İçeriğe Yönlendir

Mondeo V - Kendı Yaptıgım Gündüz Ledleri Ve Uzun-Kısa Led Dönüşümü

Hakan zeytun

Recommended Posts

Eser Yıldırım

mükemmel görünüyor elinize sağlık.

birazda yapım hakkında bilgi verseydiniz iyi olurdu  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Hayırlı olsun, orjinal ampül tipinde led olanla değiştirdiniz sanırım.

Güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan zeytun

Yapım hakkında bilgi vereyim arkadaslar :ilk once silikon ledlerden aldım onların boylarını kesıp kaputun sag ve sol uç kesimlerine silikon ile monte ettim daha sonra kaputun ıcınden kabloyu parklara bagladım kaputu kapatınca tam farların ust kısmına denk gelıyor gorunumu şahane oldu

e84cb82cbca84758113df90bb27de962.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan zeytun

Normal h7 ve h 15 lerın yerıne led bagladım kısalar:

354ab56c8e347a70d0a50b467c73e7d0.jpg

Uzunlar ise:06d44c2f13f8b3a4b3ff84d4537c3d8f.jpg

H15 uzunlar ve gunduz farı aynı ampulde aldıgım resımdekı led sıkıntısız oldu aynı sekılde sıslerdekı h11 lerıde lede cevırdım

Yaptıgım işlerin ıcınde sadece h15 yani uzunlar bıraz ugrastırdı yerıne sıgmadı ama cok az farın arkasını keserek onuda cozdum ve su almaması ıcınde izole ettim 1cm bir kesikle yerıne oturdu kesme sebebime gelince orjınal h15in yeri cok dar yeni takılcak olan ledin arkasında sogutma fanı var o yuzden sıgmadı ama dedıgım gıbı keserek cozdum 401826317fea8ac7950a013dcba06378.jpg5287debec389af0eaac2827a54c66cc2.jpg46cf81dffa7a94999125c9a369a2ccb1.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

güzel olmuş ellerinize sağlık. far arka kapakları nasıl kapatıyorsunuz?.açık kalması durumunda farın içinde tozlanma mevcut olma ihtimali yüksek gibi geliyor?

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun. Bu ledlerin konusu bol bol geçmişti forumda. Siz direk yapıp gelmişsiniz :):bravo::nazar:

Bende cmaxın uzun hüzmelerine h1 tipi led yapmıştım. Bixenon+led dehşet bişey oldu :)

Yorum bağlantısı
Hakan zeytun

Iyı dıleklerınız ıcın tesekkur ederım kapaklar normal kapanıyor ama yan kenardan azcık acık kalıyor onuda sılıkonluyarak cozdum sıfır sıkıntı yanı https://vimeo.com/154162508

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlhan Karagül

Emeğinize sağlık çok güzel çalışma olmuş. Bu arada Tekirdağ yüzüncü yılda mı oturuyorsunuz? :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan zeytun

Tesekkurker altınovada oturuyorum carsıda telefon teknık servisim var

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Gokay Gokmen

merhaba, kitapçıkta kısalar h11 uzunlar h7 görünüyor 2015 style paket aracım var. siz h7 ve h15 demişsiniz hangisi doğrudur

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ozan Akkaya

Elinize sağlık, konu başlığı "Gündüz Ledleri" ama resimleriniz ve video gece çekilmiş. Gündüz çekilmiş resim ekleyebilir misiniz acaba?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Hakan  Özgün

790e298df4472a7825cdb6aca4125afa.jpg588e0793947a0a98d7c241d7214ff500.jpgae25718c18836ef5d3740807df563478.jpg

https://vimeo.com/154109561 fıkırlerınızı merak edıyorum

Ozan Bey'e katılıyorum iyi hoş da gündüz led lerini bi görseydik şu led paketteki gibi mi yok sa şekli şemali nasil acaba silikonlu ledler 4000 lik mi 6000 lik mi resim paylaşır mısınız acaba?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun. Bu ledlerin konusu bol bol geçmişti forumda. Siz direk yapıp gelmişsiniz :):bravo::nazar:

Bende cmaxın uzun hüzmelerine h1 tipi led yapmıştım. Bixenon+led dehşet bişey oldu :)

karşıdan geleni kör etmek için birebir. Bence çok acımasız olmuş. Ha sürekli uzunlar açık gitmiyoruz orası ayrı...
Yorum bağlantısı

karşıdan geleni kör etmek için birebir. Bence çok acımasız olmuş. Ha sürekli uzunlar açık gitmiyoruz orası ayrı...

Aynen çok acımasız oldu. Karşıdan çakma xenonla ayarsız farla yada keyfi sisleri yakıp gelene bir çakıyorum uzunları tavşana döndürüyorum, harici zaten pek ihtiyaç duymuyorum uzunlara.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Aynen çok acımasız oldu. Karşıdan çakma xenonla ayarsız farla yada keyfi sisleri yakıp gelene bir çakıyorum uzunları tavşana döndürüyorum, harici zaten pek ihtiyaç duymuyorum uzunlara.

evet eğer bu şekilde kullanıyorsanız sevaba giriyorsunuz [emoji6]
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Guzel calisma olmus birde burada bir mondeoda gormustum sis farlarinin ustunde led vardi hani su yeni kasa fluance gibi onlarda cok yakisiyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Guzel calisma olmus birde burada bir mondeoda gormustum sis farlarinin ustunde led vardi hani su yeni kasa fluance gibi onlarda cok yakisiyor

Yeni mondeolarda sis farları güncellendi.Artık söylediğiniz gibi sis farı üzerinde ledler var.Ancak Led paket alınırsa eskisi gibi oluyor bir farkı yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Altıntop

Yeni ledli sis farları servislerde varmı acaba? Kaç kuruş??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sinan Yalçın Durmuş

2015 Model Mondeo 1.5 Style Araç Aldım Yeni Aydınlatması Çok Zayıf Ne Tavsiye Edersiniz Kullanan Arkadaşlar Öneriniz Nedir?

Yorum bağlantısı
Serdar Yaman
Yeni ledli sis farları servislerde varmı acaba? Kaç kuruş??

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3000 tlyi geçiyor
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
  • 5 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...