İçeriğe Yönlendir

C Max Ile Kia Sportage Takas Edilir Mi?

Yusuf PALA

Recommended Posts

Guest Mert Boran

Ben sırf o soğuklar yüzünden babamın c-maxa ptc aldım :D -22 nedir ya :brr: :brr:

Bu arada 0-100 çekecem diye akşam yemeği parasını benzine vermişsin mert :D

Abi Bizim Garaj icin hersey feda. :D
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Yeni aldıysanız biraz kullanın belki zamanla fikriniz değişir. 2013 sonunda kayınbabama aldık full olanını, ilk başlarda çok sevdik ama sonradan sonraya soğuttu kendisinden. Arkada yetişkin üç kişi ile birlikte uzunca seyahat ettiniz mi hiç? Şoför koltukları traktörde bile rahat olur. Çok yaktığını söylemeyen kullanıcısı yok gibi nette. Araç eyvallah dolu ve eğlenceli ama yazdıklarım benim tespitlerim siz sevdiyseniz güle güle ağız tadıyla kazasız belasız binin. Bu arada yalanı hiç sevmem.

tarihinde Murat Ersel Çevik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Yeni aldıysanız biraz kullanın belki zamanla fikriniz değişir. 2013 sonunda kayınbabama aldık full olanını, ilk başlarda çok sevdik ama sonradan sonraya soğuttu kendisinden. Arkada yetişkin üç kişi ile birlikte uzunca seyahat ettiniz mi hiç? Şoför koltukları traktörde bile rahat olur. Çok yakmadığını söylemeyen kullanıcısı yok gibi nette. Araç eyvallah dolu ve eğlenceli ama yazdıklarım benim tespitlerim siz sevdiyseniz güle güle ağız tadıyla kazasız belasız binin. Bu arada yalanı hiç sevmem.

Arkada uzunca şehirler arası yolculuk yapmadım, 1 saatlik yolda binen arkadaşlarım oldu senin bahsettiğin tavana kafa değmesi ,diz mesafesi gibi sıkıntıları bizim arkadaşlar görmedi ! En kısa olanı 1.70 cm di. Yakıt konusu kime göre neye göre yakıyor ? Focus 2,5 sahibi olduğum dönemle aynı yakıyor ? Focus 2.5 dan çok çok daha sessiz bir araba ve çekişi daha iyi.

Sert süspansiyon demişsin ? Yüksek araçların hepsi sert süspansiyon kullanmak zorunda. 

Daha önceki mesajımda da söyledim takas yapılır (çok km yapmıyorsa) ama üste para almak koşuluyla.

Yorum bağlantısı
Misafir

c-max ölçüleri

4bnEDJ.jpg

kia ölçüleri

JnG0Xj.jpg

Merhaba arkadaşlar, Aracım yeni kasa Ford Cmax 1.6 TDCI Titanium X (full) 58000km gri sıfır hata aracımla, yine hatasız 2012 kia sportage gsl plus (full) tüpsüz beyaz 45000km araç ile takas edilir mi?

Takas sebebim, kafamdaki dizel korkusu, sorun oluşabileceği ayryca sportage daki koltuk ısıtma ve yüksekliğinden dolayı aklıma çeliyor.. acaba hata mı ediyorum ?

Ayrıca sizce iki araç arasında fiyat farkı ne civarda olabilir, karlı olan hangisidir acaba? ve kia da güvenlik, sıkıntı, kronik vb.. hakkında ne düşünüyorsunuz..

Yoksa ben macera mı arıyorum..

Araç sadece 4 mm yüksek :D

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Bizdekinde sağ taraftaki kapıların aralarındaki boşluk ile sol taraftaki kapıların arasındaki boşluk farkı bariz belli. Ben gördüğüm araç için yorum yaparım. (Kiaların tamamı böyledir.) diye kıyaslama yapmam. [emoji4][emoji41]

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Genel olarak düşündüğümde şahsen sadece yakıt ve dizelin çekişi için C-Max'te kalırdım. Fakat biraz daha zengin olsaydım Sportage ya da bir başkası, muhakkak SUV sınıfına atlamaya çalışırdım. İkisini de sürmedim. C-max'i az çok bilirim. Sportage'a hiç binmedim ama Serdar abimde bir tane var, o da gayet memnun. Bu kadar yerden yere vuran arkadaşlar bence biraz abartmışlar... :)

