İçeriğe Yönlendir

Meguiars Nxt Generation Boya Koruyucu Cila Tavsiyesi

Fatih Hanoğlu

Recommended Posts

Celil Alpay

Okan ellerine sağlık cok güzel görünüyorlar. Istanbula tasinmayi dusunuyormusun

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Okan ellerine sağlık cok güzel görünüyorlar. Istanbula tasinmayi dusunuyormusun

:D  hayatta taşınmam ama kıymetli kardeşlerim için bir gün gelirim lakin Köksalım var orada benim hoca 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Urunu 62 liraya gecen sene indirimli aldim fazla kalici degil ancak islak bi gorunum veriyor

Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Abi araç yıkanıp kurlanıp tüm araç hava ile kurutulupta uygulanırsa sorun olmaz ki zaten önce ufak bölmede testini yapıl el alışkanlı edinmek iyidir.bu ürünü tek ama tek dikkat edilecek durum araç kuru ama kup kuru olacak ve sürdün an itibariyle boncuklanmayı gördün an sil parlat yapmak gerekli.

Okancım ellerin dert görmesin cillop gibi olmuş. :nazar:  :bravo:  İşte demek istediğim herkes bu duruma getirebilir mi?  :D

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Okancım ellerin dert görmesin cillop gibi olmuş. :nazar:  :bravo:  İşte demek istediğim herkes bu duruma getirebilir mi?  :D

Abi ALLAH razı olsun .biraz tedbir biraz cesater çözer gibi çünkü herşeyin suyunu çıkaran bazı esnaflarımız şu işi yapmak için 1000 TL civarı istiyor eyvallah masrafı var eme var da şeyide çıkarılmaz bak abi bunu atarken diyelim su deydi kürleşti yada bozuk oldu arabaya sace pasta attırmak bile neredeyse 50 TL ile 300 TL arası yani daha ucuz yinede ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

Turhan abi bu zr53 boya üstünde çok çok ince bir katman oluşturur .vernik gibi düşün ama varla yok arası bir incelik belli bir sertle ulaşır ve boya ile boya üstündeki vernikle dış etkenlere karşı bir kalkan görevi görür mesela çok kişi kuş pislemesi sonrası orada kalan izden dolayı yamalı gibi gezer bu ürün o tür şeyleri engeller .gelelim yeni eski her araca uygulanır lakin araç eskiyse çizikler varda pasta işleminden sonra uygulanır yeni araçta bayiden çıktı ana uygulanırsa tabi daha az masraflı olur.İzmir de bu işi yapan bir kaç el altı kuruluş var lakin 1000 ile 1500 tl fiyat çekmekteler nano koruma adı altında oysaki malzeme 150 tl ve emek aslında kendin çok kolay uygularsın sadece hızlı ve dikkatli olmak gerekli benim zamanlamalarım müsait olursa başımla beraber elimden geleni yaparım zaten  :biggrin:

Bu ürünün bir üstü seramik kaplama lakin çok meşaketli ve maliyetli hiç yapmadım .yaparmıyım yaparım ama Köksal bu işte uzman ve herşeyi kullandı sanırsam o

Sevgili Okan.Yardım talebin için teşekkür ederim.Araç 2015 Kuga, Aytozu Gri renk.  Bana alınması gereken ürünleri adetli olarak sıralarsan sevinirim.Müsait bir zamanda yardımını ister, otomotiv yan sanayi hakkında laflarız biraz. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bu ürünün bir üstü seramik kaplama lakin çok meşaketli ve maliyetli hiç yapmadım .yaparmıyım yaparım ama Köksal bu işte uzman ve herşeyi kullandı sanırsam o

mini bir düzeltme, kardeş buda seramik, senin bir üstü dediğin şeyden tek farkı sadece çok daha hızlı kuruması ve sertleşme için ilave şey istememesi, aslında diğerlerinin az daha iyi olmasını sağlayan avanatjı var, sertleşmeyi geciktirerek ürünün boyaya daha iyi çökerek oturmasını sağlaması daha iyi, fakat yan etki işlemin kapalı alan istemesi, uzun sürmesi ve pahalı olması, zr53 ise sokakta bile uygulanır, hatta baktın herşey hazır ama az tozlanma oldu, süreceğin bölgeyi o anda ipa ile sil ve peşine zr53 uygula, parlat ve yana geç yine sil.... o kadar hızlı yapabilirsin, sürdün olay bitti :)

benim gibi, 3 kat falan atarsan yerim gyeonuda alayınıda rahatça diyebilirsin bu arada, zaten 3 kattan sonra her sene rastgele zr53 uygulayabilirsin, korkmana gerek bile kalmaz, zaten her sene uygulama bile çok fazla ama olsun, maksat canımız sıkılmasın, öyle su tut kurula devam et şeklinde anında biten işler kesmiyor, biraz uğraşmak gerekiyor, kolayca iş bitince sıkılıyorum valla   :D

