İçeriğe Yönlendir

C Max Ile Kia Sportage Takas Edilir Mi?

Yusuf PALA

Recommended Posts

Yusuf PALA
Merhaba arkadaşlar, Aracım yeni kasa Ford Cmax 1.6 TDCI Titanium X (full) 58000km gri sıfır hata aracımla, yine hatasız 2012 kia sportage gsl plus (full) tüpsüz beyaz 45000km araç ile takas edilir mi?

Takas sebebim, kafamdaki dizel korkusu, sorun oluşabileceği ayryca sportage daki koltuk ısıtma ve yüksekliğinden dolayı aklıma çeliyor.. acaba hata mı ediyorum ?

Ayrıca sizce iki araç arasında fiyat farkı ne civarda olabilir, karlı olan hangisidir acaba? ve kia da güvenlik, sıkıntı, kronik vb.. hakkında ne düşünüyorsunuz..

Yoksa ben macera mı arıyorum..
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ben olsam değişmezdim, C-max tadını bulamazsınız. Km de düşükmüş, daha ne sorun çıkaracak ki aracınız?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

hayatta değişmem eğer bir idail değilse senin için suv bineceğim diye bir hedefin yoksa çünkü c-max tutulan güvenli rağbet gören. binenin vaz geçemediği  bir araçtır. bir çok kişininde hedefidir.mondi gibi

öncelikle kia seni yakıt konusunda katiyen üzer bir c-max kalitesi yoktur.c-max daha pahalı bir araçtır.ki şunu söyleyim idalim hep bir suv dür bu kia olmazdı.c-max karşısında

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf PALA

Herzaman shell ve ya opetten alıyorum istanbul yolu üzerindekilerden- gel gör ankara soguğunda mazot filtresi dondu, gelde canın sıkılmasın..

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Kia Sportage'ın yanına bile yaklaşmayın hele takasla çok pişman olursunuz. Çok yakar, hantal, sert süspansiyonlu, arka diz mesafesi ve tavan yüksekliği yetersiz bir araç, donanım olarak dolu ama rahat değil. Sürüş pozisyonu da pek iyi değil alışamadım bir türlü.

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

C max almadan önce sportage ix35 ve qq test ettim. Qq performans olarak iyi çok pahalıydı. Diğerleri donanım iyi fiyat iyi ama performans berbat. Ama ecoboost c max hem fiyat hem performans hemde donanım olarak mükemmeldi. Dizel c max daha iyidir. Kesinlikle değişmem.

Yorum bağlantısı
Misafir

dizel ve titx c-max varken hayatta benzinli ve sportage'a geçmem. Dizelin masrafı,arızası şusu busu diye korkutanlara aldanmayın,zaten düşük km'de.Sorun çıkarana kadar ohoo :)

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Kapat kapat konuyu kapatın yahu netice belli c-max varken kia nedür da  :hahahoho:  :hahahoho:  :hahahoho:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben olsam değişmezdim. Değişecek olsam dahi yerinizde olsam üstüne para isterim.. [emoji41]

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Herzaman shell ve ya opetten alıyorum istanbul yolu üzerindekilerden- gel gör ankara soguğunda mazot filtresi dondu, gelde canın sıkılmasın..

Bir kere mazot filtresi donması ile can sıkılacak olsaydı biz Erzurum'da derbeder olurduk,  Allah başka keder vermesin. :) Sıkmayın canınızı çok soğuklar başlamadan önce mevcut filtreyi değiştirmenizi tavsiye ederim. Genelde kirli veya az da olsa kullanılmış filtre donma yapıyor.

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Bence, altın verip demir almak gibi bir davranış olur.

Yorum bağlantısı
Misafir

Pek hoşuna gitti bakıyorum da [emoji1]

kafayı sağa sola sallamak hoşuma gitti mi demek oluyor :D

Bir C-max sadece yeni bir c-max almak için elden çıkarılır hem :p

Yorum bağlantısı
Misafir

kafayı sağa sola sallamak hoşuma gitti mi demek oluyor :D

Bir C-max sadece yeni bir c-max almak için elden çıkarılır hem [emoji14]

5268a0751d6e091c9de470d165dda6b5.jpg

Bende böyle çıktı. Kikirdiyorsun sandım... [emoji23]

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

C-max full bir aracınız varken ben olsam kıa felan bakmazdım. İlla sportage derseniz eniştemde var. 2013 model sıfır 72000'e almıştık. Ama kendide beğenmedi daha sonra bir kere aracın cizgileri tutmuyor 2 sene sonra kapı altı koruma barı plastik ve basmayla aşağı esniyor. [emoji4][emoji4] Siz bu düşünceden tizz uzaklaşıverin.[emoji16][emoji16][emoji56]

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sportage dizel otomatik ise düşünürdüm.

Benzinliyle değişilmez.

Güzel arabadır.. Gitsin dersen çok yakar. ideal hızı 120-140

Dizelden korkacak bişey yok. Bildiğiniz güvendiğiniz yerden yakıt akın. Orjinal filtre kullanın.

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)

C-max yaklaşık 3 sene kullandım kesinlikle c-max daha iyi bir araç.Dizel motoru zaten kendini kanıtlamış artık, yeni bir motor değil ve korkulacak bir tarafıda yok. Sadece koltuk ısıtması için bu araç değiştirilmez ama amacınız can sıkıntısından değişiklik ise orasına siz karar verin.En büyük kayıplarınız performans ve yakıt olacak ve ilk heves geçtikten sonra pişmanlık başlayacaktır kesin :)

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben sırf o soğuklar yüzünden babamın c-maxa ptc aldım :D -22 nedir ya :brr: :brr:

Bu arada 0-100 çekecem diye akşam yemeği parasını benzine vermişsin mert :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...