Emmi uyarmış zaten ama ben de söyleyeyim: Mazotu aldığınız istasyonu iyi belleyin, firmanın her istasyonuna aynı yakıt gitmiyor. Bizim burada Opet de var nOpet de var.. Bir de TDCi motorda yakıt filtresi muhakkak orijinal olsun. Yoksa 1-2 ay sonra yine arıza verebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Genel olarak düşündüğümde şahsen sadece yakıt ve dizelin çekişi için C-Max'te kalırdım. Fakat biraz daha zengin olsaydım Sportage ya da bir başkası, muhakkak SUV sınıfına atlamaya çalışırdım. İkisini de sürmedim. C-max'i az çok bilirim. Sportage'a hiç binmedim ama Serdar abimde bir tane var, o da gayet memnun. Bu kadar yerden yere vuran arkadaşlar bence biraz abartmışlar... :)

Emmi uyarmış zaten ama ben de söyleyeyim: Mazotu aldığınız istasyonu iyi belleyin, firmanın her istasyonuna aynı yakıt gitmiyor. Bizim burada Opet de var nOpet de var.. Bir de TDCi motorda yakıt filtresi muhakkak orijinal olsun. Yoksa 1-2 ay sonra yine arıza verebilir.

Güzel yakışıklı kardeşim :) Hastaneye geldiğinde haber et  bi de sen test et benim aracı ama bazıları gibi 0-100 denemesi olmasın  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Güzel yakışıklı kardeşim :) Hastaneye geldiğinde haber et  bi de sen test et benim aracı ama bazıları gibi 0-100 denemesi olmasın  :D

Bir sonraki vize 2 sene sonra abi :)

En iyisi yazın ben dondurma yemeye geleyim ;)

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Bir sonraki vize 2 sene sonra abi :)

En iyisi yazın ben dondurma yemeye geleyim ;)

O zaman Murat hocayla biz geliriz sana :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fevzi Göktaş
(düzenlendi)

Sadece şunu söyleyebilirim. Abimizin biri vw caddy sini sattı ve sportage aldı. Sadece söylediği caddy de ki performansını bulamadığı, sportage nin 130 beygir olmasına karşın kaçmadığını söyledi... Ayrıca çok yakıyormuş, sıfır aracına tüp taktı

tarihinde Fevzi Göktaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Mert benim aracı hiç yorumlamadın görüşlerini merakla bekliyorum [emoji106] [emoji6]

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mert benim aracı hiç yorumlamadın görüşlerini merakla bekliyorum [emoji106] [emoji6]

Abim senin Audinin yoruma ihtiyacı var mi ki ? Senin dokunuslarinla cok daha guzel bir hal aldı zaten. 2.0 tdi candir. :)

Ben konusuna yazmamismiyim ya hic? Eren abimle konusuyoruz genelde senin arabayi. [emoji14]

Gecen ay makyajsiz kasa b5 1.8t sedan otomatik kullandim 1-2 gün. Çok da yorulmuş bir aracti ama nasil guzel direksiyon nasil guzel gaz tepkisi nasil guzel viraj alisi var anlatamam. Birdr asiri konforlu geldi. Temizini bulsam direk alirim. Motor sesi bile yeter zaten. :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Abim senin Audinin yoruma ihtiyacı var mi ki ? Senin dokunuslarinla cok daha guzel bir hal aldı zaten. 2.0 tdi candir. :)

Ben konusuna yazmamismiyim ya hic? Eren abimle konusuyoruz genelde senin arabayi. [emoji14]

Gecen ay makyajsiz kasa b5 1.8t sedan otomatik kullandim 1-2 gün. Çok da yorulmuş bir aracti ama nasil guzel direksiyon nasil guzel gaz tepkisi nasil guzel viraj alisi var anlatamam. Birdr asiri konforlu geldi. Temizini bulsam direk alirim. Motor sesi bile yeter zaten. :D

Ankara'ya gelince sana kullandırayım. Objektif olmak kaydıyla eleştirili ve övgülü sizin şu garaj videolarından çekelim.

B5 de 1.8T 'nin beğenmediğin yönleri yokmuydu ?

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

yahu daha geçen hafta 2016 full otomatiğini test ettim özellikle otomatikte sollamaya çıktığınızda araç bağrıyor lakin gitmiyor. dedim bu araçta sorunmu var yok abi sağlam dedi araç daha 3500 km de test aracı görselik donanım eyvallah lakin aracı alırsan sıfırken alıp maksimum 3 yıl binip değiştirmek gerekir. sonra sorunlar başlıyor deniyor genel kanı tabi. benim gibi formda ince detaycı gece yağmur bastırdında camdan araca sağlammı acaba yer iyimi diye bakan arkadaşların elinde 20 yıl bile gider evet herkes suv de kia tercihinde ama asıl neden o sekemente uygun fiyat politikası .karşısındaki araç c-max yapmayın yahu araç ödüller doymayan alanın vazgeçemedi vazgeçsede pişman olup geri döndü bir araç 

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Ankara'ya gelince sana kullandırayım. Objektif olmak kaydıyla eleştirili ve övgülü sizin şu garaj videolarından çekelim.