Geçen gittim benzinliğe, millet sırada, önce suyla yumuşatıp sonra sıra bekle köpük tut, hatta köpüğe fırçayla dalanda vardı  :D  sonra su tut ve 1 saat kurula faslı yapıyordu adamlar  :D

ben geldim, 1 lira attım basınçlı suyu tuttum, ahanda gıcır zaten su durmuyor arabada (tabii yağmurda sürmedim o gıcık grilik yok, o sadece elle çıkar, araba baya tozluydu ve üstüne yağmur yağmıştı)  :) şaşkın şaşkın bakıyorlar, şova devam arabayı çektik kenara çıkardım Mamoth bezi, kaputa serdim ucundan tutup tavana oradanda bagaja tampona kadar tek çekiş, kaput tavan arka cam bagaj kapağı kuru, gerisini sen düşün artık, adamlar su süzülsün diye beklerken ben lastik havalarına bakıyordum  :D

Not: mamut bezin kötü yanı, dev gibi mübarek, tek seferde tüm aracı kuruluyor, bu işten sonra bayağı ağırlaşıyor ve sıkamıyorsun, sıksanda su çıkmıyor zaten  :D  gülle gibi oluyor, ya direk eve götürüp evde durulayıp seriyorum yada ortam müsaitse orada bezi sudan geçirip sıkabildiğim kadar sıkıp tekrar eve askıya asmaya götürüyorum, öyle bagajda kurusun tarzı bez değil, öyle bagajda bir haftada anca kuruyor meret :)

o yüzden bir bez daha aldım, tavsiye ederim, buda çok iyi, kurulaması baya baya iyi, iyi sıkması kolay ve bagajda çabuk kuruyor, tavsiye ederim...

http://www.hepsiburada.com/autocsi-50cmx-70-cm-havlu-tip-buyuk-boy-luks-microfiber-temizlik-bezi-20179-p-OTCSA20179

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

mini bir düzeltme, kardeş buda seramik, senin bir üstü dediğin şeyden tek farkı sadece çok daha hızlı kuruması ve sertleşme için ilave şey istememesi, aslında diğerlerinin az daha iyi olmasını sağlayan avanatjı var, sertleşmeyi geciktirerek ürünün boyaya daha iyi çökerek oturmasını sağlaması daha iyi, fakat yan etki işlemin kapalı alan istemesi, uzun sürmesi ve pahalı olması, zr53 ise sokakta bile uygulanır, hatta baktın herşey hazır ama az tozlanma oldu, süreceğin bölgeyi o anda ipa ile sil ve peşine zr53 uygula, parlat ve yana geç yine sil.... o kadar hızlı yapabilirsin, sürdün olay bitti :)

benim gibi, 3 kat falan atarsan yerim gyeonuda alayınıda rahatça diyebilirsin bu arada, zaten 3 kattan sonra her sene rastgele zr53 uygulayabilirsin, korkmana gerek bile kalmaz, zaten her sene uygulama bile çok fazla ama olsun, maksat canımız sıkılmasın, öyle su tut kurula devam et şeklinde anında biten işler kesmiyor, biraz uğraşmak gerekiyor, kolayca iş bitince sıkılıyorum valla   :D

Geçen gittim benzinliğe, millet sırada, önce suyla yumuşatıp sonra sıra bekle köpük tut, hatta köpüğe fırçayla dalanda vardı  :D  sonra su tut ve 1 saat kurula faslı yapıyordu adamlar  :D

ben geldim, 1 lira attım basınçlı suyu tuttum, ahanda gıcır zaten su durmuyor arabada (tabii yağmurda sürmedim o gıcık grilik yok, o sadece elle çıkar, araba baya tozluydu ve üstüne yağmur yağmıştı)  :) şaşkın şaşkın bakıyorlar, şova devam arabayı çektik kenara çıkardım Mamoth bezi, kaputa serdim ucundan tutup tavana oradanda bagaja tampona kadar tek çekiş, kaput tavan arka cam bagaj kapağı kuru, gerisini sen düşün artık, adamlar su süzülsün diye beklerken ben lastik havalarına bakıyordum  :D

Not: mamut bezin kötü yanı, dev gibi mübarek, tek seferde tüm aracı kuruluyor, bu işten sonra bayağı ağırlaşıyor ve sıkamıyorsun, sıksanda su çıkmıyor zaten  :D  gülle gibi oluyor, ya direk eve götürüp evde durulayıp seriyorum yada ortam müsaitse orada bezi sudan geçirip sıkabildiğim kadar sıkıp tekrar eve askıya asmaya götürüyorum, öyle bagajda kurusun tarzı bez değil, öyle bagajda bir haftada anca kuruyor meret :)

o yüzden bir bez daha aldım, tavsiye ederim, buda çok iyi, kurulaması baya baya iyi, iyi sıkması kolay ve bagajda çabuk kuruyor, tavsiye ederim...

http://www.hepsiburada.com/autocsi-50cmx-70-cm-havlu-tip-buyuk-boy-luks-microfiber-temizlik-bezi-20179-p-OTCSA20179

