE
Otomatik
2.0L
Dizel
185 PS
194,000 TL
6,300 TL
187,700 TL

sitesinden kopyaladım. Dizeli ne kadarmış merak ettim :shok:

Yorum bağlantısı
Misafir

Eren, buna "Al bi Snickers ye" denir. 

2.0 motorun vergi dilimi biraz abartılı olunca uçuyor fiyat. 1.6 dizelinide yapmamışlar malesef :) Bu saatte nöbetçi snickerscıda bulamam ki :D

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

2.0 motorun vergi dilimi biraz abartılı olunca uçuyor fiyat. 1.6 dizelinide yapmamışlar malesef :) Bu saatte nöbetçi snickerscıda bulamam ki :D

Eren bu vesileyle giderilecek bi merakımız kalmadı Kia sağolsun:)

Yorum bağlantısı
Misafir

Yazmayim yazmayim diyorum da burada ki arkadaşlar aracı kullanmadan hiçbir gerçekliği olmayan yorumlar yapiyorlar yok çok yakıyor yok gitmiyor yok ferah değil diz mesafesi azmis da. Hele bu sportage için diz mesafesi az diyen zır cahildir. Bizde 2012 1.6 sportage var 1000 km ortalaması 7.4 ve bunun 400 km si Ankara sabah 8 akşam 5 trafiği bilmem anlatabildim mi. Uzun yolda 100 e sabitlersen 6 litre yakıyor. Ben ne yaparsam yapayım karma tüketimde 8.5 litreyi hiçbir şekilde gecmiyor. Kullanması insignia 1.6t dan daha keyifli. Son derecede konforlu araç. Almak isteyen de gönül rahatlığıyla alabilir.

Ankara trafiğinde o değeri yakalayan araç var mı acaba? Bi ara çok niyetliydim bu aractan almaya. Forumlarını baya takip ettim. Özellikle 2012 modelini test ettim. ( 2013 başında) Evet araç güzel, albenisi çok, konfor, donanım süper ama arabanın performansından memnun kalmadım. Kullananların çoğu yüksek yakıttan şikayetçiydi.
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Bu tip şeyler göreceli kavramlardır. Yorum yapanların bir kısmı bu aracı kullanarak yorum yapıyor. Zır cahil kelimesi bu yazı için hoş olmamış. Bu konu bu tip mesajlar yüzünden temizlendi. Lütfen üslubumuza dikkat edelim. Göreceli kavramlar için kimse kimseyi suçlayıp itham etmemeli. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

2005den 2016 ya kadar C-max kullandım.İki Cmax ile 235000km yol yaptım.

Hele115 beygir son cmaxin kacısı bambaska birseydi.

Dizelden falan hic ciddi bir sorun yasamadım.

Yine araba alacak olsam gözüm kapalı Cmax alırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...