B5 de 1.8T 'nin beğenmediğin yönleri yokmuydu ?

Tabi ki abim seve seve. :)

Abi begenmedigim yönleri dediğim gibi cok yipranmisti. İçi koltuklari ve direksiyonu. Birde lpg vardi yazmamisim. Motor sesini sevmeyen icin gurultulu tabi ki. Biraz da fazla yaylaniyordu. Onun haricinde bence cok iyi ve zamaninin ilerisinde bir araba bence. 1.8 t efsane birsey. :D

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

hurdanın kıralı  :D  :D

Yorum bağlantısı
Misafir

hurdanın kıralı :D:D

Hurda mı [emoji33] [emoji35]

Tabi ki abim seve seve. :)

Abi begenmedigim yönleri dediğim gibi cok yipranmisti. İçi koltuklari ve direksiyonu. Birde lpg vardi yazmamisim. Motor sesini sevmeyen icin gurultulu tabi ki. Biraz da fazla yaylaniyordu. Onun haricinde bence cok iyi ve zamaninin ilerisinde bir araba bence. 1.8 t efsane birsey. :D

Yıpranmışlık kullanım ile ilgili bence. Bu arada bahsettiğin araç 15 yaşın üstündedir ama hala övgüye tabi.
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Hurda mı [emoji33] [emoji35]

:D nedek araba tank. çamur at izi bile kalmaz dediler bende attım evet izi bile kalmıyor. halka candır . :nazar:  :D

Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

130-140 hp SUV olmaz..Gerek Sportage olsun gerek İX35 gerçekten benim çok anlayamadığım araçlar..çok param yok ama yüksek araba kullanmak istiyorum talebinin oluşturduğu arabalar bana kalırsa..sonrada çok yakıyor derdi başlıyor..illa o tarz bir araç alınacaksa Kuga yada Tucson bu işin daha ilk adımıdır ki bence onlar bile manasız..arazi kabiliyetleri yok..ağırlıklı ş.içi kullanılıyor..eee o zaman neden yüksek araba? Kaldırıma çıkarken rahat mı oluyor..bilemiyorum..

C max iyidir..kullanın bence..illa o tarz istiyorsanız Kuga bence ilk adım olabilir..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yüksek araç hem güvenlidir hem rahattır. İnsanların tercih etmesi normal. Ağır kasaya turbosuz 1.6 gitmez. Bu yüzden dizel cmax tercih ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Dizel c-max ile böyle bir takasa girmek hiç mantıklı değil.. Karşınızda ki araç evet çok yakışıklı ve donanımlı ancak performans bakımından c-max ile kıyaslanamaz. Sizin araç lpg yada benzinli olsaydı tamam gönlünüz kaymış deneyin derdim ama bu durumda bence oluru yok..

Koltuk ısıtma illa ki çok hevesleniyorsanız sonradan taktırabilirsiniz. Forumda araştırınca ilgili konuları görürsünüz. Yurtdışından aldığınız zaman çok komik rakamlara maliyeti var..

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Yusuf bey, tercihler ve zevkler tabiki tartışılmaz, C Max ile Sportage takasta edilir ama SUV segmentindeki bir araca geçiş yapmak istiyorsanız sportage yerine daha az yakan bir model tercih etmenizi öneririm. İş yerimde bir arkadaşım yeni aldı ve şehir içi 11-12 lt benzin tüketimine 1 ay dayanabildi ve nasıl amorti edecek bilmiyorum ama 8000 tl'ye prins sıvı sistem lpg taktırdı. Sonuç olarak sportage tasarım ve aksesuar olarak dolu bir araç olmasına rağmen yakıt tüketimi ve performans olarak kullanıcılarını oldukça üzüyor. 2. el sportage satanların %90'ının yakıt tüketimi nedeniyle araçlarını daha az kilometrelerdeyken sattıklarını düşünüyorum. Karar vermek için bir sportage ile test sürüşü yapmanızı öneririm. Benim fikrim ise her ne kadar süspansiyonları diğer araçlara göre sert olsada, ses yalıtımı çok iyi olmasa da SUV segmenti ayrı bir dünya. Keyfine varmak için almak lazım. 

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Aynı şekilde ix35 alan bir iş arkadaşımda 2 yıl önce 5000 liraya prins taktırmıştı. Hala biniyor. Daha amorti edemedi sanırım :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

.arazi kabiliyetleri yok..ağırlıklı ş.içi kullanılıyor..eee o zaman neden yüksek araba? Kaldırıma çıkarken rahat mı oluyor..bilemiyorum..

Kesinlikle öyle, diğer araçların park ederken çektiği altı vuracak mı acaba çilesi yok. Ayrıca kasislerde ve toprak vb. yollarda (Köy, kasaba, kır, vb. ) iyiki altımda bu araç var diyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...