Üstad olan sizsiniz abi ben sizden kaptım işi ve o bezden bir almadım sepette duruyor ha şimdi ,ha şimdi derken alacam daha mamut bezi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Sevgili Okan.Yardım talebin için teşekkür ederim.Araç 2015 Kuga, Aytozu Gri renk.  Bana alınması gereken ürünleri adetli olarak sıralarsan sevinirim.Müsait bir zamanda yardımını ister, otomotiv yan sanayi hakkında laflarız biraz. :)

Başımla beraber abi.şimdi zr53 50 ml lik olan senin araca yeter,kil,ipa,ekstradan birkaç mikro fiber bez.ipa zaten 1 litre satılıyor oda sulandırılıyor uzunca yeter kilde 120 gr veya 180 gr satılıyor.oda zaten defalarca kullanırsın kilde erdem boya veya detalik türkiye gibi sitelerden al çünkü mavi olanların çok sahtesi çıkmış 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turhan Onat

İlgin için Teşekkür ederim. Havalar düzelsin sizi rahatsız ederim.

Saygılar,selamlar

Yorum bağlantısı
Okan Tansel

ZR 53 uyulayalı bir ay geçti araç bir kere yıkandı 2 haftaya yakındır yıkanmıyor. çamur toz, kir, derken sabah yağan yağmur ve şuandaki korumanın hali hastayım bu nasionele yahu birde Ali abim gibi 3 kat atsam nolacak acaba  :shok:  :D  :good1:  :nazar:

O7grp4.jpg

zrXG77.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

G technique Exo2 diye bir ürün var duyan kullanan var mı?

Zr53 tarzıdır kuruma ve kürleşme zamanı uzundur.zr53 tavsiyemdir hem ucuzu hem kalitesi farkından

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

G technique Exo2 diye bir ürün var duyan kullanan var mı?

Bende var uygulamalarımda kullanıyorum. Her yönüyle zr53 üstün bence(fiyat/ömür dahil).
Yorum bağlantısı
Volkan Dinçel

Zr53 tarzıdır kuruma ve kürleşme zamanı uzundur.zr53 tavsiyemdir hem ucuzu hem kalitesi farkından

Bende var uygulamalarımda kullanıyorum. Her yönüyle zr53 üstün bence(fiyat/ömür dahil).

Sitesinde Exo2 için 2.5 yıl civarı koruma sağlar dedikleri için merak ettim.G techniq daha önce koltuk için su iticisi ile ön cam için yağmur kaydırıcı kullanmıştım çok çok başarılı buldum..

ZR53 fiyatı nedir biliyormusunuz? Exo2 30'luğu 175 TL yazmışlardı..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sitesinde Exo2 için 2.5 yıl civarı koruma sağlar dedikleri için merak ettim.G techniq daha önce koltuk için su iticisi ile ön cam için yağmur kaydırıcı kullanmıştım çok çok başarılı buldum..

ZR53 fiyatı nedir biliyormusunuz? Exo2 30'luğu 175 TL yazmışlardı..

Zr53 de 120-140 tl civarında diye biliyorum. 1 yıl ömrü olan bir ürün için bence pahalı ve amatör dostu bir ürün değil.
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

Köksalım diyorsa bir şey doğrudur ben kullanmadım o ürünü köksalım birçok ürün kullandı en doğru cevap ondan gelir şuan dün zr53 demiştim krndim kullandım için yalnız bu ürün videolarnı izledimde daha basit uygulaması var görünüyor.zr53 nem ve suyla teması affetmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Bu vesileyle camlar için ne önerirsiniz sormak istiyorum.

Geçenlerde kipada denk geldi diye 5 liraya bir yağmur kaydırıcı aldım, almaz olaydım hiçbir işe yaramadı dünkü ve evvelki günlerdeki sağanak yağışlarda..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Köksalım diyorsa bir şey doğrudur ben kullanmadım o ürünü köksalım birçok ürün kullandı en doğru cevap ondan gelir şuan dün zr53 demiştim krndim kullandım için yalnız bu ürün videolarnı izledimde daha basit uygulaması var görünüyor.zr53 nem ve suyla teması affetmiyor.

Est. abicim, bu iş dipsiz kuyu, deneyerek öğreniyoruz, bu işte tek bildiğim şey en iyi diye bir ürün yok, çeşitli nedenlerden(fiyatı, kullanım kolaylığı, kolay ulaşılabilir olması, kokusu, dokunuşu vs) kullanıcı tercihi var ;)

Bu vesileyle camlar için ne önerirsiniz sormak istiyorum.

Geçenlerde kipada denk geldi diye 5 liraya bir yağmur kaydırıcı aldım, almaz olaydım hiçbir işe yaramadı dünkü ve evvelki günlerdeki sağanak yağışlarda..

En kötü elindeki waxı camlara uygula o bile kaydırıcı olarak iş görür. Benim fiyat/performans ürünüm yerli üretim olan glass guard dır. 100 ml alsanız uzunca zaman yeterli olur, sarfiyatı az olan bir ürün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...